آخرین مطالب

سیاسی

شمارش معکوس برای بازگشت القاعده / افغانستان دوباره مهد تروریست‌ها می‌شود؟

طالبان و القاعده همچنان در یک راستا هستند و هیچ نشانه‌ای از قطع رابطه‌ی آن‌ها وجود ندارد. در همین ارتباط، شبه نظامیان همفکر، تحولات در افغانستان را به عنوان پیروزی رادیکالیسم جهانی جشن گرفتند.

اگر برای رفع تحریم‌ها راهی غیر از برجام و FATF می‌شناسید، در پیمودن آن راه دریغ نکنید / در غیر این صورت، برای احیای برجام و پیوستن به FATF از ملامت‌ها نترسید

در جهان امروز بدون برخورداری از ابزار مبادلات بین‌المللی نمی‌توان به اهداف اقتصادی دست یافت. این، به معنای گره زدن امور کشور به بیرون نیست بلکه پذیرفتن اقتضائات تعامل با جهان برای پیشبرد اهداف کشور در جهت گذران شرافتمندانه زندگی و رفاه و آسایش مردم است.

طالبانیسم با گریمِ ما تغییر نمی‌کند!

ما ماهیت‌شان را نمی‌سازیم که چون کافِ تصغیر را از آخرشان برداریم از "گروهک" به "گروه" تبدیل بشوند و چون صفتِ "تروریستی" را پاک کنیم، دیگر دست به "ترور" نبرند. طالبان، ماهیت و ساختار و ایدئولوژی خود را دارد و بر همین اساس هم استراتژی خود را طراحی می‌کند.

جهان؛در بهت حکومت از دست‌رفته افغانستان

عدم مقاومت در مقابل نیروهای طالب باعث شد تا بسیاری این موضوع را به پای علاقه مردم افغانستان به طالبان بدانند و حضور این گروه در قدرت را توجیح کنند. با این حال صف مردم بی پناه که اماده فرار از کشورند نشان داد که ماجرای فرش قرمز پهن کردن برای جنگ جویان منتفی است.

مسیح مهاجری خطاب به رئیسی: در فهرست اعضای دولت پیشنهادی خود تجدیدنظر کنید / بعضی از این افراد سهمیه برخی احزاب افراطی هستند / شورای شهر تهران اعلام کرده قانون را تغییر می‌دهیم تا منتخب ما بتواند شهردار شود؛ مانع این اقدامات خلاف قانون شوید

حجت الاسلام و المسلمین مسیح مهاجری در روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: افرادی که در رسانه‌ها به رئیس‌جمهور رئیسی توصیه‌هائی دارند را در یک تقسیم کلی می‌توان به دو دسته تقسیم کرد. عده‌ای تلاش می‌کنند به ایشان از گُل نازک‌تر نگویند تا مبادا خاطر آقای رئیس‌جمهور رنجیده شود و عده‌ای بدون چنین ملاحظاتی آنچه را که می‌فهمند و به صلاح کشور می‌دانند گوشزد می‌کنند.

تقاضای لغو اصل ۸۵ شدن طرح صیانت از فضای مجازی توسط نمایندگان مجلس

به دنبال اعتراضات مردمی و نیز عدم روی خوش نشان دادن برخی از روحانیون مطرح به طرح مشهور به صیانت از فضای مجازی که در واقع به دنبال محدویت آن می باشد، جمعی از نمایندگان مجلس خواستار بررسی عادی آن در صحن علنی مجلس شدند.

وزیر خارجه ایران:۶ سال عدم اجرای برجام از سوی غرب را مستند کردم

محمد جواد ظریف در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: در تاریخ ۲۰ جولای - مصادف با ششمین سالگرد قطعنامه ۲۲۳۱ - ۶ سال (عدم) اجرای برجام از سوی غرب را در نامه‌ای که شاید آخرین و مهمترین نامه من به دبیر کل سازمان ملل متحد باشد، مستند کردم.

سردار نقدی خطاب به نمایندگان مجلس: از یک مشت منافق کامنت گذار نترسید؛ مردم با شما هستند

ساماندهی فضای مجازی کار اولویت دار مجلس است تازه می‌خواهید برای این کار کمیسیون تشکیل دهید و با ترس و لرز راجع به استقلال ایران در فضای مجازی حرف می‌زنید. به این وضعیت خفت بار پایان دهید.

وزارت نفت: خشکاندن بخشی از هور مربوط به سال ۱۳۸۸ بوده

وزارت نفت ادعاهای معاون وزیر تعاون، کار، و رفاه اجتماعی در برنامه تلویزیونی جهان‌آرا را رد و اعلام کرد: خشکاندن بخشی از هور مربوط به سال‌های ۱۳۸۸ بوده است و پس از استقرار دولت یازدهم و با توجه به خلع‌ید شرکت چینی از توسعه میدان نفتی آزادگان برای احیای آن تلاش شد

ظریف: پس از ۸ سال ناسزا شنیدن، خون دل خوردن و دم برنیاوردن بر سر اتهاماتی ناروا، در آستانه واگذاری مسئولیت هستم

اگر از ابتدا در پی استفاده حداکثری از هر میزان دستاورد برجام بودیم، تحریم ایران و اعمال فشار حداکثری بسیار دشوارتر می‌شد / بدون توجه به حداقل قابل قبولی از نگرانی‌ها و مطالبات همه طرف‌ها، امکان مصالحه وجود ندارد.

درخواست کمک کابل از تهران: نیروهای مرزبانی ما را که به خاک ایران پناه آورده اند، بازگردانید

یک مقام آگاه در ستاد کل نیروهای مسلح گفت: دولت افغانستان از ایران خواسته‌ است، تمهیداتی جهت بازگشت نیروهای مرزبانی این کشور به کابل صورتبگیرد و ایران نیز با قبول این درخواست، در حال تدارک پروازی مستقیم به کابل برای بازگرداندن این نیروها است.

تماس سران دو قوه با فعالان رسانه‌ای و سیاسی؛ این گام‌ ملی تداوم یابد

در روزهای گذشته اخباری از تماس دفتر رئیس‌جمهوری منتخب با برخی از فعالان رسانه‌ای و سیاسی منتشر شد. این رفتار از سوی دفتر حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای رئیس جدید قوه قضائیه نیز تکرار شده است.

رمزگشایی از تماس زودهنگام رئیسی و اژه‌ای با منتقدان و اصلاح طلبان

تماس های تلفنی دفاتر ابراهیم رئیسی و محسنی اژه ای با منتقدان اصولگرا و اصلاح طلب برای کسب نظرات و پیشنهادات آنها ژست و تبلیغات سیاسی است یا نشانه تحول در رویکرد و نگاه دو رئیس جدید قوه مجریه و قضاییه؟

توضیح احمد زیدآبادی درباره پاسخ به درخواست رئیسی

احمد زیدآبادی نوشت: نوشتن چند صفحه پیشنهاد برای من، بهترین پاسخ برای فرداست. حداقل اینکه حکمِ «سنگ مفت گنجشک مفت» را برایم دارد. اگر به آن‌ها عمل شد که چه بهتر از این؟ و اگر نشد فردا روزی می‌توانم با وجدانی آسوده بگویم؛ من که هر چه به عقلم می‌رسید با زبانی آرام و خیرخواهانه به شما پیشنهاد کردم، چرا به کار نگرفتید؟

دولت مربوط به یک جریان و جناح خاص نخواهد بود/ تعامل گسترده و متوازن را در سیاست خارجی دنبال می کنیم

امروز کسانی که نقض حقوق بشر می‌کنند باید در دنیا پاسخگو باشند اگر یک قاضی و حقوقدان از مردم جامعه حمایت کرده باید تشویق شود زیرا امنیت مردم را حفظ کرده است و من افتخارم این است.

نتایج اولیه انتخابات: کل آرا تاکنون ۲۸.۶ میلیون / رئیسی ۱۷.۸ میلیون

بر اساس نتایج اولیه اعلام شده توسط ستاد انتخابات کشور حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی با بیش از ۱۷میلیون و ۸۰۰ هزار رای از ۲۸ میلیون و ۶۰۰ هزار رای شمرده شده در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، از سایر رقبای خود پیشی گرفته است.

پوشش انتخابات در تربت‌حیدریه با ۲۱ خبرنگار

در مجموع چهار بخش مرکزی، جلگه رخ، کدکن و بایگ شهرستان تربت حیدریه ۲۱ نفر خبرنگار، عکاس و تصویربردار پوشش لحظه به لحظه انتخابات امروز را گزارش می‌کنند.

آخرین مطالب

روز مزرعه آلو در کدکن تربت حیدریه برگزار شد

فرهنگ ایثار و شهادت را باید با زبان شعر و هنر به نسل جدید منتقل کرد

مرکز 110 استان تنها مرکزی که در طول دوران کرونا هیچ تعطیلی نداشت

نقش خراسان بزرگ در پرورش شاعرانی چون شهریار و تقویت زبان فارسی

بازارچه خیریه جمعیت «فانوس روشنای خرد»

صیاد پرندگان شکاری و همدستش در تربت حیدریه دستگیر شدند

مصوبه مجلس در انتظار شورای نگهبان/ سقوط قیمت خودرو درراه است؟

رصد دائم و دقیق 900 کیلومتر مرز مشترک با افغانستان توسط مرزبانان ارتش

افزایش قیمت ماهی قزل‌آلا و حذف آن از سبد غذایی مردم

جذب 100 درصد اعتبارات توسط کمیته امداد تربت حیدریه

کشف و ضبط اشیای تاریخی و فلزیاب با امکانات پیشرفته در شهرستان زاوه

کرونا و زیان‌های اقتصادی تعطیلی مدارس؛ آیندگان و نسل متخصصان کم‌سواد

مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی:به سراغ دانه درشت‌ها رفته‌ایم

ورزشکاران خراسان رضوی در 5 رشته از رقابت‌های پاراآسیایی بحرین حضور می یابند

ویدیو / گزارش لحظه به لحظه از وقوع حملات 11 سپتامبر از زبان شهروندان، تروریست‌ها، خلبان‌ها و کارمندان فرودگاه +زیرنویس فارسی

تفسیر خاص مدیران بانک ها از کلمه "ضامن معتبر" و نارضایتی مردم

سرپرست جدید شهرداری تربت حیدریه تعیین شد

رکورد شکنی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در تزریق روزانه واکسن کرونا

یک کارگزار بورس: ورود سهام کارخانه سیمان زاوه تربت به تابلوی بورس در حال انجام است

تجلیل از پدیدآورندگان آثار فاخر چاپی مرتبط با موضوع زبان و ادبیات فارسی

نصب تابلوهای معرفی و راهنمای جاذبه‌‌های تاریخی و گردشگری درتربت حیدریه

انتخاب کلینیک تخصصی احمدیه تربت حیدریه بعنوان کلینیک نمونه استان

تماشا کنید: عبور نامحدود دولت از مصوبه مجلس

تکمیل قطعه دوم محور شادمهر به کاشمر بیش از سه تا چهار سال زمان می برد

آنچه خطر ابتلا به کووید-19 در افراد واکسینه‌شده را افزایش می‌دهد

گرما و باد شدید تولید پسته در شهرستان مه‌ولات را کاهش داد

پرداخت تسهیلات کرونا به فعالان حوزه گردشگری شهرستان خواف

هرات زیر سایه امارت اسلامی+ تصاویر

آسبادهای نشتیفان؛ سند تاریخی فناوری در ایران کهن

اهدای تجهیزات پزشکی توسط دو پزشک خیر سلامت به بیمارستان نهم دی تربت حیدریه