آخرین مطالب

مدیر عامل و عضو هییت مدیره قند تربت در نشست خبری مطرح کرد:

کارخانه قند تربت حیدریه موفق ترین واحد تولیدی شرق کشور / دلالان اجازه نمی دهند محصول کارخانه را به قیمت مناسب بفروشیم اقتصادی

کارخانه قند تربت حیدریه موفق ترین واحد تولیدی شرق کشور /  دلالان اجازه نمی دهند محصول کارخانه را به قیمت مناسب بفروشیم

  بزرگنمایی:

پایگاه خبری نوید تربت: Navidtorbat.ir

کارخانه قند تربت حیدریه با سرمایه گذاری 6 هزار میلیارد ریالی، با ظرفیت مصرف 3 هزار تن چغندر و تولید 750 تن شکر خام  بعنوان موفق ترین واحد تولیدی شرق کشور، بخش مهمی از شکر با کیفیت و مورد نیاز جامعه را تامین می کند.

به گزارش خبرنگار نوید تربت، مدیرعامل کارخانه فند تربت حیدریه در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان افزود: در حال حاضر با بیش از 2 هزار چغندر کار قرار داد انعقاد کردیم که حدود 1800 نفر آنها کمتر از 50 تن چغندر در سال تولید می کنند اما با توجه به شعاع خدمات این واحد تولیدی که 200 کیلومتر اطراف را شامل می شود در مراحل کاشت، برداشت و همچنین بذر مورد نیاز با کشاورزان همکاری می کنیم.

مهندس محمود انتظاری افزود: با توجه به فعالیت مستقیم 500 نفر در واحد تولیدی، اگر متوسط اعضای خانواده هر نفر را، چهار نفر در نظر بگیریم، حدود 10 هزار نفر از این واحد تولیدی زندگیشان اداره می شود.

وی گفت: در حال حاضر با همت و تلاش متخصصان داخلی و بدون نگاه به خارج و با اشتغالزایی 500 نفر بصورت مستقیم، ظرفیت این واحد تولیدی روزانه به 3 هزار تن چغندر و 750 تن شکر خام رسیده ، این کارخانه در سالهای اخیر بعنوان تولید کننده برتر شکر با کیفیت در کشور مطرح شده.

 

حتی یک ریال بدهی مالیاتی و یا حقوق معوقه نداریم

عضو هیئت مدیره قند تربت حیدریه افزود: با توجه به شرایط تحریم و مشکلات اقتصادی کنونی، این واحد تولیدی نه تنها یک ریال بدهی مالیاتی و یا حقوق معوق به پرسنل ندارد، بلکه اکنون بابت مابه تفاوت قیمت شکر (یارانه دولتی) نیز، مبلغ 180 میلیارد ریال از دولت طلب دارد.

مهندس انتظاری با بیان اینکه برای پرداخت حقوق پرسنل این واحد تولیدی ماهانه 20 میلیارد ریال پرداخت می شود، افزود: این در حالی است که نگهداری از این واحد تولیدی روزانه بین 600 تا 700 میلیون ریال هزینه دارد اما با همین شرایط و به همت پرسنل این واحد تولیدی اکنون ظرفیت کارخانه  به 257 هزار تن مصرف چغندر و تولید 42 هزار تن شکر در سال رسیده است.

وی می گوید: 96.3 درصد سهام کارخانه از آستان قدس و از مجموع 3.7 درصد باقی مانده 2 درصد مربوط به پرسنل کارخانه و بقیه از آن سهامداران  قدیمی می باشد.

 

دلالان اجازه نمی دهند محصول کارخانه را به قیمت مناسب بفروشیم

رئیس هیئت مدیره شرکت سنگاه  تربت حیدریه یکی از مهمترین دغدغه واحد های تولید شکر را نرخ های تکلیفی و قیمت گذاری نامناسب شکر توسط دولت اعلام کرد و افزود: در شرایطی که قیمت هر کیلو تولید شکرخام برای تولید کننده 4200 تومان هزینه دارد اما متاسفانه دولت با نرخ تکلیفی 4 هزار و 50 تومان علاوه بر عدم حمایت از واحد های تولیدی داخل، باعث ضرر و زیان به آنها شده است.

مدیرعامل کارخانه قند تربت حیدریه از دلالان بعنوان یکی از مشکلات بازار شکر یاد کرد و افزود: دلالان اجازه نمی دهند تا محصول کارخانه را به قیمت مناسب بفروش برسانیم و گاهی این دلال بازی های باعث شده که شکر را به زیر قیمت فروخته ایم.

مهندس انتظاری گفت: بخشنامه های دولتی برای ما قابل اجراست اما برای دلالان اینگونه نیست و این باعث آسیب به واحدهای تولیدی شده است.

وی افزود: این در حالی است که قیمت هرتن چغندر قند با عیار 16 حدود 374 هزار تومان  است که 61 هزار تومان نیز کمک هزینه برای حمل بار توسط این واحد تولیدی پرداخت می شود. از دولتمردان تقاضا داریم برای پیشرفت بهتر این واحد تولیدی که  برای بیش از 3 هزار نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد کرده کمک نمایند.

عضوهییت مدیره قند تربت گفت: با توجه به همه مشکل بوجود آمده در تابستان امسال و عدم کنترل قیمت شکر، برای نخستین بار در طول عمر کارخانه، از اواسط اردیبشهت ماه این واحد تولیدی را فعال و از ابتدای خرداد تا هشتم مرداد ماه موفق شدیم 40 هزار تن شکر را تولید و تحویل دولت دهیم.

مدیرعامل کارخانه قند گفت: با توجه به استهلاک تجهیزات و لزوم بروز رسانی آن و همچتین افزایش سرمایه و پرداخت بموقع مطالبات کشاورزان و کارگران، انتظار داریم قیمت گذاری شکر بصورت مناسب توسط دولت انجام تا بتوانیم با رعایت ملزومات قانونی نسبت به فروش محصول خود بهتر عمل کنیم‌.

مهندس انتظاری با بیان اینکه هیچگونه بدهی به کشاورزان، رانندگان و یا کارگران نداریم، گفت: انتظار داریم همانگونه که در مدیریت و هدایت بزرگترین واحد تولیدی تربت حیدریه شفاف و حساب شده عمل می شود، بتوانیم با کمک دولت در بازار فروش محصولات متناسب با فعالیت هایمان عمل کنیم‌.

 

راه اندازی تصفیه خانه و صرفه جویی 17 لیتری آب

مدیر عمل کارخانه قند تربت حیدریه به تاسیسات تصفیه خانه کارخانه نیزاشاره کرد واظهار داشت: کارهای مطالعاتی احداث تصفیه خانه از سال 91 با هدف کنترل پساب کارخانه آغاز و اکنون با صرف بالغ بر صد میلیارد ریال اعتبار، استخر تصفیه ‌خانه همراه با استانداردهای زیست محیطی راه اندازی شده است.

مهندس انتظاری افزود: تا قبل احداث تصفیه خانه، 33 لیتر بر ثانیه و حتی بیشتر از این میزان آب استفاده می کردیم، اما اکنون میزان مصرفی آب خود را به زیر 17 لیتر در ثانیه رساندیم زیرا آب آلوده به پساب دوباره فرآوری و به چرخه مصرف کارخانه باز می گردد.

 

خودکفایی در تولید برق و داشتن مازاد مصرف

وی در بخش دیگری گفت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و نیز تحقق شعار سال مبنی بر رونق تولید، بالغ بر بالغ بر 600 میلیارد ریال دارایی های بلا استفاده کارخانه را مجدداً به چرخه تولید بازگرداندیم که یکی از آن ها راه اندازی توربین تولید برق می باشد.

عضو هییت مدیره قند تربت با بیان اینکه بخش تولید برق کارخانه مجهز به سه دستگاه توربین است، افزود: این بخش شامل یک توربین زیمنس با تولید 7 مگاوات، یک توربین لهستانی با تولید 5.5 مگاوات و یک توربین هلندی با ظرفیت 2.2 مگاوات برق است که در راستای حرکت های جهادی و استفاده از نیروی کار ایرانی ظرف سه سال اخیر موفق شدیم با راه اندازی مجدد آن ها 100 درصد  برق مصرفی کارخانه را تامین و از برق شهری بی نیاز شویم.

وی  گفت:میزان برق مورد نیاز کارخانه 6.5 مگاوات است و همین میزان نیز برق مازاد تولید می کنیم که قادر خواهیم بود در شرایط اضطراری در تامین برق شهری نیز کمک کنیم.


http://t.me/navidtorbatkabar


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

لاریجانی یارقرضی اصلاح‌طلبان در 1400 می‌شود؟ / پُستی که قالیباف حق ندارد به آن چشم بدوزد!/ برخی خانواده‌ها فرزندخوانده برای قاچاق اعضای بدن می‌خواهند!/ دو خبرنگار صداوسیما در ایران‌اینترنشنال

افزایش 77 درصدی ذخایر آبی سدهای خراسان رضوی

آغاز برداشت برداشت گندم از پنج هزار هکتار اراضی کشاورزی رشتخوار

برگزیدگان مسابقه نقاشی حافظان سلامت معرفی شدند

موانع توسعه زیربنایی و تسهیلاتی نیروگاه برق راشد تربت حیدریه برطرف می شود

ممنوعیت موقت ورود گردشگران و مسافران به منطقه آبشار رودمعجن

برگزاری بیش از 45 هزار دقیقه آموزش مجازی در آموزشکده فنی و حرفه ای تربت حیدریه

پایان تصویربرداری فیلم آخر الزمانی در تربت حیدریه

مسابقه محیط زیست و کرونا در تربت حیدریه برگزار می شود

اجرای طرح امید و نشاط اجتماعی برای مقابله با عوارض منفی کرونا

رئیس اتحادیه صادرکنندگان زعفران خراسان رضوی یکی از عوامل اصلی تنش و کاهش قیمت زعفران

تجمع اعتراضی زعفرانکاران تربت‌حیدریه در مقابل فرمانداری

انجام غربالگری کم کاری تیروئید بیش از 7 هزار و 500 نوزاد در تربت حیدریه

آمادگی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه برای پذیرش و اسکان دانشجویان

حمایت 400 میلیون ریالی انجمن سینمای جوانان ایران دفتر تربت حیدریه از فیلمسازان فیلم کوتاه

درخواست ویژه محمود صادقی از علی لاریجانی / پیشنهاد جلیلی به نمایندگان مجلس یازدهم / لابی‌های روز اول نمایندگان را عصبانی کرد / رکوددار میزان آرای روسای 11 دوره مجلس در سال اول/ ارگان جبهه پایداری: قالیباف برجام را «پیروزی» می‌دانست و تصمیم نظام معرفی کرده بود

کشف 52 کیلوگرم موادمخدر در مه‌ولات

کشف دو شیء تاریخی در شهرستان رشتخوار

آغاز برداشت زیره سبز در رشتخوار

برگزاری مسابقه بزرگ نقاشی با موضوع حافظان و مدافعان سلامت در تربت حیدریه

پدر، رومینا و ماجرایی که تلخ تر از تلخ را معنا می کند

هفتم خرداد، آغاز سناریوی 1400 احمدی نژاد

نمایشگاه نقاشی عطرفطر در تربت حیدریه به کار خود پایان داد

وحدت‌شکنان مجلس یازدهم، مورد مواخذه نیروهای انقلاب قرار می‌گیرند

چهار روایت درباره فرجام رستم

کمک 3میلیارد ریالی خیرین سلامت به دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه

بازگشایی حرم مطهر رضوی به روایت تصویر

در ماه مبارک رمضان21 مرکزعرضه محصولات غیر بهداشتی در تربت حیدریه پلمپ شد

مراقبت های بهداشتی برای تزکیه نفس در روابط اجتماعی مهم و ضروری است

اجرای مرحله سوم رزمایش کمک مومنانه اداره اوقاف و امور خیریه تربت حیدریه

کمک بیش از 63 میلیون تومانی یک خیر به دانشجویان نیازمند دانشگاههای تربت حیدریه

برگزاری نماز جمعه در یک «کلیسا» در برلین

تملک8500 متر املاک شرکت زعفرانیه و انتقال قطعی پارک پیشکوه به شهرداری

ضرورت ایجاد موزه باستان‌شناسی در کدکن تربت‌حیدریه

باغ‌های پسته رشتخوار به روش زیرسطحی آبیاری می شوند

مرکز فروش عینک طبی غیرمجاز در تربت حیدریه پلمپ شد

برندگان مسابقه مجازی گردشگری تربت حیدریه معرفی شدند

جشنواره کتابخوانی رضوی و آمادگی انجمن ها و تشکل های فرهنگی تربت حیدریه

اسب گرانی را قبل از سرکشی مهار کنید!

افزایش موالید و جمعیت تابع وضعیت اقتصادی و فرهنگی جامعه است نه چیز دیگر

ایران و آمریکا چگونه بر سر دولت جدید عراق توافق کردند؟

ایران و آمریکا چگونه بر سر دولت جدید عراق توافق کردند؟

با ارائه راه کار های اصلاح جمعیتی بحران کاهش جمعیت را جدی بگیریم

آغاز بازگشایی پلکانی کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی

عدم تخصیص ارز برای تهیه واکسن و نهاده های دامی به شبکه دامپزشکی خراسان رضوی

تربت حیدریه دارای جدیدترین و به روز ترین سیستم های شبکه ارتباطی است

چرا سوریه از سامانه اس-300 برای مقابله با جنگنده‌های اسرائیلی استفاده نمی‌کند؟ / آیا پوتین اجازه این کار را نمی‌دهد تا فشار بر ایران برای خروج از سوریه را افزایش دهد؟

آغاز مقابله با محتکران خودرو در خراسان رضوی

پیشرفت85 درصدی احداث بیمارستان 32 تختخوابی شهرستان زاوه

در غیاب یک سازمان برنامه و بودجه قوی نمایندگان ناچار به پیگیری طرح‌های عمرانی دولتی هستند