آخرین مطالب

معاون سیاسی، امنیتی استاندار:

رسانه‌های محلی خراسان رضوی فراخوان‌های ضدانقلاب را ناکام گذاشت استانی

رسانه‌های محلی خراسان رضوی فراخوان‌های ضدانقلاب را ناکام گذاشت

  بزرگنمایی:

پایگاه خبری نوید تربت: Navidtorbat.ir

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت:جریان‌های ضدانقلاب از فروردین تا پایان مرداد ماه امسال 132 فراخوان برای بروز ناآرامی در استان صادر کردند که مردم از آنها تمکین نکردند و علت نیز انعکاس مسائل و مشکلات مردم توسط رسانه های محلی استان بود.

حسن جعفری روز چهارشنبه در نخستین نشست شورای اطلاع رسانی خراسان رضوی در مشهد افزود: اگر پیش از این در خصوص فراخوان‌های رسانه های خارجی فعالیتی وجود داشت علت این بود که غافلگیر می شدیم اما امروز مردم مطلع هستند و قبل از شبکه های ضدانقلاب، مشکلات آنها در رسانه‌های داخلی برجسته سازی شده و درد آنان التیام می یابد لذا مردم دیگر تمکینی از رسانه های برون مرزی ندارند.

وی ادامه داد: در مواجهه با مسائل مردم قبل از اینکه رسانه های معاند به دنبال صدور فراخوان خیابانی باشند رسانه‌های داخلی مطالب مردم را مطرح می کنند و استان با دارا بودن چندین رسانه مطرح ملی به ویژه در بخش مجازی در این زمینه پیشگام است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی به تزریق نا امیدی در جامعه و القای شکاف بین مردم و مسئولان توسط هزار و 320 رسانه معاند اشاره و بیان کرد: بر اساس گزارش‌های رسمی منتشر شده در ایالات متحده آمریکا، سازمان سیا در سراسر جهان 150 هزار خبرنگار با تجربه و افراد فعال در حوزه رسانه را جذب کرده تا با تشکیل تیم، عملیات رسانه ای هدفمند انجام دهند.

جعفری افزود: از آنجایی که در اسناد ملی آمریکا ایران در کنار چین و روسیه و برخی دیگر کشورها به عنوان دشمنان آن کشور قلمداد می شود باید این نوع فعالیت رسانه ای دشمنان مورد توجه ما نیز قرار گیرد.

وی ادامه داد: پیش از این حذف اخبار و ایجاد اختلال در دریافت امواج مرسوم بود اما امروز فضا تغییر کرده است و با پیشرفت فناوری امکان مقابله با امواج وجود ندارد و هم اکنون به مدد فناوری و فضای مجازی اخبار طی چند ثانیه به سراسر جهان انتقال می یابد و تنها می توان انتشار آنها را مدیریت و رویکردها در مواجهه با آنها را تغییر داد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی به پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 اشاره کرد و گفت: پیروزی ترامپ با انتشار اخبار جعلی و استفاده از فناوری رسانه ای ممکن شد و اکنون همان سیاست‌های رسانه ای دوران انتخابات در دولت آمریکا و رفتار ترامپ ادامه دارد.

جعفری افزود: ترامپ شخصیت بی ثباتی ندارد بلکه سیاست تبلیعاتی و رسانه ای دولت وی این گونه است که او نظرات خود را مدام تغییر داده و تصمیمهای متعدد می گیرد و در عین حال سیاست کشور خود را پیش می برد.

وی ادامه داد: اگر نتوانیم از فرصتهای اطلاع رسانی نوین در رسانه استفاده کنیم دچار مشکل می شویم و حتی می توانیم با بهره گیری از این فضا دیدگاه خود را به آن سوی مرزها نیز  منتقل کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی به فعالیت شورای اطلاع رسانی خراسان رضوی در سه حوزه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی اشاره و بیان کرد: هدف شورا خنثی کردن تهدیدها و تبلیغات دشمنان در سه حوزه یاد شده است که کمیته ها و اعضای آن نیز در جلسه بعدی شورا تعیین می شوند.

جعفری طرح مثلث اقتصادی، فرهنگی استاندار خراسان رضوی را یکی از روش‌های تحقق اقتصاد مقاومتی و مورد تایید رهبر معظم انقلاب عنوان کرد و گفت: باید در حوزه رسانه سیاست‌گذاری به گونه ای باشد که حتی در روستاهای استان نیز فرهنگ اقتصاد مقاومتی تبیین شود.

وی افزود: فعالیت رسانه ها باید به گونه ای باشد که سرمایه گذار به عنوان رزمنده جنگ اقتصادی شناخته شده و این افراد به عنوان فعالان جنگ اقتصادی مورد تکریم قرار گرفته و رفتار آنان تبلیغ شود.

او تبیین بیانیه رهبر معظم انقلاب در خصوص گام دوم انقلاب اسلامی را محور فعالیت فرهنگی کمیته رسانه ای شورای اطلاع رسانی خراسان رضوی عنوان کرد و ادامه داد: متاسفانه برخی فعالیت‌ها در این خصوص به صورت شعاری انجام شده است که لازم است کمیته رسانه ای شورا با تولید محتوا از این بیانیه به شکل کاربردی استفاده کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: مساله حاشیه شهر و آسیبهای آن نیز در کمیته اجتماعی شورای اطلاع رسانی مورد بررسی قرار می گیرد.

جعفری افزود: تا فرا رسیدن راهپیمایی با شکوه اربعین یکی از دغدغه ها این است که احتمال دارد رسانه های معاند دوباره موجی برپا کنند تا با انعکاس منفی روابط دو ملت ایران و عراق، این راهپیمایی میلیونی را خدشه دار کنند از این رو مساله اربعین باید به صورت ویژه مورد توجه رسانه های استان قرار گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: در پی تشکیل شورای عالی اطلاع رسانی کشور توسط معاون اول رئیس جمهوری، شوراهای استانی نیز تشکیل شد تا سیاست‌گذاری، برنامه ریزی، هدایت و نظارت بر اطلاع رسانی در حوزه های مختلف به ویژه در بخش اقتصاد و مقابله با هجمه همه جانبه دشمن در مسیر صحیح انجام شود.

جعفر مروارید افزود: در حال حاضر 426 رسانه شامل 235 نشریه مکتوب ، 113 رسانه بر خط و 78 رسانه الکترونیک غیر بر خط در استان فعال است.

سید حمید موسوی ، مدیر کل امور فرهنگی زائرین استانداری خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: اقدامات آفندی و پدافندی رسانه ای در استان توسط رسانه ها انجام خواهد شد و از طرفی مدیران اجرایی استان در حوزه رسانه صاحبنظر نیستند لذا باید نمایندگان آنها در شورای اطلاع رسانی در خصوص فعالیت‌های رسانه ای اظهار نظر کنند.

در این نشست، نمایندگان دستگاههای عضو و چند رسانه حاضر به بیان نظرات خود پرداختند.


http://t.me/navidtorbatkabar


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

حسین فریدون پیش از ورود به زندان: هیچ خیانتی نکردم؛ برادر رییس جمهور بودن" نه تنها هیچ مزیتی برای من نبود که می تواند خودش یک اتهام باشد!

آمادگی عوامل اجرایی انتخابات در خراسان رضوی

عدم امکان سفر با اتوبوس در خراسان رضوی طی چند روز آینده

چرا شکست پهپاد آمریکا را می بینیم و شکست سیاست خارجی آمریکا را نمی‌بینیم /کسانی که در فضای مجازی به من می‌گویند «دروغگو» فقط از آلبانی نیستند بلکه برخی از داخل هم این زحمت را می‌کشند

روند افزایش دمای هوا در خراسان رضوی آغاز شد

کاهش قیمت 27 قلم کالا در خراسان رضوی

راه‌اندازی بازار زعفران ارگانیک زاوه در اروپا

معلمان مدارس غیر دولتی پرتوان اما فراموش شده

همایش استانی کویرنوردی در بجستان برگزار شد

500 هزار بچه ماهی در استخرهای تربت‌حیدریه رهاسازی شدند

حاتم بخشی ارزش افزوده ای ها از جیب مردم!

کاروان دوچرخه‌ سوار تربتی در راه کربلای معلی

معدوم کردن بیش از 7 تن گوشت فاسد در تربت حیدریه

صرفه جویی بیش از 46 میلیون لیتر بنزین در شرکت نفت منطقه تربت حیدریه

در طرح مثلث اقتصادی نقش مردم را نادیده نگیرید

در هم آمیختن زیبایی خوشنویسی با زیبایی پرندگان در تربت حیدریه

آگهی ثبت نام تلفن ثابت در تربت حیدری

قطع سامانه تاکسی بیسیم تربت حیدریه و اما و اگر های آن

ارائه خدمات مراقبتی به 38 هزار کودک در تربت حیدریه

طائب: رهبری ساعتی از عمر خود را هدر نداده‌اند/ مطهری: نمی‌دانم بیایم یا نه/ انتقاد کدخدایی از حرفِ روحانی /جامعه‌ای که مردم بترسند اگر سخنی بگویند برای آن‌ها پرونده تشکیل شود، روی سعادت نخواهد دید/ روایتی عجیب از یک اعتراف تلویزیونی/ آزمایشگاه‌ها نتیجه آزمایش HIV مثبت را اعلام نمی‌کنند؟/ واکنش صادق خرازی به عکس با متهم اقتصادی

تصاویر : شور و شوق زنان ایرانی در استادیوم آزادی

چه فرقی بین ابتلا به ویروس «HIV» و بیماری ایدز وجود دارد؟

آغاز عملیات ساخت مرحله سوم طرح جلوخان آرامگاه فردوسی

آیا اردوغان واقعا به دنبال کشورگشایی و احیای امپراطوری عثمانی است؟

بارش‌های رگباری خراسان رضوی را فرا می گیرد

احداث بزرگراه تربت حیدریه - خواف، مانع خام فروشی خواهد شد

آغاز عملیات اجرای جاده چهار بانده خواف - تربت حیدریه

برگزاری کارگاه آموزشی باشگاههای کتابخوانی کودک و نوجوان در تربت حیدریه

زنانگی و بدن کتابی قابل تامل از یک جامعه شناس

تولید بیش از 21 هزار تن لواشک سنتی در خراسان رضوی

آغاز هوشمندسازی انشعابات آب مشترکان خراسان رضوی

عزم جدی استاندار خراسان رضوی برای حل مشکلات زیست محیطی کشف رود

18 کشته و مصدوم در تصادف اتوبوس و کامیون محور تربت حیدریه- مشهد

آیا باز شدن گذرگاه القائم - البوکمال بین عراق و سوریه و دسترسی ایران به مدیترانه از یک مسیر زمینی، عربستان را نگران کرده؟

فعالیت 250 هزار دانش آموز همیار پلیس در خراسان رضوی

نخستین قطار ویژه اربعین مشهد را به مقصد کرمانشاه ترک کرد

پنجمین جشنواره ملی عکس زعفران در تربت حیدریه و زاوه برگزار می شود

آیا جان 18 هزار انسان کشته شده در حوادث جاده ای به اندازه سقوط یک هواپیما ارزش ندارد

مسیح مهاجری: روحانیت امروز آن جایگاه 40سال پیش را ندارد/کدام موشک ایرانی 74 سرکرده داعش را کشت؟/اظهار نظر چمران در خصوص کاندیداتوری قالیباف/کوشکی: اصولگرایان قدیمی خودشان را بازنشسته کنند

با وجود افزایش جرایم فضای مجازی اعتقاد به بسته شدن آن نداریم

تجلیل از آتش نشانان شرکت نفت منطقه تربت حیدریه

مرکز جدید فنی و حرفه ای در تربت حیدریه احداث می شود

شفافیت در بازار بورس زعفران مورد حمله دلالان قرار گرفته است

زیبنده نیست که یک مدیر با حرفهای عوامانه بازار زعفران را آشفته کند

میزان تولید زعفران تربت حیدریه در سال حدود 36 تن است

پیش بینی برداشت بیش از 300 تن زعفران از مزارع خراسان رضوی

کلاهبرداری میلیاردی خریدار پیاز زعفران در تربت حیدریه

انتقال دامهای سرقتی به شکل قانونی از تربت حیدریه به سرخس

دمای هوا در خراسان رضوی کاهش می‌یابد

افزایش سه درصدی پذیرش دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه