آخرین مطالب

مجتهدی شهردار:

هدف استیضاح کنندگان قانع شدن نیست برکناری من است / مصداق کار شورایی نیست که از آیات قرآن سوئ استفاده کنید اخبار محلی

هدف استیضاح کنندگان قانع شدن نیست برکناری من است / مصداق کار شورایی نیست که از آیات قرآن سوئ استفاده کنید

  بزرگنمایی:

پایگاه خبری نوید تربت: http://www.navidtorbat.i

جلسه استیضاح شهردار تربت حیدریه به شکل علنی و با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار شد.

در ابتدای این جلسه رئیس شورای شهر تربت حیدریه گفت:شفافیت اعتماد مردم را افزایش می دهد و شورا بعنوان سیستم نظارتی این حق را دارد که از حق استیضاح خود استفاده کند منتهی قضاوت ها باید بر اساس انصاف باشد.

مهدی وقفی افزود:بدون صبر و حوصله نمی شود در کنار یگدیگر کار کرد و در هر تصمیمی باید منافع مردم و شهر را در نظر گرفت.

وی سپس گفت: براساس قانون به تعداد افراد موافق استیضاح، مخالفین هم می توانند صحبت کنند و در این جلسه یک نفر موافق و یک نفر مخالف نظریات خود را بیان نموده و سپس شهردار به میزان زمان موافقین و مخالفین حق دفاع از خود را دارد.

 

نادر سلیمانی موافق استیضاح:

فکر نمی کردیم کار به استیضاح کشانده شود

نادر سلیمانی به  نمایندگی از دیگر موافقین استیضاح(الهیاری-مصطفوی- وطن دوست- رجبی) گفت: استیضاح خواسته ما نبوده و از اول انتخاب شهردار به این فکر نکرده بودیم که می خواهد کار به اینجا کشانده شود.

وی با اشاره به اینکه در ادامه کار مواردی پیش آمد که البته سعی شد بصورت مشورتی و مذاکره حل شود افزود:در اوایل آذرماه سال گذشته برنامه استیضاح مطرح شد ولی بعلت مسایل دیگر از جمله انتخابات به بعد موکول شد.

سلیمانی ادامه داد در جلسه قبلی سوال از شهردار، حق شورا ضایع شد و ایشان یک طرفه به قاضی رفتند.

وی گفت: با تشکر از زحمات شهردار،بجایی رسیده ایم که دیگر نمی توانیم با ایشان کار کنیم

سلیمانی سپس به موارد اختلاف پرداخت و افزود: در ابتدای انتخاب ایشان 55 برنامه را به آقای شهردار اعلام کردیم ولی وی به ما برنامه ای اعلام نکرد و از این 55 برنامه جزئی از آنها اجرا شده.

سلیمانی گفت:ما شهردار را با این نیت انتخاب کردیم تا با شهرداران گذشته متفاوت باشد ولی خواسته های ا انجام نشد.

این عضو شورای شهر ادامه داد:پروژ زعفرانیه که انتظار می رفت در سال 96 به پایان برسد کلا تعطیل شد.

وی با اشاره به اینکه طرح بافت فرسوده را خود شهردار عوض کرد افزود:بافت فرسوده تبدیل به معظلی شده که در شأن تربت نیست، همه می گویند تربتی ها قادر به جمع کردن آن نیستند.

وی در مورد تخریب پل چهار راه خواف گفت: قراربود این پل با مشارکت کامل مردم تخریب شود. ولی اکنون مالکین اطراف پل تخریب شده برای واگذاری ملکشان پول زیادی می خواهند.

نادر سلیمانی اعتراف نمود که به شهردار گفتیم برای اینکه قضیه سیاسی نشود بهتر است خودش استعفا دهد تا کار به استیضاح کشانده نشود.

از دیگر موارد مطرح شده توسط سلیمانی حذف کمربندی پیشکوه، واگذاری بخشی از پیشکوه به بخش خصوصی، عدم تعریض خیابان آبشار، عدم آسفالت خیابان ها، ترسو بار آوردن کارمندان شهرداری و ... بود

 

 

امانی مخالف استیضاح:

روند استیضاح از پایه اشتباه و غیر قانونی است

امانی در مخالفت با استیضاح شهردار گفت: دفاع من در یک جمله خلاصه می شود و آن اینکه شهردار حدود دوسال است که در تمامی جلسات شورا و کمیسیون های آن دارد استیضاح می شود.

وی خطاب به موافقین استیضاح گفت:نگویید طبق قانون شهردار را استیضاح می نمایید چراکه این روند از پایه اشتباه و غیر قانونی است بنابراین من از کلمه برکناری استفاده می کنم.

امانی در تشریح این روند غیر قانونی افزود: در تاریخ سوم خرداد استیضاح کنندگان نامه ای به رئیس شورای شهر می نویسند که اینجانبان... با انتقاد از عملکرد شهردار سوالات ذیل را مطرح تا در اولین جلسه شورا 7 خرداد شهردار به آنها پاسخ دهد، یعنی اعضای فوق بجای روند قانونی که ابتدا تذکر دادن است با یک پرش وارد مرحله سوال کردن شده اند چراکه تذکر را باید رئیس شورا به شهردار ابلاغ کند ولی شما هیچگونه تذکری نداده اید.

وی گفت تازه روند پرسش هم غیر قانونی بوده چون برای پاسخ دادن شهردار ده روز وقت لازم است ولی شما سوم خرداد سوالات را به رئیس شورا می دهید دوروز بعد آن تعطیلات عید فطر بود و شهردار فقط چهار روز فرصت داشت تا به 21 سوال مطرح شده پاسخ دهد در حالی که قانون می گوید اگر شهردار به تذکرات عمل نکرد موضوع باید به شکل سوال مطرح شود. استیضاح کنندگان با عجله هر کدام چهار پنج سوال را تهیه و حتی به تناقضات آنها دقت نکردند برای نمونه یکی از سوالات در مورد تعیین تکلیف نشدن زعفرانیه است درحالی که فراموش کرده بودند زعفرانیه دوهفته قبلش تعیین تکلیف شده بود.

امانی خطاب به استیضاح کنندگان گفت: شما فقط قصد داشته اید که روند برکناری شهردار را دنبال کنید به همین خاطر اول سرپرستی تعیین می کنید و بعد سوال ها را مطرح می کنید حتی به من گفتید کاری کن که شهردار خودش استعفا دهد.

وی افزود:این استیضاح را به دلیل عدم رعایت قانون و تذکر دادن و کلی گویی سوالات قانونی نمی دانم.

امانی گفت: از فرماندار نیز گله دارم که چرا جواب نامه قانونی یا غیر قانونی بودن استیضاح را نداده است.

وی ادامه داد من مخالف استفاده اعضای شورا از حق قانونی شان نیستم ولی این تصمیم سیاسی است و در خارج از شورای شهر گرفته شده. کتمان و انکار کارهای انجام گرفته مانند جمع آوری پل چهار راه خواف با کمترین هزینه،بازگشایی هایی که سالها معطل مانده بود و به موقع پرداخت کردن حقوق کارمندان و کارگران و ... دور از انصاف است.

امانی گفت: چرا در خصوص بافت فرسوده که پس از ده سال تعیین تکلیف شد واقعیت را به مردم نمی گویید؟

وی با تاکید بر اینکه وقتی طرح سوال با پنج امضا انجام می شود مشخص است هدف شنیدن پاسخ و قانع شدن نیست بلکه هدف برکناری شهردار است ،خطاب به شهردار آینده گفت: جناب شهردار آینده خیالت راحت که بر اسب زین شده سوار می شوی چراکه دیگر حقوق معوقه نخواهید داشت،آداک جدیدی وجود ندارد،تسهیلات زعفرانیه آماده است و بدهی ها کاهش یافته

امانی گفت همین شما بودید که در ابتدای کار شهردار می گفتید اگر شهردار فقط 30 درصد مشکل پل چهار راه خواف را برطرف کند کافی است، حالا چه می گویید؟ چرا صرفه جویی 6 میلیارد تومانی را به مردم نمی گویید؟

وی با تاکید بر اینکه استیضاح شهردار را در راستای بهبود وضعیت شهر نمی بینم گف: انتقادی هم به شهردار دارم که چرا کارهایی را که انجام دادید رسانه ای نکردید؟

 

مجتهدی شهردار:

هدف استیضاح کنندگان قانع شدن نیست برکناری من است

شهردار پس از سخنان موافقان و مخالفان استیضاح در پاسخ به آنها گفت: امروز دغدغه مردم شفافیت،عدالت،عدم تبعیض و ادای دین به مردم و بیت المال است.

 

باهمراهی اصحاب رسانه این شفافیت پایه گذاری شد

مجتهدی افزود:شهروندان نگران شفافیت بودند ولی با همراهی اصحاب رسانه این شفافیت پایه گذاری شد که قابل تقدیر است.

شهردار گفت:هرچند معتقدم دیگر با این شورا نمی شود کار کرد ولی وقتی احساسات و حمایت های مردم از همه اقشار را در جریان طرح سوالات و مطرح شدن استیضاح دیدم نظرم را عوض کردم، بنابراین تصمیم را به شورا واگذار می کنم و در ضمن به دلیل پاسخگویی به محبت مردم و همشهریان اعتراضم را نسبت به طی نشدن روند قانونی استیضاح به فرماندار،رئیس شورا و دفتر امور شهری وزارت کشور ارسال کردم.

وی ادامه داد: هدف استیضاح کنندگان قانع شدن نیست چون عزمشان را برای برکناری من جزم کرده اند.

مجتهدی گفت:برای حقوق دیگران نمی شود تعیین تکلیف کرد، 21 سوال مطرح کردید و بازخورد اجتماعی آن را در شبکه های مجازی و رسانه ها دیدید، حتی به خود زحمت ندادید برخی سوالات تابلو دار را حذف کنید اینگونه سرعت دادن مسئله دار است.

شهردار در پاسخ سلیمانی که گفت ما خواستار جلسه غیر علنی نبوده ایم گفت: وقتی در روز جمعه تصمیم به تشکیل جلسه داشتید معلوم بود که به دنبال جلسه غیر علنی بودید.

 

مصداق کار شورایی نیست که از آیات قرآن سوئ استفاده کنید

شهردار با تاکید بر اینکه این مصداق کار شورایی نیست که از آیات قرآن سوئ استفاده کنید افزود: بجای ارائه مستندات پاسخ های من به کلی گویی و توجیه می پردازید.

وی گفت: آیا از سن خاصی به بالا افراد دچار دغدغه می شوند؟ چرا این دغدغه ها در گذشته نبود؟ چرا چشمانتان را به آنچه گذشته بسته اید؟ کاش حداقل از مردم عذرخواهی می کردید که در گذشته وظایفتان را خوب انجام ندادید، عذرخواهی می کردید که نتوانستید مطالبات کارگران را با تخفیف 40 درصد عوارض بدهید، یادتان رفته چه مصوباتی در اختیار شهردار گذاشتید و چه کارهایی انجام شد؟ من مطلب مستندی در موارد استیضاح کنندگان ندیدم.

شهردار گفت: ماده قانونی را که شورا می تواند در امور اداری شهرداری و پرسنلی و عزل و نصب کارکنان و مدیران دخالت کنند نشان دهید.

مجتهدی گفت: می گویید از سرمایه دار تربتی که در تهران است استفاده نکرده ام، اتفاقا با ایشان صحبت کردم حاضر به یک ریال سرمایه گذاری در تربت نبود.

 

برخی فرق کمر بند سبز با کمربندی را نمی دانند

وی ادامه داد در مورد پیشکوه که ظاهرا این همه دغدغه دارید که به بخش خصوصی واگذارشده. قضیه این است که ما گفتیم از 800 هکتار پیشکوه 63  هکتار را در اختیار سرمایه گذار بگذاریم تا در آن فعالیت کند و ما بقی 700 هکتار در اختیار خودمان، حالا می گویند شهردار می خواسته کل پیشکوه را به بخش خصوصی بدهد!!

شهردار با اشاره به اینکه برخی فرق کمر بند سبز با کمربندی را نمی دانند گفت:کمربند سبز اصلا حذف نشده، کمربندی ضلع شمالی بر اساس سیاستهای کلان شهرسازی با استدلال فنی حذف گردیده که آنهم تصمیمش  در اختیار ما نیست.

 

برخی ها برای ملک مردم ارزشی قایل نیستند

مجتهدی در مورد عدم تعریض خیابان آبشار افزود: خیابان آبشار مسیر قانونی خودش را رفته، تعریض آن 100 میلیارد تومان هزینه دارد بجای آن می شود با 2 میلیارد تومان پلی آنطرف تر احداث کرد تا مشکل ورودی پیشکوه نیز حل شود ولی برخی ها برای ملک مردم ارزشی قایل نیستند

وی ادامه داد تخریب پل چهار راه خواف را با خون جگر انجام دادم، سه نفر از همین استیضاح کنندگان زنگ زدند که برای حفظ وحدت همچین چیزی جلوما گذاشته اند، چنان خط و نشان هایی برای من می کشیده بودند. به هرحال انجام شد حالا آقایان بجای عذرخواهی از مردم که سی سال دودمانشان را به باد دادند نگوییم مردم درخواست پول کرده اند.

شهردار در پایان گفت مطمئن هستم دو هفته یا یک ماه پس از برکناری من همه طرحهایی را که زحمتشان را با مجموعه شهرداری کشیده ایم با کبکبه و دبدبه به نام خودشان افتتاح خواهند کرد.


http://t.me/navidtorbatkabar


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

کشف دومین آب انبار تاریخی در تربت حیدریه

تهیه و توزیع930 بسته مواد غذایی بین محرومین تربت حیدریه

آموزش تفکیک از مبدأ پسماند خشک توسط بانوان فعال محیط زیست

پیست قایقرانی تربت‌حیدریه افتتاح شد

خیرین مدرسه ساز تربت حیدریه همچنان پیشتاز در کار فرهنگی

طرح تابستانه کتاب99 از 18 مرداد ماه در سراسر کشور برگزار می شود

لبنان در حال احتضار

آغاز طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم خانواده های شهدا در تربت حیدریه

مجهز شدن بیمارستان نهم دی تربت حیدریه به دستگاه اکسیژن ساز

تولید روزانه 60 هزار ماسک در تربت حیدریه

جمشید شارمهد در ایران بازداشت شد؟

طرح تفکیک پسماند از مبدا باید دقیق و کارشناسی شده اجرا شود

مشاغل آسیب دیده از کرونا هرچه سریعتر برای دریافت تسهیلات حمایتی اقدام کنند

اشتغال پایدار مهمترین هدف طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی

خط ریلی خواف - هرات بستری مناسب برای شکوفایی روابط منطقه‌ای

بی نظمی در ابتدای جاده صنوبر تا ندامتگاه تربت حیدریه و بی خیالی مجریان قانون+ تصویر

رونق ساخت دوتار و سایر سازهای سنتی در تربت‌حیدریه

جریمه یک میلیون ریالی در انتظار رانندگان تاکسی بی توجه به پروتکل های بهداشتی

معیار عزاداری وعزاداری معیار

پایان تصویربرداری فیلم کوتاه «فریادِ سکوت» در تربت حیدریه

آغاز اجرای طرح توزیع الکترونیک گاز مایع در تربت‌حیدریه

افتتاح سه باجه خدمات پست بانک روستایی در تربت حیدریه

250 نوزاد محروم از شیر مادر زیرپوشش خدمات بانک شیر در مشهد

روزنامه جمهوری اسلامی: آقای رئیس جمهور! نکته مهم اینست که این مردم باید بمانند تا بتوانند راه امام حسین را ادامه بدهند

شناسایی چهارغارتاریخی در تربت‌حیدریه

وام ودیعه مسکن وآرزویی که دیگر بر جوانان عیب است!

دانش آموزهنرمند تربتی مقام اول فیلم داستانی خراسان رضوی را کسب کرد

فردی که ادعا می‌کرد پیامبر اسلام است به هنگام محاکمه در پاکستان کشته شد

وزارت بهداشت: با راه‌اندازی دسته‌های عزاداری محرم مخالفیم / به هیچ وجه از عزاداران در مراسم پذیرایی نشود

واحدهای تولیدی غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی زیر ذره بین دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه

تداوم توقف سرویس دهی ناوگان اتوبوسرانی تربت حیدریه در تعطیلات رسمی و جمعه ها

بدهی 248 میلیارد تومانی شهرداری تربت حیدریه

عدالت در توزیع کارهای بزرگ و جلوگیری از رانت و فساد هدف اصلی سهمیه بندی سامانه ساجام

پیش بینی تولید250 تن گوشت سفید در جلگه رخ تربت حیدریه

بهره برداری از پروژهای فیبر نوری FTTH شهر تربت حیدریه

سهامداران عدالت از فردا به کارگزاری خود مراجعه کنند

کودک ربایی در روستای حصار تائیدیه ها و تکذیبیه ها

یک پزشک دیگر مشهد بر اثر کرونا در گذشت

شتاب نگران کننده افزایش آمار مبتلایان و فوتی های کرونا در تربت حیدریه

اولین بازارگاه آنلاین کتاب ایران در مشهد رونمایی می شود

نباید به نظرات شخصی و سیاسی خود تعصب داشته باشیم

افزایش سه برابری دستگیری حفاران غیرمجاز در تربت‌حیدریه و زاوه

علت اصلی کمبود آب روستاهای تربت‌حیدریه فرسودگی شبکه است

بیمار یابی کرونا توسط 7 مرکز منتخب خدمات جامع سلامت در تربت حیدریه

10 نانوایی متخلف در مه ولات قطع سهمیه و به دادگاه معرفی شدند

آغاز ثبت‌نام پیامکی وام اجاره از ساعت 10 امروز، 4 مرداد

راه‌اندازی طرح تفکیک زباله از مبدأ در تربت حیدریه

درخشش تربت حیدریه در جام باشگاهها و دبیرخانه های فعال کشور

چرا اسرائیل نگران سند همکاری 25 ساله ایران و چین است؟ / اسرائیل هایوم: تصمیم چین برای آغاز رویارویی با آمریکا بر سر تهران یک قمار بزرگ است

سیصد و چهلمین شماره نوید خراسان منتشر شد