آخرین مطالب

معاون سیاسی، امنیتی استاندار:

رسانه‌های محلی خراسان رضوی فراخوان‌های ضدانقلاب را ناکام گذاشت استانی

رسانه‌های محلی خراسان رضوی فراخوان‌های ضدانقلاب را ناکام گذاشت

  بزرگنمایی:

پایگاه خبری نوید تربت: Navidtorbat.ir

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت:جریان‌های ضدانقلاب از فروردین تا پایان مرداد ماه امسال 132 فراخوان برای بروز ناآرامی در استان صادر کردند که مردم از آنها تمکین نکردند و علت نیز انعکاس مسائل و مشکلات مردم توسط رسانه های محلی استان بود.

حسن جعفری روز چهارشنبه در نخستین نشست شورای اطلاع رسانی خراسان رضوی در مشهد افزود: اگر پیش از این در خصوص فراخوان‌های رسانه های خارجی فعالیتی وجود داشت علت این بود که غافلگیر می شدیم اما امروز مردم مطلع هستند و قبل از شبکه های ضدانقلاب، مشکلات آنها در رسانه‌های داخلی برجسته سازی شده و درد آنان التیام می یابد لذا مردم دیگر تمکینی از رسانه های برون مرزی ندارند.

وی ادامه داد: در مواجهه با مسائل مردم قبل از اینکه رسانه های معاند به دنبال صدور فراخوان خیابانی باشند رسانه‌های داخلی مطالب مردم را مطرح می کنند و استان با دارا بودن چندین رسانه مطرح ملی به ویژه در بخش مجازی در این زمینه پیشگام است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی به تزریق نا امیدی در جامعه و القای شکاف بین مردم و مسئولان توسط هزار و 320 رسانه معاند اشاره و بیان کرد: بر اساس گزارش‌های رسمی منتشر شده در ایالات متحده آمریکا، سازمان سیا در سراسر جهان 150 هزار خبرنگار با تجربه و افراد فعال در حوزه رسانه را جذب کرده تا با تشکیل تیم، عملیات رسانه ای هدفمند انجام دهند.

جعفری افزود: از آنجایی که در اسناد ملی آمریکا ایران در کنار چین و روسیه و برخی دیگر کشورها به عنوان دشمنان آن کشور قلمداد می شود باید این نوع فعالیت رسانه ای دشمنان مورد توجه ما نیز قرار گیرد.

وی ادامه داد: پیش از این حذف اخبار و ایجاد اختلال در دریافت امواج مرسوم بود اما امروز فضا تغییر کرده است و با پیشرفت فناوری امکان مقابله با امواج وجود ندارد و هم اکنون به مدد فناوری و فضای مجازی اخبار طی چند ثانیه به سراسر جهان انتقال می یابد و تنها می توان انتشار آنها را مدیریت و رویکردها در مواجهه با آنها را تغییر داد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی به پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 اشاره کرد و گفت: پیروزی ترامپ با انتشار اخبار جعلی و استفاده از فناوری رسانه ای ممکن شد و اکنون همان سیاست‌های رسانه ای دوران انتخابات در دولت آمریکا و رفتار ترامپ ادامه دارد.

جعفری افزود: ترامپ شخصیت بی ثباتی ندارد بلکه سیاست تبلیعاتی و رسانه ای دولت وی این گونه است که او نظرات خود را مدام تغییر داده و تصمیمهای متعدد می گیرد و در عین حال سیاست کشور خود را پیش می برد.

وی ادامه داد: اگر نتوانیم از فرصتهای اطلاع رسانی نوین در رسانه استفاده کنیم دچار مشکل می شویم و حتی می توانیم با بهره گیری از این فضا دیدگاه خود را به آن سوی مرزها نیز  منتقل کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی به فعالیت شورای اطلاع رسانی خراسان رضوی در سه حوزه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی اشاره و بیان کرد: هدف شورا خنثی کردن تهدیدها و تبلیغات دشمنان در سه حوزه یاد شده است که کمیته ها و اعضای آن نیز در جلسه بعدی شورا تعیین می شوند.

جعفری طرح مثلث اقتصادی، فرهنگی استاندار خراسان رضوی را یکی از روش‌های تحقق اقتصاد مقاومتی و مورد تایید رهبر معظم انقلاب عنوان کرد و گفت: باید در حوزه رسانه سیاست‌گذاری به گونه ای باشد که حتی در روستاهای استان نیز فرهنگ اقتصاد مقاومتی تبیین شود.

وی افزود: فعالیت رسانه ها باید به گونه ای باشد که سرمایه گذار به عنوان رزمنده جنگ اقتصادی شناخته شده و این افراد به عنوان فعالان جنگ اقتصادی مورد تکریم قرار گرفته و رفتار آنان تبلیغ شود.

او تبیین بیانیه رهبر معظم انقلاب در خصوص گام دوم انقلاب اسلامی را محور فعالیت فرهنگی کمیته رسانه ای شورای اطلاع رسانی خراسان رضوی عنوان کرد و ادامه داد: متاسفانه برخی فعالیت‌ها در این خصوص به صورت شعاری انجام شده است که لازم است کمیته رسانه ای شورا با تولید محتوا از این بیانیه به شکل کاربردی استفاده کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: مساله حاشیه شهر و آسیبهای آن نیز در کمیته اجتماعی شورای اطلاع رسانی مورد بررسی قرار می گیرد.

جعفری افزود: تا فرا رسیدن راهپیمایی با شکوه اربعین یکی از دغدغه ها این است که احتمال دارد رسانه های معاند دوباره موجی برپا کنند تا با انعکاس منفی روابط دو ملت ایران و عراق، این راهپیمایی میلیونی را خدشه دار کنند از این رو مساله اربعین باید به صورت ویژه مورد توجه رسانه های استان قرار گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: در پی تشکیل شورای عالی اطلاع رسانی کشور توسط معاون اول رئیس جمهوری، شوراهای استانی نیز تشکیل شد تا سیاست‌گذاری، برنامه ریزی، هدایت و نظارت بر اطلاع رسانی در حوزه های مختلف به ویژه در بخش اقتصاد و مقابله با هجمه همه جانبه دشمن در مسیر صحیح انجام شود.

جعفر مروارید افزود: در حال حاضر 426 رسانه شامل 235 نشریه مکتوب ، 113 رسانه بر خط و 78 رسانه الکترونیک غیر بر خط در استان فعال است.

سید حمید موسوی ، مدیر کل امور فرهنگی زائرین استانداری خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: اقدامات آفندی و پدافندی رسانه ای در استان توسط رسانه ها انجام خواهد شد و از طرفی مدیران اجرایی استان در حوزه رسانه صاحبنظر نیستند لذا باید نمایندگان آنها در شورای اطلاع رسانی در خصوص فعالیت‌های رسانه ای اظهار نظر کنند.

در این نشست، نمایندگان دستگاههای عضو و چند رسانه حاضر به بیان نظرات خود پرداختند.


http://t.me/navidtorbatkabar


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

مطهری: رهبری اجازه نمی دهند مجلس یازدهم در برابر دولت روحانی، رفتار احساسی داشته باشد/ اصولگرایان اگر به قدرت برگردند مذاکره با امریکا و FATF را هم می پذیرند

توزیع یک هزار و763 تن گوشت تنظیم بازار در خراسان رضوی

آماده باش مراکز درمانی تربت‌حیدریه برای مقابله با کرونا

کرونا تاکنون به چند کشور رفته؟ / چند نفر فوت شده و چند تن بهبود یافته‌اند؟ / جایگاه ایران کجاست؟ +جدول

مجازات صاحبان دو مرکز عرضه کالای طبی و سه داروخانه تربت‌ حیدریه

روز مهندسی

استعفای شهردار در شرایط فعلی به مصلحت نیست

سرنخ هایی جدید از چگونگی انتشار مخفیانه ویروس کرونا از فردی به فرد دیگر

کرونای دیگران و کرونای ما!

مقایسه آراء نمایندگان تهران در مجالس دهم و یازدهم/ رکورد عارف شکسته نشد/ رای قالیباف حتی از کاظم جلالی نفرششم لیست امید( اصلاح طلبان) کمتر است

بازگشت به لیست سیاه FATF در نشستی به ریاست چین/ تاثیر این تصمیم بر اقتصاد ایران چیست؟

مجلس یازدهم به تصرف اصولگرایان درآمد/سهم ناچیز اصلاح‌طلبان

اولین دیدار رسمی نماینده منتخب با فرماندار تربت حیدریه انجام شد

نتایج انتخابات مجلس یازدهم در حوزه تربت‌حیدریه اعلام شد

سیصد و سی و دومین شماره هفته نامه نوید خراسان منتشر شد

فیلم | روایت تاسف بار دانشجوی ایرانی تازه برگشته از ووهان از شوخی های مردم با آنها

شورش در جبهه پایداری؛ جوانان علیه قدیمی‌تر‌ها به پا خاستند

بازرسان هرگونه تخلف انتخاباتی را گزارش کنند

مشهد رقابت اصولگرایان با یگدیگر در غیاب رقیب اصلی/ غرب خراسان غیر رقابتی/ شرق خراسان متاثر از مناسبات محلی و قومی

شکست و به بازی گرفتن سرطان به شیوه مدیر یک مهد کودک

دلزدگی سیاسی یا آرامش قبل از طوفان

نگاهی به نمایندگان مردم تربت حیدریه در 24 دوره ی مجلس شورای ملی

روحانی: سال 97 مساله استعفا را طرح کردم، رهبری فرمودند: اجازه نمی‌دهم دولت حتی یک ساعت زودتر مسئولیت خود را واگذار کند / وزارت کشور اعلام کرده انتخابات در 44 حوزه رقابتی نیست

زعفران خرید حمایتی خراسان در چهار انبار ویژه محفوظ است

تمام امکانات و ظرفیت‌های قانونی را برای صیانت از آرای مردم بکار می گیریم

پلمپ یک مرکز عرضه گیاهان دارویی در تربت‌حیدریه

رقابت سالم ، رفاقت دائم

چرا حسن روحانی، رئیس جمهور ایران باید استعفا دهد؟

آغاز علنی فعالیهای تبلیغاتی نامزدهای مجلس یازدهم در تربت حیدریه

آغاز پرداخت مطالبات زعفرانکاران

سازه فوق سنگین 52 متری کارخانه فولاد تربت حیدریه نصب شد

آمریکا سال ٢00٢ جنگ با ایران را شبیه سازی کرده بود / نتیجه این شبیه سازی برای فرماندهان آمریکایی شوک آور بود: ایران می تواند ناو هواپیمابر آمریکایی را غرق کند

وجود بیش از 14 هزار رای اولی در در حوزه انتخابیه تربت‌حیدریه، زاوه و مه ولات

حضور غرفه گردشگری زعفران تربت حیدریه در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران

ورود دستگاه حفار تونل قطار شهری به ایستگاه پایانه مسافربری امام رضا(ع) مشهد

برترین های مسابقه استارتاپی زعفران در تربت‌حیدریه معرفی شدند

راز شیوع کرونا از زبان سردار نقدی / نظر کرباسچی درباره پیوستن به ائتلاف اصلاح طلبان پایتخت / ردصلاحیت به دلیل حضور کمرنگ در نماز جمعه و جماعت! / ادعای زاکانی درباره استعفای رئیس‌جمهور و مذاکره با آمریکا

ایران چگونه از بیت کوین برای دور زدن تحریم‌های ترامپ استفاده می‌کند / درآمد 8.5 میلیارد دلاری ایران که امکان گیر افتادن آن در تور تحریم‌های بانکی وجود ندارد

کسب رتبه دوم دوازدهمین سوگواره بین المللی مهرمحرم توسط عکاس تربتی

شایعات فضای مجازی درباره کرونا را جدی نگیرید

احیای قلبی ریوی موفق زن 60 ساله در تربت حیدریه

دریاچه بزنگان، نگین طبیعت خراسان رضوی

محفل انس با قرآن دانشگاهیان در تربت حیدریه

مراسم جشن کتاب «غزل‌های عزیزم» در تربت حیدریه برگزار شد

اسامی نامزدهای خبرگان رهبری در خراسان رضوی منتشر شد

پایان ممنوعیت حضور بهروز وثوقی در سینمای ایران؟

مدیر مخابرات شهرستان تربت حیدریه: هیچ اختلالی در امر ارتباطات منطقه بایگ وجود ندارد

بودجه 896 میلیارد ریالی شهرداری تربت حیدریه تقدیم شورای شهر شد

هنرجوی هنرستان جلگه رخ تربت حیدریه مقام اول کشوری را کسب کرد

نگاهی به برگزاری جشن سده در بجستان خراسان رضوی