آخرین مطالب

معاون سیاسی، امنیتی استاندار:

رسانه‌های محلی خراسان رضوی فراخوان‌های ضدانقلاب را ناکام گذاشت استانی

رسانه‌های محلی خراسان رضوی فراخوان‌های ضدانقلاب را ناکام گذاشت

  بزرگنمایی:

پایگاه خبری نوید تربت: Navidtorbat.ir

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت:جریان‌های ضدانقلاب از فروردین تا پایان مرداد ماه امسال 132 فراخوان برای بروز ناآرامی در استان صادر کردند که مردم از آنها تمکین نکردند و علت نیز انعکاس مسائل و مشکلات مردم توسط رسانه های محلی استان بود.

حسن جعفری روز چهارشنبه در نخستین نشست شورای اطلاع رسانی خراسان رضوی در مشهد افزود: اگر پیش از این در خصوص فراخوان‌های رسانه های خارجی فعالیتی وجود داشت علت این بود که غافلگیر می شدیم اما امروز مردم مطلع هستند و قبل از شبکه های ضدانقلاب، مشکلات آنها در رسانه‌های داخلی برجسته سازی شده و درد آنان التیام می یابد لذا مردم دیگر تمکینی از رسانه های برون مرزی ندارند.

وی ادامه داد: در مواجهه با مسائل مردم قبل از اینکه رسانه های معاند به دنبال صدور فراخوان خیابانی باشند رسانه‌های داخلی مطالب مردم را مطرح می کنند و استان با دارا بودن چندین رسانه مطرح ملی به ویژه در بخش مجازی در این زمینه پیشگام است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی به تزریق نا امیدی در جامعه و القای شکاف بین مردم و مسئولان توسط هزار و 320 رسانه معاند اشاره و بیان کرد: بر اساس گزارش‌های رسمی منتشر شده در ایالات متحده آمریکا، سازمان سیا در سراسر جهان 150 هزار خبرنگار با تجربه و افراد فعال در حوزه رسانه را جذب کرده تا با تشکیل تیم، عملیات رسانه ای هدفمند انجام دهند.

جعفری افزود: از آنجایی که در اسناد ملی آمریکا ایران در کنار چین و روسیه و برخی دیگر کشورها به عنوان دشمنان آن کشور قلمداد می شود باید این نوع فعالیت رسانه ای دشمنان مورد توجه ما نیز قرار گیرد.

وی ادامه داد: پیش از این حذف اخبار و ایجاد اختلال در دریافت امواج مرسوم بود اما امروز فضا تغییر کرده است و با پیشرفت فناوری امکان مقابله با امواج وجود ندارد و هم اکنون به مدد فناوری و فضای مجازی اخبار طی چند ثانیه به سراسر جهان انتقال می یابد و تنها می توان انتشار آنها را مدیریت و رویکردها در مواجهه با آنها را تغییر داد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی به پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 اشاره کرد و گفت: پیروزی ترامپ با انتشار اخبار جعلی و استفاده از فناوری رسانه ای ممکن شد و اکنون همان سیاست‌های رسانه ای دوران انتخابات در دولت آمریکا و رفتار ترامپ ادامه دارد.

جعفری افزود: ترامپ شخصیت بی ثباتی ندارد بلکه سیاست تبلیعاتی و رسانه ای دولت وی این گونه است که او نظرات خود را مدام تغییر داده و تصمیمهای متعدد می گیرد و در عین حال سیاست کشور خود را پیش می برد.

وی ادامه داد: اگر نتوانیم از فرصتهای اطلاع رسانی نوین در رسانه استفاده کنیم دچار مشکل می شویم و حتی می توانیم با بهره گیری از این فضا دیدگاه خود را به آن سوی مرزها نیز  منتقل کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی به فعالیت شورای اطلاع رسانی خراسان رضوی در سه حوزه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی اشاره و بیان کرد: هدف شورا خنثی کردن تهدیدها و تبلیغات دشمنان در سه حوزه یاد شده است که کمیته ها و اعضای آن نیز در جلسه بعدی شورا تعیین می شوند.

جعفری طرح مثلث اقتصادی، فرهنگی استاندار خراسان رضوی را یکی از روش‌های تحقق اقتصاد مقاومتی و مورد تایید رهبر معظم انقلاب عنوان کرد و گفت: باید در حوزه رسانه سیاست‌گذاری به گونه ای باشد که حتی در روستاهای استان نیز فرهنگ اقتصاد مقاومتی تبیین شود.

وی افزود: فعالیت رسانه ها باید به گونه ای باشد که سرمایه گذار به عنوان رزمنده جنگ اقتصادی شناخته شده و این افراد به عنوان فعالان جنگ اقتصادی مورد تکریم قرار گرفته و رفتار آنان تبلیغ شود.

او تبیین بیانیه رهبر معظم انقلاب در خصوص گام دوم انقلاب اسلامی را محور فعالیت فرهنگی کمیته رسانه ای شورای اطلاع رسانی خراسان رضوی عنوان کرد و ادامه داد: متاسفانه برخی فعالیت‌ها در این خصوص به صورت شعاری انجام شده است که لازم است کمیته رسانه ای شورا با تولید محتوا از این بیانیه به شکل کاربردی استفاده کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: مساله حاشیه شهر و آسیبهای آن نیز در کمیته اجتماعی شورای اطلاع رسانی مورد بررسی قرار می گیرد.

جعفری افزود: تا فرا رسیدن راهپیمایی با شکوه اربعین یکی از دغدغه ها این است که احتمال دارد رسانه های معاند دوباره موجی برپا کنند تا با انعکاس منفی روابط دو ملت ایران و عراق، این راهپیمایی میلیونی را خدشه دار کنند از این رو مساله اربعین باید به صورت ویژه مورد توجه رسانه های استان قرار گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: در پی تشکیل شورای عالی اطلاع رسانی کشور توسط معاون اول رئیس جمهوری، شوراهای استانی نیز تشکیل شد تا سیاست‌گذاری، برنامه ریزی، هدایت و نظارت بر اطلاع رسانی در حوزه های مختلف به ویژه در بخش اقتصاد و مقابله با هجمه همه جانبه دشمن در مسیر صحیح انجام شود.

جعفر مروارید افزود: در حال حاضر 426 رسانه شامل 235 نشریه مکتوب ، 113 رسانه بر خط و 78 رسانه الکترونیک غیر بر خط در استان فعال است.

سید حمید موسوی ، مدیر کل امور فرهنگی زائرین استانداری خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: اقدامات آفندی و پدافندی رسانه ای در استان توسط رسانه ها انجام خواهد شد و از طرفی مدیران اجرایی استان در حوزه رسانه صاحبنظر نیستند لذا باید نمایندگان آنها در شورای اطلاع رسانی در خصوص فعالیت‌های رسانه ای اظهار نظر کنند.

در این نشست، نمایندگان دستگاههای عضو و چند رسانه حاضر به بیان نظرات خود پرداختند.


http://t.me/navidtorbatkabar


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

برای نخبگان تمامی رشته های علمی ورزشی همایش تجلیل برگزار می شود

سهم دانش آموزان تربت‌حیدریه از کنکور امسال 54 نفر رتبه زیر هزار

گودبرداری غیر اصولی حوزه علمیه انشعابات 5 هزار خانوار را در تربت حیدریه قطع کرد

همایش مهندسی کنکور و جشن ستارگان در تربت حیدریه برگزار شد

دستگیری مردی که با لباس و آرایش زنانه به جای مادرش امتحان رانندگی داد!

دستگیری مردی که با لباس و آرایش زنانه به جای مادرش امتحان رانندگی داد!

راهیابی یک نمایش از تربت حیدریه به هشتمین جشنواره منطقه ای تئاتر کویر خلیج فارس

قاتل خاموش جان مادر و دو فرزندش را در شهرستان زاوه گرفت

برگزاری تور تربت گردی ویژه دانشجویان معماری دانشگاههای سراسر کشور

توصیه پناهیان برای رد صلاحیت مطهری / حکم انتصاب خبرساز مشاور وزیر بهداشت برای پسرش / پاسخ به جنجال سازی خبرنگار خارجی درباره بودجه سایت رهبر انقلاب / پاسخ وزیر جوان به ماجرای بازجو بودنش در وزارت اطلاعات / پاسخ حجتی کرمانی به کدخدایی: رد صلاحیت من پیشکش؛ هاشمی را چرا ردصلاحیت کردید؟

ارتقای جایگاه اجتماعی بانوان با مشارکت اندک محقق نمی‌شود

یکی دو انبار کیک‌های مشکوک پلمب شد / جاسازی قرص‌ها احتمالا به قصد قاچاق قرص‌های روانگردان انجام شده

کسب رتبه اول کشوری توسط روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تربت حیدریه

برگزاری مراسم تودیع ومعارفه هیئت مدیره کانون بازنشستگان آموزش و پرورش تربت حیدریه

تخلف 52 میلیارد ریالی دو شرکت حمل و نقل در تربت حیدریه / کشف انبار غیر قانونی در یک منزل مسکونی

فرهنگیان بیشترین داوطلبان حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار را تشکیل می‌دهند

بیشترین داوطلبان نمایندگی مجلس در خراسان رضوی کارمندان هستند

کشف تخم مرغهای 1700 ساله در انگلیس

ثبت نام36 نفر در حوزه انتخابیه تربت حیدریه،مه ولات و زاوه

کمبودی در زمینه "ماسک فیلتر دار" نداریم

افزایش ساعت کاری مراکز خدمات جامع سلامت نسر و بایگ

افزایش ساعت کاری مراکز خدمات جامع سلامت نسر و بایگ

تبادل زندانی‌ها، نقطه آغاز کاهش تشنج‌ها و اختلافات میان ایران و آمریکا است

برگزاری دوره آموزشی رنگرزی سنتی و چاپ اُرگانیک در روستای ملی بسک

رشد 5 درصدی جابجایی مسافران در راه آهن شرق

4 هزار شرکت دانش بنیان را تحت پوشش قرار داده ایم

سایه نامادری دانشگاه فردوسی بر سر دانشگاه تربت حیدریه را بردارید

دو پیشنهاد به دولت قبل از افزایش قیمت بنزین / ارقام کلیدی بودجه 99کدامند؟ / پذیرایی از ژنرال آمریکایی با آبمیوه ایرانی / نامه محرمانه وزیر کشور به رئیس جمهور درباره حوادث اخیر / جنجال ممانعت از ورود کرباسچی به صدا وسیما / چرا مردم از خبر گریزان شده‌اند؟ / دونالد ترامپ بازیگر یک فیلم ایرانی شد / قاضی‌ِ دادگاه نجفی کاندیدای مجلس شد / اصلاح طلبی که بعد از مشورت با همسرش کاندیدا شد / خطر از بیخ گوش وزیر صمت گذشت/ جانشین فرمانده سپاه: در غائله اخیر بسیج و سپاه بدون اسلحه به خیابان‌ها رفتند / روحانی: سخت گیری نکنیم؛ جوانی که مثلا لاستیک آتش زده را باید آزاد کنیم / آیت‌الله جنتی: شایسته‌گزینی با این قانون امکان‌پذیر نیست

اعزام نیروهای ژاپنی به خلیج فارس با اطلاع ایران/افشای ورود سه هواپیمای حامل تسلیحات امارات به اقلیم کردستان عراق/ درخواست واشنگتن از چهار کشور عربی برای امضای توافق با اسرائیل/نامه انگلیس، فرانسه و آلمان به سازمان ملل علیه برنامه موشکی ایران

سقوط پل عابرپیاده در صدمتری مشهد/ 2 زن و 5 مرد مصدوم شدند

وضعیت بیماری آنفلوآنزا در تربت‌حیدریه، زاوه و مه ولات بحرانی نیست

پیمایش مسیرهای پرتردد شهری با ویلچر، عصای سفید وچشم بند توسط مسؤلین

بنزین ؛ حلقه‌های مفقوده تدبیر!

واژگونی خودرو پژو در محور تربت حیدریه به مشهدچهار مصدوم بر جای گذاشت

برگزاری اولین دوره آموزشی تامین مالی و تامین سرمایه در تربت حیدریه

41 آسباد تاریخی خواف در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید

روزنامه جمهوری اسلامی: سال 84 انتخابات را مهندسی کردند و نتیجه اش احمدی نژاد شد؛ باز هم همان جناح در حال مهندسی انتخابات مجلس است

صدور400 تن کود از مه‌ولات به خارج از کشور

تخلیه‌ی اجباری محل جلسات انجمن شعر و ادب قطب و انجمن نویسندگان

سازمان ملی استاندارد: هیچ مجوزی برای خودرو آب‌سوز صادر نشده

مردی از جنس دریا

نقاط قوت و ضعف پنجمین جشنواره ملی عکس زعفران تربت حیدریه و زاوه

کارخانه قند تربت حیدریه موفق ترین واحد تولیدی شرق کشور / دلالان اجازه نمی دهند محصول کارخانه را به قیمت مناسب بفروشیم

اعتراضات بنزینی و درس عبرتها

سیصد و بیست و هشتمین شماره نوید خراسان منتشر شد

300 کشته و 7000 بازداشتی را تایید نمی‌کنم/ خوشبختانه افراد خارج کشور دسترسی به آمار ندارند

تشدید نظارت بر بازار تربت ‌حیدریه

چهار هزار نفر انتخابات حوزه تربت‌حیدریه، زاوه و مه‌ولات را برگزار می کنند

مرکز خدمات جامع سلامت در زاوه افتتاح شد

مطهری: سخنان روحانی عذر بدتر از گناه است/ نماینده ولی فقیه در سپاه: در حوادث اخیر تعداد زخمی‌های ما بیشتر از زخمی‌های اغتشاشگران بود/سرلشکر جعفری: مسببین بی‌تدبیری در اجرای تصمیم بنزینی محاکمه شوند/برخی از نمایندگان به دنبال اسقاط دولت هستند./ دعوت تلویحی چمران از قالیباف برای حضور در شورای وحدت/تخلیه تهران یک شایعه قدیمی است/رمزگشایی از تلاش‌ها برای از عدد انداختن دولت روحانی/قدرت خرید همه دهک‌ها کاهش یافت/کنایه تند و تیز کرباسچی به سخنان روز گذشته روحانی/کنایه تند و تیز کرباسچی به سخنان روز گذشته روحانی