آخرین مطالب

مدیر امور مالیاتی و دارایی تربت‌حیدریه:

در منطقه تربت حیدریه قدرت مانور زیادی برای وصول مالیات نداریم اقتصادی

در منطقه تربت حیدریه قدرت مانور زیادی برای وصول مالیات نداریم

  بزرگنمایی:
ساختار کشاورزی در منطقه تربت‌حیدریه موجب شده تا دست اندرکاران کشاورزی و دامداری این منطقه بر اساس ماده ۸۱ قانون مالیات‌های مستقیم، از معافیت مالیاتی قابل توجهی بهره‌مند شوند.

پایگاه خبری نوید تربت: http://www.navidtorbat.ir

نوید تربت- علیرضا حسینی مقدم-ساختار کشاورزی در منطقه تربت‌حیدریه موجب شده تا دست اندرکاران کشاورزی و دامداری این منطقه بر اساس ماده 81 قانون مالیات‌های مستقیم، از معافیت مالیاتی قابل توجهی بهره‌مند شوند.

به گزارش نوید تربت،معاون مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی و مدیر حسابرسی مالیاتی منطقه تربت‌حیدریه افزود: این موضوع موجب شده تا منطقه تربت‌حیدریه، زاوه، مه‌ولات و رشتخوار با دارا بودن حدود 28 هزار مودی مالیاتی که 70 درصد آن ها از اهالی تربت‌حیدریه هستند آن طور که باید و شاید قدرت مانور زیادی در وصول مالیات نداشته‌باشیم و سهم این منطقه از وصولی استان، حدود یک ونیم درصد بیشتر نیست.

مجید کریمی‌دوست گفت: به عبارت بهتر خوشبختانه برای کشاورزان و متأسفانه به دلیل سوء‌استفاده دلالان از بخش کشاورزی و شاغلان این حوزه، اقتصاد مبتنی بر کشاورزی با عنایت به فقدان شفافیت در این بخش، برای منطقه تربت‌حیدریه معافیت مالیاتی بی‌شمار به همراه داشته باشد.

 

94 درصد سهمیه مالیاتی سال 1402 وصول شد

مدیر امور مالیاتی و دارایی تربت‌حیدریه گفت: با این حال برای سال 1402 با تلاش مستمر همکاران ادارات امور مالیاتی تربت حیدریه، مه ولات، رشتخوار و دولت آباد موفق شدیم، تا حدود 94 درصد سهمیه در نظر گرفته شده که حدود یک و نیم درصد وصولی استان است را دریافت کنیم.

کریمی‌دوست افزود: از آنجا که محور اقتصادی این منطقه کشاورزی و دامپروری است، لذا با وجود درآمدهای قابل توجه از محل کشت زعفران، پسته یا تولید ابریشم، دام وطیور و موارد مشابه اما چون خوشبختانه حسب مواد قانونی از مالیات معاف هستند، این بخش از فعالیت منطقه تاثیر قابل توجهی در میزان وصولی مالیات نداشته و ندارد.

وی اضافه کرد: البته با همراهی دستگاه های ذیربط وایجاد بانک اطلاعاتی مبتنی بر اسناد و مدارک و جداسازی فعالیت‌های دلالی از کشاورزی و موارد مشابه امکان شناسایی و دریافت مالیات عادلانه از بخش دلالی فراهم خواهد شد.

 

نبود شفافیت مانع شناسایی دلالان شده است

مدیر امور مالیاتی و دارایی تربت‌حیدریه با بیان این که مشکل به همین جا ختم نمی‌شود گفت: به دلیل نبود شفافیت، امکان شناسایی و تفکیک دلالان از کشاورزان این حوزه و نیز از صنایع مرتبط با تولیدات کشاورزی و دامپروری و دریافت مالیات صحیح وعادلانه اکنون فراهم نیست.

کریمی‌دوست افزود: اطلاعات پایه و دقیق از جمله اطلاعات کشاورزان و این که زمین و آب، وضعیت ملکی یا استیجاری اراضی، میزان محصول برداشتی برای هر کشاورز و مسایل مرتبط را حتی جهاد کشاورزی نیز به طور دقیق ندارد تا در اختیار ما بگذارد.

وی اضافه کرد: البته نبود شفافیت تنها محدود به بخش کشاورزی نیست و در سایر بخش‌ها و از جمله شهرداری نیز وجود دارد و این نهاد خدمات اجتماعی فاقد یک سامانه دقیق است که بر اساس آن بتوان از وضعیت املاک مسکونی و تجاری افراد اطلاعات کسب کرد.

او اظهار کرد: طبق اصل 51 قانون اساسی "هیچ مالیاتی وضع نمی‌شود مگر به موجب قانون و موارد معافیت و بخشودگی و تخفیف مالیاتی را نیز، قانون مشخص می‌کند" لذا تمام اقدامات این دستگاه باید محل قانونی داشته‌ باشد.

کریمی‌دوست افزود: از سوی دیگر در تربت‌حیدریه واحدهای صنعتی پردرآمدی نیز نداریم تا بتوانیم با استناد به قانون از آن‌ها مالیات درخوری دریافت کنیم.

 

صداقت، عدالت و شفافیت اقتصادی از جمله اصول محوری کاری است

مدیر امور مالیاتی و دارایی تربت‌حیدریه با بیان این که تکریم حداکثری مودیان مالیاتی به همراه صداقت، عدالت و شفافیت اقتصادی از جمله اصول محوری کار ماست و باید مشخص شود هر کسی چه میزان درآمد مشمول مالیات دارد تا بر اساس آن، مالیات از او اخذ شود.

کریمی دوست افزود: یکی از مهمترین و بهترین تسهیلات قانون مالیات‌های مستقیم برای مودیان متوسط به پایین، حکم تبصره ماده 100 قانون فوق مورد اشاره بوده که چندین سال است سازمان امور مالیاتی شرایط استفاده مودیان از این ماده را فراهم آورده‌ است.

وی اضافه کرد: بر اساس عملکرد سال 1401 سقف مبلغ موضوع تبصره ماده 100 مبلغ 68 میلیارد ریال بود که از مجموع 24 هزار و 800 مودی، حدود 19 هزار و 100 نفر اقدام به ارائه اظهارنامه و استفاده از تسهیلات این ماده قانونی کردند.

او ادامه داد: به مودیان توصیه می‌شود چنانچه شرایط استفاده از این ماده قانونی را دارند برای عملکرد 1402 تا خرداد امسال فرصت دارند.

مدیر امور مالیاتی و دارایی تربت‌حیدریه گفت: هدف اصلی این قانون آن کاهش مراجعات مودیان و افزایش میزان رضایتمندی آنها با تکمیل فرم مربوط به تبصره به نحوی است که با تکمیل فرم یاد شده دیگر نیازی به تکمیل اظهارنامه مالیاتی و همچنین نگهداری اسناد و مدارک و رسیدگی آنها نیست.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

هشدار/ شناسایی یک مورد مبتلا به تب دنگی در تربت حیدریه

آغاز تهیه اطلس جامع سلامت منطقه تربت‌حیدریه

برق گرفتگی عزاداران حسینی در شهرکدکن تربت حیدریه+ ویدئو

پزشکیان: اگر ما حق را بین مردم پیاده نکنیم، گریه کردن ما برای امام حسین (ع) فقط یک گریه کردن صرف است‌

برگزاری پر شور تاسوعای حسینی در تربت‌حیدریه

ساره امیری، زن بلوچ و ایرانی‌تبار وزیر آموزش و پرورش امارات شد

تا 15 سال دیگر، استان گلستان بیابان می‌شود، مگر اینکه اقدام جدی رخ دهد

افسانه «ترامپ شکست ناپذیر» پر و بال بیشتری خواهد گرفت / زخم کهنه خشونت سیاسی در انتخابات آمریکا سر باز کرد

ثبت آئین نخل گردانی و علم اندازی کدکن تربت حیدریه در فهرست میراث ناملموس کشور

بهره برداری از خط انتقال آب دریای عمان به خراسان رضوی در سه سال آینده

گرامی داشت نخستین شهید خبرنگار خراسان رضوی در تربت حیدریه

پزشکیان: وقتی با من طوری برخورد می کنند که انگار کسی شده ام، از خودم می ترسم / اگر بیخودی از من تعریف کنید تصور می کنم کسی شده ام؛ بنابراین شما هستید که من را تبدیل به یک آدم غیرمتعارف می کنید

67 حادثه ترافیکی طی یک هفته در منطقه تربت حیدریه

گزارش تصویری برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در شهر نسر تربت حیدریه

تکواندوکار تربت حیدریه بر سکوی قهرمانی مسابقات هان مادانگ خراسان رضوی

معرفی عکاس تربتی بعنوان داور آفرینواره بین المللی فیلم و عکس «راوی عشق»

برگزاری دوره بازآموزی شنا در تربت‌حیدریه

آتش زدن مزارع بعد از برداشت محصول ممنوع است

در سال جاری نیازی به واردات گندم نخواهیم داشت

نگاهی به چگونگی گذران اوقات فراغت یا "سه‌ماه تعطیلی" در تربت‌حیدریه

ظریف: پست معاون اولی را حاضر نیستم بپذیرم / قرار است 60 درصد از وزرا برای نخستین بار وزیر شوند و شرایط سنی آنان نیز زیر 50 سال باشند

کشف بقایای 11 ثروتمندی که همراه با زیورآلات خود حدود 800 سال پیش دفن شده بودند

آغاز به کار مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه تربت حیدریه

تصاویر: قدیمی‌ترین عکس‌ها از کربلا

تصاویر: مراسم عزاداری «شاه حسین گویان»

اولویت پزشکیان باید نظم اقتصادی و اف. ای. تی. اف باشد؛ ما باید به دنیا حقانیتمان را ثابت کنیم /ما امروز نیاز داریم پول نفت را با سیاست التماسی از چین نگیریم و بساط کاسبان تحریم و آقازاده‌ها را جمع کنیم

زنگ خطر شیوع تب دنگی در خراسان رضوی به صدا درآمد

کشف و ضبط بیش از 126 هزار قلم کالای قاچاق در منطقه تربت حیدریه

علت اصلی انقراض ماموت‌ها؛ آخرین فیل غول پیکر چگونه کشته شد؟

ارتش سایبری با نام جهاد تبیین، در معاونت فرهنگی یکی از نهاد‌ها مدیریت می‌شود؛ باید با مدیریت سیاسی-اقتصادی این مجموعه‌ها گفتگو و به راه حل رسید

مشارکت مردم تربت‌حیدریه در دور دوم انتخابات 59.5 درصد اعلام شد

جبرائیلی: جریان حزب‌اللهی به کنار رفتن و نرفتن قالیباف یا جلیلی نباخت؛ به دوگانه‌ای باخت که حول برجام شکل گرفت

میزان مشارکت در دور دوم انتخابات و آرای کاندیداها به تفکیک استان

کسب مقام برتر مسابقات قرآن، عترت و نماز کشوری توسط دانش آموز روشندل تربتی

از رقیبان انتظار همکاری با رییس جمهور منتخب را داریم

آذری جهرمی: گفته بودند پزشکیان پس از پیروزی، در اول محرم برنامه رقاصی می‌گذارد؛ ما امروز فریاد می‌زنیم یا حسین / امیدوارم این صدا را بشنوند

اولین پیام پزشکیان خطاب به مردم پس از اعلام نتایج انتخابات: این تازه آغاز همراهی ماست

حسین انتظامی: بارزترین صفت ‎پزشکیان، حلم او بود

تصاویر: مرحله دوم رای گیری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

مسعود پزشکیان نهمین رئیس‌جمهور ایران شد

مقام معظم رهبری پس از انداختن رای خود به صندوق: شنیدم که شوق و علاقه مردم بیشتر از قبل است

افتتاح نخستین دفتر نمایندگی حمایت از کودکان مبتلا به سرطان در تربت حیدریه

چهل قهرمان به سوی پاریس!

کاتبان مصر باستان ظاهراً در اثر کار زیاد دچار آسیب‌دیدگی مفاصل می‌شدند

«تاکتیکِ احمدی نژادی» جلیلی مقابل لبخندهای پزشکیان در مناظره آخر /مشتِ باز شده جلیلی و یک جهان کمک صداوسیما به کاندیدایِ خاص

آغاز برداشت گندم از مزارع بخش رخ تربت حیدریه

پایان تصویربرداری فیلم کوتاه طلسم خون در تربت حیدریه

سعید جلیلی گوشه رینگ FATF و برجام /مناظره پزشکیان با «برادر» قائم‌مقام صداوسیما و «مجری» صداوسیما

بانکها درب خود را به روی واحدهای تولیدی و صنعتی بسته‌اند/ ایران به هم‌طرازی در عقلانیت نیاز دارد/70 درصد از منابع بانکی کشور صرف حوزه‌های تکلیفی می‌شود/ بانک اطلاتی تربت‌حیدریه تهیه شده‌است/ کارآفرینی جنسیت نمی‌شناسد

مشروح اولین مناظره دور دوم انتخابات ریاست جمهوری