آخرین مطالب

نشریه آتلانتیک:

بحران کرونا می‌تواند 18 ماه به طول انجامد؛ آماده باشید / حتی در صورت کشف واکسن کرونا هم‌چنان آسیب‌پذیر خواهیم بود بین المللی

بحران کرونا می‌تواند 18 ماه به طول انجامد؛ آماده باشید / حتی در صورت کشف واکسن کرونا هم‌چنان آسیب‌پذیر خواهیم بود

  بزرگنمایی:

پایگاه خبری نوید تربت: http://www.navidtorbat.ir

جولیت کایم تاجر، نویسنده و تحلیلگر حوزه امنیت ملی در یادداشتی برای نشریه آتلانتیک، تخمین‌های اولیه خود از آن چه در ماه‌های آتی (پس از شیوع عالم گیری کرونا) شاهد خواهیم بود، را ارائه کرده است.

به گزارش  نوید تربت به نقل از انتخاب وی مقاله خود را با این جملات آغاز می‌کند: «ریتم نبرد خود را به دست آورید. این چیزی است که من نیز به خودم می‌گویم. درست، در همین حالی که برای سومین روز پیاپی پیراهن‌های راحتی خود را پوشیدم و در خانه و به دور از دفتر کاری و روال زندگی اجتماعی زندگی خودم، وقت می‌گذرانم. همه افراد باید در یک سطح منطقی، نیاز به دوری گزینی اجتماعی را درک کنند. بخش خوب این دوری از جامعه، نزدیک شدن به خانواده است. اما به نظر می‌رسد همه چیز حتی برای متخصصان امنیت ملی مبهم است. چرا که در حال افزایش زمان قرنطینه خانگی با هدف مبارزه با شیوع سریع کرونا هستند.»

کایم که سابقه حضور در مقام مشاور امنیت داخلی ایالات متحده را در کارنامه خود دارد، در ادامه می‌نویسد: درست همان‌طور که پس از طوفان‌های دریایی و آرام شدن امواج، می‌توان ساحل را دید، اگر ما نیز می‌دانستیم که این بحران چه زمانی به پایان می‌رسد، قطعا، مدیریتی که کشور اکنون شاهد آن است، آسان‌تر می‌شد. تلاش برای قرنطینه جامعه بسیار سریع اتفاق افتاد و طی چند روز، کلیه اجتماعات لغو شد.

اوایل این هفته دولت فدرال سرانجام همین کار را توصیه کرد. روز پنجشنبه، فرماندار کالیفرنیا، گوین نیوسم به کل ایالت کالیفرنیا دستور داد تا "تا اطلاع بعدی" در خانه بمانند، اما نحوه خاتمه بحران بسیار به هم ریخته خواهد شد. یک سیگنال کاملاً واضح وجود نخواهد داشت -و مطمئناً در آینده نیز شاهد اعلان‌های شفاف (در رابطه با زمان پایان بحران) نخواهیم بود. با گذشت روز‌ها و هفته‌ها در انزوا و شوک آنچه اخیراً رخ داده است بسیاری از مردم سوال دارند. مردم بیشتر به دانستن دو چیز اصرار می‌کنند: چه موقع عالم گیری پایان می‌یابد؟ چه زمانی می‌توانیم به حالت عادی برگردیم؟ این سؤالات پاسخ‌های متفاوتی دارند و جواب دومی به دور از برداشت‌های کاملاً علمی و با محاسبات اخلاقی و سیاست‌های پشت پرده، هدایت می‌شود و هیچ فردی نمی‌خواهد با صدای بلند درباره آن‌ها بحث کند، اما بر اساس یک استاندارد بهداشت عمومی، عالم گیری کرونا تا 18 ماه دیگر تمام نمی‌شود. تنها چیزی که با وضوح کامل می‌دانیم این است که تنها یک واکسن می‌تواند جان مردم را نجات دهد که تولید موفق آن نیز بسیار دشوار و زمان بر است.

پس از موفقیت واکسن مدتی زمان لازم است تا تعداد کافی از واکسن برای همه شهروندان یک کشور تولید، توزیع و اداره شود. دولت و دانشمندان دانشکده امپریال لندن خاطرنشان می‌کنند، حتی اگر موج فعلی متوقف شود، در برابر امواج بعدی ویروس کرونای جدید آسیب پذیر خواهیم بود. هیچ کدام از این‌ها بدان معنا نیست که افرادی که اکنون در خانه قرنطینه هستند، قربانی می‌شوند، اما شاید کرونا تا اواخر سال 2021 ادامه داشته باشد و در یک مقطع خاص، تنش‌های عاطفی که ماندن در خانه به خانواده‌ها تحمیل می‌کند مضاعف خواهد شد، به این صورت که همسران به یکدیگر حمله می‌کنند و حوصله فرزندان سر می‌رود. افزون بر این‌ها کودکان از تحصیل باز می‌مانند و بتدریج حتی ممکن است قرنطینه خانگی به یک خطر بزرگ برای سلامت افراد تبدیل شود. در حال حاضر، ما فقط برای زمان خریدن تلاش می‌کنیم. این که آیا دوری گزینی اجتماعی کار می‌کند یا خیر ظرف یک ماه آتی واضح‌تر از گذشته خواهد بود، اما حتی در این صورت ما نمی‌توانیم به یقین اخلاقی برسیم که بزرگتر‌ها بتوانند با خیال راحت به سر کار برگردند و کودکان می‌توانند به مدرسه بروند.

به همین دلیل است که کارفرمایان، مسئولان دانشگاه و سایر افراد برای مدت زمان تعطیل کردن کار‌ها ابتدا به دو هفته تا پایان ماه آوریل، سپس تا پایان سال تحصیلی و بعد به زمان‌های بیشتری اشاره کرده اند و اظهارنظر‌های متفاوتی داشتند. دو هفته آتی برای سنجش شیوع کرونا ارزش دارد. این زمان نه تنها راهی برای شکستن اخبار بد است بلکه در صورت دریافت هرگونه اطلاعات درباره موفقیت آمیز بودن نتایج، شاید قرنطینه‌های خانگی باز هم تمدید شوند. همانطور که همگان اکنون می‌دانند، هدف از فاصله اجتماعی، "صاف کردن منحنی" است. یعنی نگه داشتن تعداد موارد ابتلا به کرونا در منحنی گسترده، اما یکنواخت تر.

با این روش سیستم پزشکی می‌تواند برای مقابله با کرونا بهتر عمل کند، اما یک منحنی مسطح نیاز به زمانی طولانی‌تر دارد. شکست فاصله اجتماعی به معنای آن است که اوج منحنی زودتر می‌رسد، اما این اتفاق با هزینه‌های هولناک مرگ و از دست رفتن زندگی رخ می‌دهد. اگر سرکوب کامل ویروس کرونا یک ایده آل برای سلامت عمومی باشد، مدیریت بحران منطقه‌ای نیز یک اصل مرتبط با امنیت ملی است. هدف تیم مدیریت، به حداقل رساندن ریسک ابتلا و به حداکثر رساندن دفاع و حفظ انسجام اجتماعی است. در جامعه‌ای که باید در بعضی مقاطع دوباره حرکت کند، برنامه‌ریزان مدیریت اضطراری که معیار‌ها را مشاهده می‌کنند ممکن است بی عاطفه به نظر برسند. درست همانطور که در ارتش، فرماندهان باید در مورد خسارات قابل قبول محاسبه کنند. مزایای یک مأموریت باید بر تعداد سربازانی که کشته می‌شوند برتری داشته باشد.

اگرچه ما در دنیای امنیت ملی چنین زبانی نداریم، اما تجارت هنوز هم اجتناب ناپذیر است. برای مثال، تصمیم برای از سر گیری زودهنگام برخی اقدامات اقتصادی و تجاری می‌تواند منجر به قرار گرفتن در معرض قرار گرفتن در معرض خطر بیشتر کرونا ویروس باشد. اگرچه در حال حاضر، برای جلوگیری از فاجعه به طور کامل دیر است. هدف ما مدیریت آن در محدوده پیشرفت علمی و تحمل عمومی است. در هفته‌های آینده، باید شاهد افزایش بیماران و کمبود برخی لوازم بهداشتی باشیم. دولت فدرال در حال حاضر دو وظیفه اصلی دارد: به دست آوردن کیت‌های تست در سراسر کشور و توزیع سریع پول و تخصص برای حمایت از تلاش‌های ایالتی و محلی و گسترش ظرفیت سیستم بهداشت و درمان. "بزرگ شو یا به خانه برو" اخطاری کلاسیک است و نشان می‌دهد حداکثر مدیریت اضطراری قدیمی است و در شرایط فعلی پیچیدگی طنزآمیز به آن می‌دهد: از آنجا که آمریکایی‌ها در خانه هستند، دولت فدرال باید بزرگ شود.

مدیریت عالم گیری کرونا به معنای ریشه کن کردن نیست. این به معنای توانایی ما در کاهش تعداد مرگ و میر‌ها و توانایی ما برای جدا کردن این بیماران از افراد سالم است. این به معنای مراقبت از بیماران در تختخ‌واب‌های مراقبت ویژه است. دوری گزینی اجتماعی، در حال حاضر ابزار اصلی ما برای مدیریت مسئولیت‌های مراقبت از سیستم مراقبت‌های بهداشتی ما محسوب می‌شود و در نهایت راهی را برای شناسایی سریع افراد آلوده، پیش از آن که آن‌ها بتوانند دیگران را در معرض بیماری خود قرار دهند و همچنین برای معالجه کسانی است که قبلاً در معرض بیماری قرار داشته اند. حتی قبل از تهیه واکسن، ایالات متحده در تلاش برای سرکوب در حالت پایدار قرار می‌گیرد. یعنی زندگی ادامه خواهد یافت؛ بنابراین زمانی بین زمان حال و زمان دسترسی به واکسن، رستوران‌ها و مدارس و دفاتر دوباره بازگشایی می‌شوند.

همه این اتفاقات به یکباره رخ نمی‌دهند. یا حکم رسمی ناگهانی نخواهند داشت، اما مردم بتدریج به نتیجه می‌رسند از خانه به محل کار خود بروند و افزایش کیت‌های آزمایش، تخت‌خواب‌های مراقبت‌های ویژه و سایر منابع برای رفع نیاز کافی خواهد بود. این تغییرات یک سال و نیم طول نمی‌کشد، اما من انتظار دارم که حداقل یک ماه دیگر در شرایط باشیم. اگرچه من تا دو ماه آتی را هم برنامه‌ریزی کرده‌ام.


http://https//t.me/navidtorbatkabar


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

لاریجانی یارقرضی اصلاح‌طلبان در 1400 می‌شود؟ / پُستی که قالیباف حق ندارد به آن چشم بدوزد!/ برخی خانواده‌ها فرزندخوانده برای قاچاق اعضای بدن می‌خواهند!/ دو خبرنگار صداوسیما در ایران‌اینترنشنال

افزایش 77 درصدی ذخایر آبی سدهای خراسان رضوی

آغاز برداشت برداشت گندم از پنج هزار هکتار اراضی کشاورزی رشتخوار

برگزیدگان مسابقه نقاشی حافظان سلامت معرفی شدند

موانع توسعه زیربنایی و تسهیلاتی نیروگاه برق راشد تربت حیدریه برطرف می شود

ممنوعیت موقت ورود گردشگران و مسافران به منطقه آبشار رودمعجن

برگزاری بیش از 45 هزار دقیقه آموزش مجازی در آموزشکده فنی و حرفه ای تربت حیدریه

پایان تصویربرداری فیلم آخر الزمانی در تربت حیدریه

مسابقه محیط زیست و کرونا در تربت حیدریه برگزار می شود

اجرای طرح امید و نشاط اجتماعی برای مقابله با عوارض منفی کرونا

رئیس اتحادیه صادرکنندگان زعفران خراسان رضوی یکی از عوامل اصلی تنش و کاهش قیمت زعفران

تجمع اعتراضی زعفرانکاران تربت‌حیدریه در مقابل فرمانداری

انجام غربالگری کم کاری تیروئید بیش از 7 هزار و 500 نوزاد در تربت حیدریه

آمادگی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه برای پذیرش و اسکان دانشجویان

حمایت 400 میلیون ریالی انجمن سینمای جوانان ایران دفتر تربت حیدریه از فیلمسازان فیلم کوتاه

درخواست ویژه محمود صادقی از علی لاریجانی / پیشنهاد جلیلی به نمایندگان مجلس یازدهم / لابی‌های روز اول نمایندگان را عصبانی کرد / رکوددار میزان آرای روسای 11 دوره مجلس در سال اول/ ارگان جبهه پایداری: قالیباف برجام را «پیروزی» می‌دانست و تصمیم نظام معرفی کرده بود

کشف 52 کیلوگرم موادمخدر در مه‌ولات

کشف دو شیء تاریخی در شهرستان رشتخوار

آغاز برداشت زیره سبز در رشتخوار

برگزاری مسابقه بزرگ نقاشی با موضوع حافظان و مدافعان سلامت در تربت حیدریه

پدر، رومینا و ماجرایی که تلخ تر از تلخ را معنا می کند

هفتم خرداد، آغاز سناریوی 1400 احمدی نژاد

نمایشگاه نقاشی عطرفطر در تربت حیدریه به کار خود پایان داد

وحدت‌شکنان مجلس یازدهم، مورد مواخذه نیروهای انقلاب قرار می‌گیرند

چهار روایت درباره فرجام رستم

کمک 3میلیارد ریالی خیرین سلامت به دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه

بازگشایی حرم مطهر رضوی به روایت تصویر

در ماه مبارک رمضان21 مرکزعرضه محصولات غیر بهداشتی در تربت حیدریه پلمپ شد

مراقبت های بهداشتی برای تزکیه نفس در روابط اجتماعی مهم و ضروری است

اجرای مرحله سوم رزمایش کمک مومنانه اداره اوقاف و امور خیریه تربت حیدریه

کمک بیش از 63 میلیون تومانی یک خیر به دانشجویان نیازمند دانشگاههای تربت حیدریه

برگزاری نماز جمعه در یک «کلیسا» در برلین

تملک8500 متر املاک شرکت زعفرانیه و انتقال قطعی پارک پیشکوه به شهرداری

ضرورت ایجاد موزه باستان‌شناسی در کدکن تربت‌حیدریه

باغ‌های پسته رشتخوار به روش زیرسطحی آبیاری می شوند

مرکز فروش عینک طبی غیرمجاز در تربت حیدریه پلمپ شد

برندگان مسابقه مجازی گردشگری تربت حیدریه معرفی شدند

جشنواره کتابخوانی رضوی و آمادگی انجمن ها و تشکل های فرهنگی تربت حیدریه

اسب گرانی را قبل از سرکشی مهار کنید!

افزایش موالید و جمعیت تابع وضعیت اقتصادی و فرهنگی جامعه است نه چیز دیگر

ایران و آمریکا چگونه بر سر دولت جدید عراق توافق کردند؟

ایران و آمریکا چگونه بر سر دولت جدید عراق توافق کردند؟

با ارائه راه کار های اصلاح جمعیتی بحران کاهش جمعیت را جدی بگیریم

آغاز بازگشایی پلکانی کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی

عدم تخصیص ارز برای تهیه واکسن و نهاده های دامی به شبکه دامپزشکی خراسان رضوی

تربت حیدریه دارای جدیدترین و به روز ترین سیستم های شبکه ارتباطی است

چرا سوریه از سامانه اس-300 برای مقابله با جنگنده‌های اسرائیلی استفاده نمی‌کند؟ / آیا پوتین اجازه این کار را نمی‌دهد تا فشار بر ایران برای خروج از سوریه را افزایش دهد؟

آغاز مقابله با محتکران خودرو در خراسان رضوی

پیشرفت85 درصدی احداث بیمارستان 32 تختخوابی شهرستان زاوه

در غیاب یک سازمان برنامه و بودجه قوی نمایندگان ناچار به پیگیری طرح‌های عمرانی دولتی هستند