آخرین مطالب

سی و سومین بسته ویژه خبری نوید تربت؛

راز شیوع کرونا از زبان سردار نقدی / نظر کرباسچی درباره پیوستن به ائتلاف اصلاح طلبان پایتخت / ردصلاحیت به دلیل حضور کمرنگ در نماز جمعه و جماعت! / ادعای زاکانی درباره استعفای رئیس‌جمهور و مذاکره با آمریکا سیاسی

راز شیوع کرونا از زبان سردار نقدی / نظر کرباسچی درباره پیوستن به ائتلاف اصلاح طلبان پایتخت / ردصلاحیت به دلیل حضور کمرنگ در نماز جمعه و جماعت! / ادعای زاکانی درباره استعفای رئیس‌جمهور و مذاکره با آمریکا

  بزرگنمایی:

پایگاه خبری نوید تربت: Navidtorbat.ir

دوازده مدعی نفوذ در فرایند انتخابات دستگیر شدند
 
دادستانی تهران از دستگیری مدعیان نفوذ در شورای نگهبان در رابطه با تایید صلاحیت انتخابات مجلس شورای اسلامی با گزارش این شورا و اقدام فوری قوه قضائیه خبر داد. به گزارش عصر چهارشنبه مرکز رسانه قوه قضائیه، طی روز‌های گذشته 12 کلاهبردار و مدعی نفوذ در شورای نگهبان، در رابطه با فرایند تایید صلاحیت‌های انتخابات مجلس، دستگیر شدند؛ بنا بر این گزارش، طبق بررسی‌ها، این شیادان در حالی اقدام به کلاهبرداری می‌کردند که طبق بررسی‌های انجام شده نه تنها هیچ گونه ارتباطی در شورای نگهبان نداشتند، بلکه رصد‌های دقیق زیرمجموعه‌های نظارتی این شورا، منجر به شناسایی متهمان شده است. دادستانی تهران در این گزارش افزود: کلاهبرداران در تماس با کاندیدا‌های مجلس شورای اسلامی که صلاحیت آن‌ها از سوی شورای نگهبان احراز نشده، به دروغ ادعای نفوذ در این شورا و حل مشکل پرونده آن‌ها در قبال دریافت مبالغ هنگفت را داشتند که با رصد دقیق حفاظت و اطلاعات شورای نگهبان، موضوع فورا در دستور کار دادستانی تهران قرار گرفت و با همکاری نیروی انتظامی و در 24 ساعت این افراد دستگیر شدند.
 
واکنش شورای عالی اصلاح طلبان به خبر ائتلاف برخی احزاب اصلاح‌طلب
 
شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در بیانیه‌ای اعلام کرد: اصلاح طلبان هیچ لیست ائتلافی تحت این عنوان و یا هر عنوان دیگری که تداعی کننده ائتلاف اصلاح طلبان باشد، نخواهند داشت. طبق مصوبه شورای عالی سیاستگذاری جبهه اصلاح طلبان مورخ 15بهمن ماه 1398، اصلاح طلبان هیچ لیست ائتلافی تحت این عنوان و یا هر عنوان دیگری که تداعی کننده ائتلاف اصلاح طلبان باشد، نخواهند داشت و هر ائتلافی تحت این عناوین قویاً تکذیب می‌شود.

دبیرخانه شورای عالی سیاستگذاری جبهه اصلاح طلبان
16بهمن ماه 1398
گفتنی است پیش از این در خبری به نقل از محمدرضا راه‌چمنی دبیر کل حزب وحدت و همکاری ملی آمده بود که 12 حزب اصلاح‌طلب که کاندیدا دارند می‌خواهند در قالب ائتلاف "اصلاح‌طلبان پایتخت" برای تهران فهرستی را معرفی کنند. در همین راستا روز آینده جلسه احزابی که کاندیدا دارند برگزار می‌شود.
 
راز شیوع کرونا از زبان سردار نقدی

سردار نقدی افزود: آمریکا که در راس همه جنایت‌ها قرار دارد، از آن هیمنه وسیع خود که بخش اعظم اقتصاد دنیا را در اختیار داشت به یک کشور مفلوک ورشکسته با 21 هزار میلیارد دلار بدهی خارجی که روزی 2 تا 3 میلیارد دلار به آن اضافه می‌شود تبدیل شده است. معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران گفت: وابستگی ما به نفت روز به روز کمتر می‌شود، در حالی که آمریکا روزانه 3 میلیون بشکه نفت می‌فروشد؛ آن هم کشوری که وارد مرحله فراصنعتی شده و از طرفی هم بزرگترین صادر کننده ذغال سنگ خام است و از این راه کسب درآمد می‌کند. او افزود: آمریکا برای آنکه رقیب تجاری خود را کنار بزند جنگ میکروبی راه می‌اندازد. کشوری که از لحاظ سیاسی آب و آتش را در کنار هم جمع می‌کرد و به راحتی دست رهبران فلسطینی را در سال پیروزی انقلاب در دست رهبران اسرائیل قرار داد اکنون به هر دری می‌زند با شکست مواجه می‌شود. سردار نقدی تاکید کرد: افتضاحی که آمریکا به بار آورده، انسان را متعجب می‌کند، چرا که این کشور پول‌های کلانی را به مراکز فکری آمریکا تزریق می‌کند تا از آن معامله قرن بیرون بیاید؛ آن هم معامله‌ای که حتی یک بچه محصل دبیرستانی می‌فهمد که از ابتدا شکست خورده است. در واقع، طرح معامله قرن طرحی مضحک است.
 
شرط کرباسچی برای پیوستن به ائتلاف اصلاح طلبان پایتخت
 
دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی گفت: طرح ائتلاف اصلاح طلبان پایتخت را بررسی می‌کنیم، اگر قابل قبول باشد به آن خواهیم پیوست. غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی، در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره مطرح شدن طرح ائتلاف اصلاح طلبان پایتخت توسط محمدرضا راه چمنی، دبیرکل حزب وحدت و همکاری ملی، گفت: هنوز اطلاع دقیقی از جزئیات این طرح نداریم، جزئیات این طرح را در جلسات حزب بررسی می‌کنیم و اگر طرح قابل قبولی باشد، در آن شرکت خواهیم کرد.
 
اصلاح طلبان در تهران لیست می‌دهند؟
 
رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان گفت: ما در انتخابات شرکت و درحال حاضر با برخی احزاب اصلاح‌طلب برای ارائه یک فهرست انتخاباتی تعامل می‌کنیم. مجید فراهانی رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در رابطه با برنامه‌های این حزب برای شرکت در انتخابات مجلس گفت: در حال رایزنی با برخی احزاب نزدیک به خود برای تعیین سازوکار شرکت در انتخابات هستیم.وی در پاسخ به این که آیا ممکن است این رایزنی‌ها منجر به انتشار یک لیست ائتلافی در تهران شود، گفت: طبیعتاً ما گفتیم که در انتخابات شرکت می‌کنیم و در حال حاضر در حال تعامل با برخی احزاب دیگر برای ارائه یک فهرست هستیم.وی افزود: اصل همکاری با سایر احزاب را خواهیم داشت، اما اینکه با چه گروه‌هایی همکاری می‌کنیم متعاقباً اعلام خواهد شد.رئیس شورای مرکزی حزب ندا درباره بیانیه شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان و تکذیب هر لیست ائتلافی در تهران نیز گفت: احزاب اصلاح‌طلب می‌توانند باهم تعامل کرده و لیست مشترک تدوین کنند و این غیر از عنوان «جبهه اصلاح‌طلبان» است.

پسر موسوی لاری از حناچی حُکم گرفت

شهردار منطقه 9 تهران برکنار شد.با حکم شهردار تهران، سید مصطفی موسوی لاری به عنوان سرپرست شهرداری منطقه 9 منصوب شد.بیش از موسوی، علی مفاخریان شهردار منطقه 9 پایتخت بود.
 
ادعایی درباره اصلاح‌طلبان که قویا تکذیب شد

یک عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان فشار این شورا را برای انصراف نامزد‌های تایید شده این جریان را تکذیب کرد. آذر منصوری در گفت‌وگو با ایلنا، درباره این‌که برخی از رسانه‌ها و جریان‌های سیاسی عنوان می‌کنند اصلاح‌طلبان به نامزد‌های تائید صلاحیت شده خودشان فشار می‌آورند که از حضور در انتخابات انصراف دهند و یا حوزه خود را از تهران به شهر‌های دیگر تغییر دهند، گفت: ادعای گفته شده قویا تکذیب می‌شود.وی تاکید کرد: تصمیم به ماندن و یا انتقال به حوزه‌های انتخابیه دیگر تصمیمی است که به عهده خود افراد گذاشته شده است.
 
صدور مجوز فعالیت برای چهار جبهه جدید سیاسی
 
دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب از صدور مجوز فعالیت به چهار جبهه جدید سیاسی خبر داد.حمید ملانوری دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود با اعلام خبر تشکیل چهار جبهه جدید سیاسی گفت: جبهه ائتلاف بزرگ نیرو‌های انقلاب اسلامی استان قم با نام اختصاری «ابنا» متشکل از جامعه جوانان متحد اسلامی، حزب موتلفه اسلامی جامعه اسلامی، حامیان کشاورزی ایران، جمعیت پیروان حضرت زینب (س) و جامعه اسلامی مهندسین احزاب تشکیل شده و مسئول این جبهه نیز آقای محمد عرب است. وی افزود: «جبهه متحد مستقلین ایران» که حزب مردمی اصلاحات، حزب مستقل کار و حزب دفاع از ایثارگران و قانون اساسی اعضای آن هستند که فعالیت آن را یکساله و در محدوده کشوری عنوان کرده است و علیرضا متانی نیز مسئول آن است. ملانوری ادامه داد: «جبهه پیروان خط امام و رهبری» که جامعه اسلامی کارگران، جامعه جوانان متحد اسلامی، انجمن اسلامی اصناف و بازار، جامعه اسلامی مدیران، حزب موتلفه اسلامی، جمعیت اسلامی فرهنگیان، جمعیت وفاداران انقلاب اسلانی، جامعه اسلامی فرهنگیان، جامعه پیروان حضرت زینب (س) با مسئولیت محمدرضا باهنر نیز دیگر جبهه دارای مجوز است.
 
وی خاطرنشان کرد: همچنین «جبهه پایداری انقلاب اسلامی» با عضویت دو حزب عدالت طلبان انقلاب اسلامی و حزب نیک‌اندیشان ایران اسلامی به نمایندگی آقای مرتضی آقاتهرانی دیگر جبهه است که از کمیسیون ماده 10مجوز گرفته است.دبیر کمیسیون ماده 10 احزاب با بیان اینکه تعدادی از احزاب در چند جبهه عضویت دارند، تصریح کرد: در راستای نظام‌مند شدن جبهه‌های حزبی، احزاب فقط در یک جبهه عضو باشند؛ بنابراین احزاب سه ماه وقت دارند که عضویت خود را تعیین تکلیف کنند و فقط در یک جبهه عضو شوند.

صادقی دست به دامن قوه قضائیه شد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رییس قوه قضاییه تاکید کرد که با توجه به شناسایی و بازداشت بعضی از واسطه‌های تأیید صلاحیت داوطلبان مجلس، ضروری است که قوه قضاییه به این مساله ورود کند.
 
روایت آذر منصوری از جلسه شبانه اصلاح‌طلبان

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: احزاب عضو شورای عالی سیاستگذاری جبهه اصلاح‌طلبان با نام و عنوان خود می‌توانند لیست بدهند. «آذر منصوری» فعال سیاسی اصلاح‌طلب طی توئیتی در خصوص جلسه امشب «شامگاه سه‌شنبه» شورای عالی سیاستگذاری جبهه اصلاح‌طلبان نوشت: شورای عالی جبهه اصلاح‌طلبان در حوزه انتخابیه تهران لیست انتخاباتی نمی‌دهد. او در پایان افزود: احزاب عضو با نام و عنوان خود می‌توانند لیست بدهند.
 
تعریف تاجزاده از وظایف شورای نگهبان

معاون سیاسی وزیر کشور در دولت اصلاحات گفت: بر اساس قانون اساسی، شورای نگهبان فقط موظف به تایید صلاحیت نامزد‌های ریاست جمهوری است و در مورد مجلس یا خبرگان یا شورا‌ها چنین وظیف‌های ندارد. «مصطفی تاج‌زاده» معاون سیاسی وزیر کشور در دولت اصلاحات روز سه شنبه در مناظره با «جلیل محبی» دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: فقط تونس از میان کشور‌های عربی توانست از بحران‌های پس از بهار عربی به سلامت بگذرد، زیرا گروه‌های سیاسی با هم گفتگو کردند. وی با اشاره به اینکه این انتخابات، اولین انتخابات بعد از گام دوم انقلاب اسلامی است، تاکید کرد: گام دوم انقلاب اسلامی را باید با افزایش مشارکت مردمی و همراه با تقویت جمهوریت برداریم. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به مشکلات کشور در حوزه‌های اقتصادی و مدیریتی، مهاجرت نخبگان را نتیجه تنگ نظری‌ها دانست و گفت: انتخابات می‌توانست مرهمی بر زخم‌های جامعه و حرکت به سمت آشتی ملی باشد. تاج زاده با بیان اینکه کاهش رقابت انتخاباتی به نفع جنگ طلبان اسراییل و آمریکا و شخص ترامپ است، اضافه کرد: سیاست کلان اعلام شده رهبری افزایش مشارکت حداکثری است.

وی با اشاره به ابعاد تاثیرات بین المللی انتخابات یادآور شد: حضور سلایق مختلف می‌تواند قدرت بین المللی ایران را افزایش دهد. معاون سیاسی وزیر کشور در دولت اصلاحات با بیان اینکه نه فقط اصلاح طلبان بلکه بسیاری از اصولگرایان و حتی طرفداران احمدی‌نژاد نیز در انتخابات ردصلاحیت شدند، افزود: بر اساس عقل سلیم، مردم باید اصلاح طلبان را در انتخابات رد کنند نه اینکه شورای نگهبان رد کند. تاج‌زاده با انتقاد از شورای نگهبان تصریح کرد: داور یک مسابقه فوتبال نباید طرفدار یک تیم خاص باشد. وی با بیان اینکه احزاب اصلاح طلب، استانداران و افراد منتسب به این جریان رد صلاحیت شده اند، تاکید کرد: شورای نگهبان برای نظارت بر قوانین مصوب مجلس تاسیس شده و کارکرد اصلی آن هم این است.
 
جزییات مصوبه دولت برای ترخیص خودور‌های دپو شده

هیات دولت در جلسه امروز خود با پیشنهادهای ارایه شده توسط وزیر اقتصاد درباره ترخیص خودرو‌های دپو شده در گمرکات موافقت کرد. واردات خودرو‌های سواری (بدون رعایت سال ساخت) که تا 16 دی 1397، دارای ثبت سفارش و قبض انبار اماکن گمرکی، مناطق آزاد تجاری – صنعتی یا مناطق ویژه اقتصادی هستند، به صورت بدون انتقال ارز یا از محل ارز متقاضی با اظهار منشأ ارز و تایید بانک مرکزی جمهوری اسلامی‌ایران بلامانع است. ترخیص خودرو‌های سواری با حجم موتور بالاتر از 2500 سی‌سی امکان پذیر نبوده و مشمول مقررات این تصویب نامه نمی‌شوند. / ایرن

آماده‌باش سراسری بیمارستان‌ها مقابل "کرونا

معاون وزیر بهداشت گفت: در تهران هشت بیمارستان کاندید پذیرش مبتلایان احتمالی کروناویروس هستند. تمام بیمارستان‌ها در حالت آماده باش هستند. هر استان موظف بوده یک بیمارستان را به تناسب جمعیت استان، به عنوان کاندید معرفی کند. صادرات ماسک به چین را ممنوع اعلام کرده‌ایم و شرکت‌های تولیدی هم فعال هستند. خود ماسک می‌تواند منشأ تولید آلودگی باشد؛ چراکه قطرات تنفسی روی آن می‌نشیند. /ایسنا

ترامپ چه گفت که برگه‌های سخنرانی او پاره شد؟

به گزارش وب سایت شبکه خبری سی ان ان، او در ابتدای سخنان خود گفت: سه سال پیش بازگشت بزرگ آمریکا را آغاز کردیم. امروز در برابر شما ایستاده‌ام تا نتایج باور نکردنی آن را به اشتراک بگذارم. اشتغال افزایش یافته، درآمد‌ها بالا رفته، فقر کمتر شده، جرایم کاهش یافته، اعتماد قدرت گرفته و کشور ما بار دیگر به شدت قابل احترام شده است. سال‌های فروپاشی اقتصادی به پایان رسیده است. روز‌هایی که کشور ما توسط سایر ملت‌ها مورد استفاده، بهره‌جویی و حتی اهانت قرار می‌گرفت، مدت‌هاست پشت سر گذاشته شده است. وعده‌های عمل‌نشده، احیای بدون اشتغال، اظهارات کلیشه‌ای و بهانه‌های بی‌پایان برای کاهش ثروت، قدرت و حیثیت آمریکا به پایان رسیده است.

فیبا آسیا میزبانی بسکتبال را از ایران گرفت!

طبق اعلام مسئولان فدراسیون بسکتبال کشورمان و بنا به پیشنهاد مطرح از سوی آنها، کنفدراسیون بسکتبال آسیا (فیبا آسیا) امتیاز میزبانی مسابقات زیر 16 سال پسران آسیا به ایران داده بود. در همین راستا حتی تاریخ 7 تا 17 فروردین برای برگزاری این رقابت‌ها در ایران به مسئولان فیبا آسیا پیشنهاد شد. این در حالی است تصمیم جدید آن‌ها لغو میزبانی ایران را به همراه داشته است. فیبا آسیا در خبری که روی سایت خود قرار داده، لبنان و استرالیا را به عنوان میزبان مسابقات زیر 16 سال قهرمانی آسیا در بخش پسران و دختران معرفی کرده است. /مهر

روایت روحانی نزدیک به مشایی از ردصلاحیت کاندیدا‌های جریان بهاری

بهمن شریف‌زاده به روزنامه اعتماد گفت: هیچ نزدیکی میان آقای مصباح و احمدی‌نژاد وجود ندارد. جبهه پایداری بیشترین مخالفت را با آقای مشایی که به گفته دکتر احمدی‌نژاد، پایه‌گذار «جریان بهار» در دوره ماست، داشت. تفکر آقای احمدی‌نژاد هم همان تفکر بهاری است. کسی از نزدیکان احمدی‌نژاد در انتخابات نام‌نویسی نکرده است، بلکه تعدادی از هواداران اقدام کردند که آن‌ها هم رد صلاحیت شدند.

78 درصد مردم ایران اصلاً سینما نمی‌روند

تایج یک پیمایش در پژوهشگاه فرهنگ و ارتباطات نشان می‌دهد، مردم ایران 20 درصد سریال‌های خانگی را تماشا و روزانه حدود یک ساعت از دستگاه‌های صوتی، تصویری، سینمای خانگی و ستاپ باکس استفاده می‌کنند. 72 درصد روزانه حدود یک ساعت موسیقی گوش می‌کنند که بیشتر سنتی و پاپ است و سه درصد هم موسیقی راک و رپ ایرانی گوش می‌دهند. حدود 33 درصد از کامپیوتر و لپ‌تاپ، 60 درصد از اینترنت استفاده می‌کنند و حدود 90 درصد گوشی تلفن همراه دارند. بیشترین میزان مصرف اینترنت در ایران از طریق موبایل انجام می‌شود. حدود 78 درصد مردم اصلاً به سینما نمی‌روند که این عدد نشان‌دهنده وضعیت وخیمی است./ ایرنا

پلوسی در توئیتر ترند شد

نحوه معرفی ترامپ از سوی پلوسی در آغاز نطق سالیانه و به ویژه اقدام اعتراض آمیز وی پس از پایان این سخنرانی موجب شد هشتگ‌های «پلوسی» و «نانسی» با بیش از یک میلیون و 700 هزار توئیت، به ترتیب ترند چهارم و پنج جهانی شوند. همچنین هشتگ «نانسی پلوسی» با دست کم 400 هزار توئیت، ترند سوم توئیتر در آمریکا شد. این اقدامات اعتراضی که مقابل دوربین‌های متمرکز شده بر دونالد ترامپ صورت گرفت، موجی از واکنش‌های متنوع کاربران توئیتر را در پی داشت.

تاییدصلاحیت بیش از 7 هزار داوطلب، انتخابات را رقابتی کرده است

جنتی دبیر شورای نگهبان گفت: تاییدصلاحیت بیش از 7 هزار داوطلب از طیف‌های گوناگون سیاسی و افراد مستقل، انتخابات را رقابتی کرده است. تمام دقت‌مان را کردیم تا داوطلبان با شرایط قانون انتخابات مطابقت دهیم و آن‌ها را احراز و تائید صلاحیت کنیم. متاسفانه سازوکار «خودنظارتی» مجلس با نام هیات نظارت بر رفتار نمایندگان هم کارآمدی لازم را ندارد. شورای نگهبان همواره از رأی مردم پاسداری کرده و اجازه نداده جمهوریت نظام و حق‌الناس پایمال شود. همه به ویژه مسئولان و مجریان محترم انتخابات باید دقت نظر داشته باشند تا با رعایت بی‌طرفی و انجام دقیق قانون زمینه مشارکت خوب و انتخابات سالم فراهم شود و از طرح سخنان و اظهارات حاشیه‌ساز پرهیز کنند. /فارس

ردصلاحیت به دلیل حضور کمرنگ در نماز جمعه و جماعت!

غلامرضا انصاری کاندیدای ردصلاحیت شده اصلاح طلب در روزنامه اعتماد نوشت: این روز‌ها اگر اخبار ردصلاحیت‌ها را پیگیری کنید، متوجه می‌شوید نهاد نظارتی در انتخابات آنقدر پیش رفته که گویی پا را از حیطه نظارت بر انتخابات نیز فراتر گذاشته است. من شخصا سال‌ها افتخار خدمت در نظام و حضور در جبهه‌های جنگ را داشتم. در حساس‌ترین دستگاه‌ها مسئولیت برعهده من بوده است، اما امروز به دلیل عدم التزام به اسلام ردصلاحیت می‌شوم.

عارف: مگر انقلابی‌تر از ما سراغ دارید؟

محمدرضا عارف رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با انتقاد از رد صلاحیت چهره‌های برجسته اصلاح طلب که در گذشته دارای مسئولیت‌های کلیدی در نظام بوده اند، گفت: عده‌ای می‌گویند می‌خواهند مجلس انقلابی تشکیل دهند مگر مجالس ده گانه که از ابتدای انقلاب شکل گرفت انقلابی نبوده است؟ چرا با واژه انقلابی می‌خواهید جریان ریشه دار و اصیل اصلاح طلب را حذف کنید؟ مگر انقلابی‌تر از اصلاح‌طلبان سراغ دارید؟ کسانی که مدعی انقلابی بودن هستند بسیاری از آن‌ها هیچ نقشی در انقلاب نداشتند. وی در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد شورای عالی سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان در ادوار مختلف اشاره کرد و رمز توفیقات به دست آمده از سوی جریان اصلاح‌طلب را وحدت و انسجام دانست و گفت: در انتخابات‌های گذشته بخصوص در انتخابات مجلس جریان اصلاح‌طلب عمدتا مورد بی‌مهری نهاد‌های نظارتی قرار گرفته است، اما با این وجود هیچ‌گاه صحنه انتخابات را ترک نکردیم، چون خود را صاحب این انقلاب می‌دانیم و باید وظیفه خودمان را در قبال انقلاب همواره ادا کنیم.

واعظی: شخص رئیس‌جمهور تا جمعه از سقوط توسط موشک مطلع نبود

واعظی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا در مورد فایل صوتی منتشر شده در مورد هواپیمای اوکراین مسئولی می‌بایست استعفا می‌داد، گفت: این فایل صوتی تخصصی بود، ما روز گذشته جلسه‌ای با متخصصین و سازمان هوایی کشور داشتیم آنان گفتند هواپیمای آسمان می‌خواسته در آن ساعت در فرودگاه مهرآباد بنشیند و در زمان حادثه در کرج بوده است از آن جا نوری را نوری را می‌بیند و حدس می‌زند به برج مراقبت اطلاع می‌دهد، من نوری را می‌بینم، برج همان موقع از پدافند سوال می‌کند و پدافند می‌گوید مشکلی نیست و شلیکی نشده است، لذا آنجا سوال می‌کند که من برگردم یا بنشینم که اجازه داده می‌شود که در فرودگاه مهرآباد بنشیند. وی افزود: آقای عابدزاده که خبر را روز چهارشنبه به او گفتند آن را به مردم منتقل می‌کند، خود مسئولان ما که با اوکراینی‌ها در تماس بودند این فایل را در اختیار آنان می‌گذارند و این چیز پنهانی نیست، خلبانان هر چیزی را می‌بینند با برج در میان می‌گذارند وی تصریح کرد: هیچ جای این فایل نمی‌گوید که موشک زده شده است می‌گوید من از کرج تهران را می‌بینم که یک نقطه نورانی در حرکت است که از برج می‌پرسد چیست که برج می‌گوید مشکلی نیست آن چیزی که الان در حال مطرح شدن است و بیشتر رسانه‌های خارجی از ایران آن را مطرح می‌کنند این است که مسئولان مطلع بودند قطعا دولت مطلع نبود، رییس جمهوری جمعه بعدازظهر مطلع شد. وی افزود: اولین مطلع شد آقای عابدزاده بود که تا آن اطلاعی نداشت واگرنه برای حیثت خودش هم که شده بود روز پنجشنبه شب با مردم طوری دیگر صحبت می‌کرد در آن روز هم گفت: همزمان به ما اطلاع دادند که نوری دیده شده است، دولت با مردم صادق بوده و معترض بودیم که چرا به دولت اطلاع ندادند.

پناهیان: در کجای تاریخ وجود دارد که عکس سازشگران بر روی سینه‌های مردم نصب شود

پناهیان با خطاب قرار دادن مسئولان کشور، گفت: مسئولان و سیاستمداران ما چه زمانی می‌خواهند همانند سردار سلیمانی باشند؟ رمز زنده ماندن یاد سردار آن است که مسئولان نیز در همه عرصه‌های اقتصادی و ... همانند حاج قاسم برای کشور و امت اسلام قدرت آفرینی کنند. وی افزود: در کجای تاریخ وجود دارد که عکس سازشگران بر روی سینه‌های مردم نصب شود و محبوب قلب‌ها باشد؛ سردار سلیمانی حماسه ساز بود، مسئولان باید مشکلات اقتصادی مردم را حل کنند تا ملت قدرتمند و عزتمند شوند. حجت الاسلام والمسلمین پناهیان با تاکید بر اینکه مردم از مسئولان نظامی می‌خواهند مقتدرانه عمل کنند، اظهار داشت: آموزش و پرورش برای سال تحصیلی جدید به تناسب مقاطع مختلف آموزشی یادمانی در کتاب‌های درسی در تحلیل چرایی محبوبیت سردار سلیمانی داشته باشد.

ملی‌پوش پیشین ایران با پرچم امارات به تکواندو بازگشت!

ملی‌پوش پیشین ایران با پرچم امارات به تکواندو بازگشت! هشتمین دوره تورنمنت بین‌المللی فجیره امارات (G2) 11 بهمن ماه در امارات برگزار شد و ابوالفضل یعقوبی ملی‌پوش سابق تکواندو ایران بعد از مدت‌ها دوری از این رشته در قالب تیم پلیس امارات ثبت‌نام کرد و با شکست تکواندوکاری از چین تایپه در دیدار نهایی به مدال طلای وزن 74- کیلوگرم رسید. یعقوبی پیش از این مسابقات نیز در تورنمنت عرب اوپن امارات حاضر شده و در این مسابقات نیز به مدال طلا دست یافته بود. نکته جالب در خصوص حضور ابوالفضل یعقوبی در تورنمنت فجیره، ثبت‌نام او با پرچم امارات بود. این در حالی است که آخرین حضور رسمی یعقوبی در تیم ملی تکواندو ایران، مسابقات فینال گرندپری سال 2018 در امارات بود که موفق به کسب مدال نشد. آخرین مدال این تکواندوکار نیز در همین سال و اولین مرحله مسابقات گرندپری در شهر منچستر بود که موفق شد به مدال برنز دست پیدا کند.

ادعای زاکانی درباره استعفای رئیس‌جمهور و مذاکره با آمریکا

زاکانی با اشاره به لایحه بودجه 99 افزود: دولت برای سال آینده 150 هزار میلیارد تومان کسری بودجه دارد، نماینده دولت در یکی از جلسات کمیسیون تلفیق اعلام کرده که دولت به دنبال مذاکره با ترامپ است و اگر به نتیجه برسد که هیچ، اما اگر به نتیجه نرسد رییس جمهور استعفا می‌دهد، متأسفانه همواره در نگاه عده‌ای کاسبکاری وجود دارد و با فرار رو به جلو می‌خواهند ضعف‌ها و کم کاری‌های خود را پنهان کنند. نماینده سابق مجلس اظهار داشت: مشکل امروز این است که برخی عامل دشمن هستند یا این که ناآگاهانه نقش عامل را بازی می‌کنند؛ به عنوان مثال وقتی ما می‌توانیم فرآورده‌های نفتی داشته باشیم و صادر کنیم چرا عده‌ای مانند آقای زنگنه با آن مخالفت می‌کنند، امروز کشور کشش برخی مسئولان فعلی را ندارد چرا که برخی کار‌های مسئولان تنها از یک عامل متصور است.
منبع: تابناک
http://t.me/navidtorbatkabar


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

شکست و به بازی گرفتن سرطان به شیوه مدیر یک مهد کودک

دلزدگی سیاسی یا آرامش قبل از طوفان

نگاهی به نمایندگان مردم تربت حیدریه در 24 دوره ی مجلس شورای ملی

روحانی: سال 97 مساله استعفا را طرح کردم، رهبری فرمودند: اجازه نمی‌دهم دولت حتی یک ساعت زودتر مسئولیت خود را واگذار کند / وزارت کشور اعلام کرده انتخابات در 44 حوزه رقابتی نیست

زعفران خرید حمایتی خراسان در چهار انبار ویژه محفوظ است

تمام امکانات و ظرفیت‌های قانونی را برای صیانت از آرای مردم بکار می گیریم

پلمپ یک مرکز عرضه گیاهان دارویی در تربت‌حیدریه

رقابت سالم ، رفاقت دائم

چرا حسن روحانی، رئیس جمهور ایران باید استعفا دهد؟

آغاز علنی فعالیهای تبلیغاتی نامزدهای مجلس یازدهم در تربت حیدریه

آغاز پرداخت مطالبات زعفرانکاران

سازه فوق سنگین 52 متری کارخانه فولاد تربت حیدریه نصب شد

آمریکا سال ٢00٢ جنگ با ایران را شبیه سازی کرده بود / نتیجه این شبیه سازی برای فرماندهان آمریکایی شوک آور بود: ایران می تواند ناو هواپیمابر آمریکایی را غرق کند

وجود بیش از 14 هزار رای اولی در در حوزه انتخابیه تربت‌حیدریه، زاوه و مه ولات

حضور غرفه گردشگری زعفران تربت حیدریه در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران

ورود دستگاه حفار تونل قطار شهری به ایستگاه پایانه مسافربری امام رضا(ع) مشهد

برترین های مسابقه استارتاپی زعفران در تربت‌حیدریه معرفی شدند

راز شیوع کرونا از زبان سردار نقدی / نظر کرباسچی درباره پیوستن به ائتلاف اصلاح طلبان پایتخت / ردصلاحیت به دلیل حضور کمرنگ در نماز جمعه و جماعت! / ادعای زاکانی درباره استعفای رئیس‌جمهور و مذاکره با آمریکا

ایران چگونه از بیت کوین برای دور زدن تحریم‌های ترامپ استفاده می‌کند / درآمد 8.5 میلیارد دلاری ایران که امکان گیر افتادن آن در تور تحریم‌های بانکی وجود ندارد

کسب رتبه دوم دوازدهمین سوگواره بین المللی مهرمحرم توسط عکاس تربتی

شایعات فضای مجازی درباره کرونا را جدی نگیرید

احیای قلبی ریوی موفق زن 60 ساله در تربت حیدریه

دریاچه بزنگان، نگین طبیعت خراسان رضوی

محفل انس با قرآن دانشگاهیان در تربت حیدریه

مراسم جشن کتاب «غزل‌های عزیزم» در تربت حیدریه برگزار شد

اسامی نامزدهای خبرگان رهبری در خراسان رضوی منتشر شد

پایان ممنوعیت حضور بهروز وثوقی در سینمای ایران؟

مدیر مخابرات شهرستان تربت حیدریه: هیچ اختلالی در امر ارتباطات منطقه بایگ وجود ندارد

بودجه 896 میلیارد ریالی شهرداری تربت حیدریه تقدیم شورای شهر شد

هنرجوی هنرستان جلگه رخ تربت حیدریه مقام اول کشوری را کسب کرد

نگاهی به برگزاری جشن سده در بجستان خراسان رضوی

تجلیل از کشاورزان و دست‌اندرکاران نمونه بخش کشاورزی در تربت‌حیدریه

دستگاه احراز هویت رای دهندگان در خراسان رضوی رونمایی شد

رونمایی از نخستین خودروی دارای بالابر 72 متری آتش‌نشانی کشور در مشهد

تحویل اسناد 7 هزارفقره املاک علوی به شهروندان 5 استان در تربت حیدریه

جشنواره ملی ابریشم در بایگ تربت حیدریه برگزار می شود

بیش از چهار هزار عامل اجرایی انتخابات تربت‌حیدریه را برگزار می کنند

کشته شدن 30 هزار و 883تن در حوادث رانندگی سال گذشته و سال جاری کشور

در موفقیت ها و ناکامی ها انقلاب همه گرهها و جناحها سهیم هستند

پژمانفر:مشکلات با مذاکره حل نمی‌شود / واکنش چمران به تخریب‌ها علیه قالیباف / سلحشوری: اصلاح طلبان بدون لیست وارد انتخابات شوند / ارزیابی مرتضی مبلغ از اظهارات اخیر روحانی / عضو موتلفه: با احمدی‌نژاد هیچ مذاکره‌ای نداشته‌ایم

برای فرار از «کرونا» چشم انتظار مسئولان نمانده و این اقدامات را به کار ببندید

جزئیات چگونگی تغییر حوزه انتخابیه داوطلبان نمایندگی مجلس

119 اثر تاریخی خراسان رضوی در انتظار ثبت ملی

بزرگترین خلاء در بخش زعفران عدم ورود دانشگاه ها به این حوزه است

در استان خراسان رضوی فقط 2 نماینده مستقل و اصلاح‌طلب تایید صلاحیت شدند

آقایان دلواپس! چرا ظریف، جای ظالم و مظلوم را عوض کند؟

«کسینجر خودخوانده جهان اسلام» چگونه از نظریه «یوگی و دوستان» به تهدید «تکه تکه کردن» اعضای یک جریان سیاسی رسید؟ / حسن عباسی این روز‌ها بیش از همیشه برای ایران دردسر می‌تراشد

آغازجایگزینی شیوه آموزش سنتی به پیشرفته در دانشگاه فردوسی مشهد

بیمارستانهای خراسان رضوی به وب کیوسک مجهز می‌شوند

رویکرد اصلی دولت سرمایه‌گذاری در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته است