آخرین مطالب

در آیین تجلیل از تلاشگران حوزه صنعت، معدن و تجارت تربت‌‍حیدریه مطرح شد؛

بانکها درب خود را به روی واحدهای تولیدی و صنعتی بسته‌اند/ ایران به هم‌طرازی در عقلانیت نیاز دارد/70 درصد از منابع بانکی کشور صرف حوزه‌های تکلیفی می‌شود/ بانک اطلاتی تربت‌حیدریه تهیه شده‌است/ کارآفرینی جنسیت نمی‌شناسد اقتصادی

بانکها درب خود را به روی واحدهای تولیدی و صنعتی بسته‌اند/ ایران به هم‌طرازی در عقلانیت نیاز دارد/70 درصد از منابع بانکی کشور صرف حوزه‌های تکلیفی می‌شود/ بانک اطلاتی تربت‌حیدریه تهیه شده‌است/ کارآفرینی جنسیت نمی‌شناسد

  بزرگنمایی:
رییس خانه صنعت، معدن و تجارت شهرستان تربت‌حیدریه: در حالی که بانک‌ها همچون گذشته می‌توانند از بخش صنعت و معدن حمایت کنند، اما شوربختانه امروز شاهدیم درب خود را به روی واحدهای تولیدی و صنعتی بسته‌اند.

پایگاه خبری نوید تربت:http://www.navidtorbat.ir

نوید تربت- علیرضا حسینی مقدم- رییس خانه صنعت، معدن و تجارت شهرستان تربت‌حیدریه: در حالی که بانک‌ها همچون گذشته می‌توانند از بخش صنعت و معدن حمایت کنند، اما شوربختانه امروز شاهدیم درب خود را به روی واحدهای تولیدی و صنعتی بسته‌اند.

به گزارش نوید تربت، فضل‌الله شریف‌ثانوی روز دوشنبه در آیین تجلیل از تلاشگران حوزه صنعت، معدن و تجارت تربت‌‍حیدریه از مشکل تولید، نقدینگی و سرمایه در گردش به عنوان عمده‌ترین مشکلات حوزه صنعت و معدن تربت‌حیدریه یاد کرد و افزود: هر چند اینک برخی واحدهای تعطیل شده به دست کم هزار و 500 میلیارد ریال نیاز دارند، اما به طور متوسط هر واحد تولیدی با بیش از 500 میلیارد ریال مجددا فعال می‌شود.

وی مشکل دیگر واحدهای صنعتی تربت حیدریه را تامین انرژی دانست و گفت: در تابستان با مشکل قطع برق و در زمستان با قطع گاز مواجه هستیم.

 

رشد سرمایه‌گذاری در خراسان رضوی به 84 درصد رسید

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز گفت: در حالی که مهر سال 1400 این اداره را، با چهار هزار و 608 واحد صنعتی دارای پروانه و حجم سرمایه‌گذاری 125 همت تحویل گرفتیم، این رقم در ابتدای خرداد امسال به پنج هزار و 667 واحد با حجم سرمایه‌گذاری 236 همت رسید که معادل 84 درصد رشد است.

امیررضا رجبی افزود: با قرار گرفتن در شرایط تحریم و دیگر مشکلات ناشی از آن، میزان اشتغالزایی از 213 هزار و 571 نفر به 245 هزار و 680 نفر رسید که این رقم رشد 15 درصدی را با خود به همراه داشته‌است.

وی گفت: در حوزه معدن در حالی که در ابتدای مهر سال 1400 تعداد پروانه‌های بهره‌برداری 845 فقره بود، این رقم با 26 درصد رشد، به هزار و 67 فقره در خرداد امسال رسید.

وی همچنین در زمینه حمایت از تولیدات داخلی و جلوگیری از خروج ارز گفت: اینک خراسان رضوی موفق به ساخت 240 کالای وارداتی و جلوگیری از 420 میلیون دلار خروج ارز از کشور شده‌است.

 

ایران به هم‌طرازی در عقلانیت نیاز دارد

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز با بیان اینکه اینک کشور عزیز ما به "هم‌طرازی در عقلانیت" بیش از هر چیز دیگری نیاز دارد، گفت: امیدوارم جمعه هفته جاری مردم ایران با انتخاب صحیح خود به کاندیدایی رای دهند، که توان این همطرازی‌سازی را داشته‌باشد.

فیروز ابراهیمی افزود: در مرحله نخست انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری، 60 درصد مردم ایران شرکت نکرده و در مقابل 40 درصد شرکت کردند.

وی گفت: برای کسانی که در راس نظام قرار دارند، هر دوی این اعداد حاوی پیام مهم است و اگر بخواهیم یک تحلیل درست و مبتنی بر عقلانیت ارایه کنیم، شایسته است مسوولان ارشد به پیام هر دوی این صاحبان اعداد، توجه کنند.

ابراهیمی در ادامه گفت: جمعه این هفته قرار است مردم ایران سرنوشت "هشت سال آینده" مدیریت کشور خود را به دست رییس جمهوری بسپارند که می‌خواهد آینده کشور را ریل‌گذاری کند.

وی رییس جمهور را نیازمند عقلانیت در تصمیم‌سازی دانست و افزود: وی باید همانطور که پیگیر افزایش نرخ رشد جوانی جمعیت باید، در عین حال پیگیر زیرساخت‌های توسعه اقتصادی کشور نیز باشد.

ابراهیمی گفت: امروز 70 درصد از منابع بانکی کشور صرف حوزه‌های تکلیفی می‌شود و این بدان معناست بجای آنکه صرف امور توصیه‌های رهبری (اولویت تولید) شود، در حوزه‌هایی صرف می‌شود که بازخورد ندارد.

وی اضافه کرد: وقتی وزیری را در کلیدی‌ترین وزات‌خانه (صمت) می گذاریم که می‌گوید: "با یک میلیون تومان می‌شود اشتغال ایجاد کرد"، این طبیعی است که رفتار اقتصادی ما چگونه می‌شود. 

   

بانک اطلاتی تربت‌حیدریه تهیه شده‌است

علی‌اکبر کی‌پور فرماندار شهرستان تربت‌حیدریه نیز گفت: یکی از اقدامات خوب صورت گرفته در این خطه، ایجاد بانک اطلاعاتی برای معرفی توانمندی‌ها و پتانسیل‌ها به سرمایه‌گذاران و کارآفرینان است تا در بدو آغاز کار با مشکلات اطلاع از وضعیت موجود، مواجه نشوند.

یک فعال حوزه صنعت چاپ نیز گفت: از مجموع هشت چاپخانه در تربت‌حیدریه، اکنون فقط 2 واحد فعال است.

علیرضا رضایی افزود: این بدان خاطر است که 95 درصد مطبوعات و دیگر دستگاه‌های اجرایی این خطه نیازهای امور مربوط به چاپ خود را به مشهد سفارش می‌دهند.

 

کارآفرینی جنسیت نمی‌شناسد

یک کارآفرین نمونه نیز گفت: با وجودی که خانم هستم، اما در رشته تولید بلوک ساختمانی، به عنوان کارآفرین نمونه شهرستان تربت‌حیدریه برگزیده شده‌ام.

زهرا صادقی با بیان اینکه اکنون برای 15 نفر به صورت مستقیم و صد نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد کردم، افزود: کارآفرینی جنسیت

نمی‌شناسد و اکنون با وجودی که در یک شاخه تولیدی مردانه مشغول تولید هستم، اما کیفیت بالای کار موجب شده در سطح استان، با شرکت‌های نامدار رقابت کنم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

هشدار/ شناسایی یک مورد مبتلا به تب دنگی در تربت حیدریه

آغاز تهیه اطلس جامع سلامت منطقه تربت‌حیدریه

برق گرفتگی عزاداران حسینی در شهرکدکن تربت حیدریه+ ویدئو

پزشکیان: اگر ما حق را بین مردم پیاده نکنیم، گریه کردن ما برای امام حسین (ع) فقط یک گریه کردن صرف است‌

برگزاری پر شور تاسوعای حسینی در تربت‌حیدریه

ساره امیری، زن بلوچ و ایرانی‌تبار وزیر آموزش و پرورش امارات شد

تا 15 سال دیگر، استان گلستان بیابان می‌شود، مگر اینکه اقدام جدی رخ دهد

افسانه «ترامپ شکست ناپذیر» پر و بال بیشتری خواهد گرفت / زخم کهنه خشونت سیاسی در انتخابات آمریکا سر باز کرد

ثبت آئین نخل گردانی و علم اندازی کدکن تربت حیدریه در فهرست میراث ناملموس کشور

بهره برداری از خط انتقال آب دریای عمان به خراسان رضوی در سه سال آینده

گرامی داشت نخستین شهید خبرنگار خراسان رضوی در تربت حیدریه

پزشکیان: وقتی با من طوری برخورد می کنند که انگار کسی شده ام، از خودم می ترسم / اگر بیخودی از من تعریف کنید تصور می کنم کسی شده ام؛ بنابراین شما هستید که من را تبدیل به یک آدم غیرمتعارف می کنید

67 حادثه ترافیکی طی یک هفته در منطقه تربت حیدریه

گزارش تصویری برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در شهر نسر تربت حیدریه

تکواندوکار تربت حیدریه بر سکوی قهرمانی مسابقات هان مادانگ خراسان رضوی

معرفی عکاس تربتی بعنوان داور آفرینواره بین المللی فیلم و عکس «راوی عشق»

برگزاری دوره بازآموزی شنا در تربت‌حیدریه

آتش زدن مزارع بعد از برداشت محصول ممنوع است

در سال جاری نیازی به واردات گندم نخواهیم داشت

نگاهی به چگونگی گذران اوقات فراغت یا "سه‌ماه تعطیلی" در تربت‌حیدریه

ظریف: پست معاون اولی را حاضر نیستم بپذیرم / قرار است 60 درصد از وزرا برای نخستین بار وزیر شوند و شرایط سنی آنان نیز زیر 50 سال باشند

کشف بقایای 11 ثروتمندی که همراه با زیورآلات خود حدود 800 سال پیش دفن شده بودند

آغاز به کار مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه تربت حیدریه

تصاویر: قدیمی‌ترین عکس‌ها از کربلا

تصاویر: مراسم عزاداری «شاه حسین گویان»

اولویت پزشکیان باید نظم اقتصادی و اف. ای. تی. اف باشد؛ ما باید به دنیا حقانیتمان را ثابت کنیم /ما امروز نیاز داریم پول نفت را با سیاست التماسی از چین نگیریم و بساط کاسبان تحریم و آقازاده‌ها را جمع کنیم

زنگ خطر شیوع تب دنگی در خراسان رضوی به صدا درآمد

کشف و ضبط بیش از 126 هزار قلم کالای قاچاق در منطقه تربت حیدریه

علت اصلی انقراض ماموت‌ها؛ آخرین فیل غول پیکر چگونه کشته شد؟

ارتش سایبری با نام جهاد تبیین، در معاونت فرهنگی یکی از نهاد‌ها مدیریت می‌شود؛ باید با مدیریت سیاسی-اقتصادی این مجموعه‌ها گفتگو و به راه حل رسید

مشارکت مردم تربت‌حیدریه در دور دوم انتخابات 59.5 درصد اعلام شد

جبرائیلی: جریان حزب‌اللهی به کنار رفتن و نرفتن قالیباف یا جلیلی نباخت؛ به دوگانه‌ای باخت که حول برجام شکل گرفت

میزان مشارکت در دور دوم انتخابات و آرای کاندیداها به تفکیک استان

کسب مقام برتر مسابقات قرآن، عترت و نماز کشوری توسط دانش آموز روشندل تربتی

از رقیبان انتظار همکاری با رییس جمهور منتخب را داریم

آذری جهرمی: گفته بودند پزشکیان پس از پیروزی، در اول محرم برنامه رقاصی می‌گذارد؛ ما امروز فریاد می‌زنیم یا حسین / امیدوارم این صدا را بشنوند

اولین پیام پزشکیان خطاب به مردم پس از اعلام نتایج انتخابات: این تازه آغاز همراهی ماست

حسین انتظامی: بارزترین صفت ‎پزشکیان، حلم او بود

تصاویر: مرحله دوم رای گیری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

مسعود پزشکیان نهمین رئیس‌جمهور ایران شد

مقام معظم رهبری پس از انداختن رای خود به صندوق: شنیدم که شوق و علاقه مردم بیشتر از قبل است

افتتاح نخستین دفتر نمایندگی حمایت از کودکان مبتلا به سرطان در تربت حیدریه

چهل قهرمان به سوی پاریس!

کاتبان مصر باستان ظاهراً در اثر کار زیاد دچار آسیب‌دیدگی مفاصل می‌شدند

«تاکتیکِ احمدی نژادی» جلیلی مقابل لبخندهای پزشکیان در مناظره آخر /مشتِ باز شده جلیلی و یک جهان کمک صداوسیما به کاندیدایِ خاص

آغاز برداشت گندم از مزارع بخش رخ تربت حیدریه

پایان تصویربرداری فیلم کوتاه طلسم خون در تربت حیدریه

سعید جلیلی گوشه رینگ FATF و برجام /مناظره پزشکیان با «برادر» قائم‌مقام صداوسیما و «مجری» صداوسیما

بانکها درب خود را به روی واحدهای تولیدی و صنعتی بسته‌اند/ ایران به هم‌طرازی در عقلانیت نیاز دارد/70 درصد از منابع بانکی کشور صرف حوزه‌های تکلیفی می‌شود/ بانک اطلاتی تربت‌حیدریه تهیه شده‌است/ کارآفرینی جنسیت نمی‌شناسد

مشروح اولین مناظره دور دوم انتخابات ریاست جمهوری