آخرین مطالب

13 چیز عجیب که جز هند در کشور دیگری نخواهید دید خواندنی ها

13 چیز عجیب که جز هند در کشور دیگری نخواهید دید

  بزرگنمایی:
هندی ها نزدیک به هزار جشنواره و مراسم مختلف دارند. آن ها حتی گاهی اولین کوتاهی مو خود را هم جشن می گیرند.

پایگاه خبری نوید تربت:www.navidtorbat.ir
هند سرزمین شگفتی ها است و هر گوشه ی آن مملوء از چیزهایی استثنایی است که هر گردشگری را حیرت زده می کند.

1- در هند اگر کسی قصد ازدواج داشته باشد، تحقیقات کاملی از او صورت می گیرد که گاهی بدون اطلاع خود آن شخص انجام می شود. به همین دلیل، مراکز مخصوصی برای استخدام کاراگاهان ویژه ی تحقیقات پیش از ازدواج وجود دارد که برای مشتریان به انجام تحقیقات خصوصی می پردازند.

2- در هند افراد به خصوصی وجود دارند که کار آن ها گرفتن مچ و جریمه ی کسانی است که در مکان های عمومی آشغال می ریزند یا تف می کنند.

13 چیز عجیب که جز هند در کشور دیگری نخواهید دید

3- یک شغل دیگر که احتمالاً جز هند در جای دیگری آن را نخواهید دید، گوش پاک کنی است. این کار با استفاده از ابزارهای سنتی انجام می گیرد، نه گوش پاک کن هایی که به استفاده از آن ها عادت داریم. این ابزارها عبارتند از: یک سوزن استیل، مقداری پنبه و یک گاز انبر.

برای انجام این کار، همچون گوش پاک کن، مقداری پنبه را دور سوزن می پیچند و با آن گوش مشتری را تمیز می کنند. این افراد را معمولاً هر جایی در مرکز شهر، حوالی مکان های دیدنی یا بازارهای محلی می توان پیدا کرد. این شغل در هند امروز نادر و غیر معمول محسوب می شود، اما در گذشته بسیار رایج بود.

13 چیز عجیب که جز هند در کشور دیگری نخواهید دید

4- در هند می توانید با سُر خوردن از سرسره های آبی کسب درآمد کنید. به این شغل تستر سرسره ی آبی گفته می شود و این افراد باید از امن و مفرح بودن سرسره ها اطمینان حاصل کنند. چنین افرادی معمولاً در مراکز تفریحی مختلف کار می کنند و بیشتر وقت خود را در سفر، از شهری به شهری دیگر سپری می کنند.

5- در هند روستایی وجود دارد که در آن هیچ قفلی روی درها وجود ندارد. نه تنها خانه ها، بلکه حتی در ِ توالت های عمومی هم قفل ندارند. شاید بی پروایی به نظر برسد، اما در حقیقت این روستا یکی از امن ترین نقاط دنیا است. مردم روستا تنها یک میله ی چوبی را به در ِ خانه های خود تکیه می دهند تا جلوی ورود سگ های ولگرد را بگیرند.

تنها پاسگاه پلیس این روستا تازه در سال 2015 افتتاح شد، اما از آن زمان هم هنوز هیچ شکایتی صورت نگرفته است. حتی بانک روستا هم قفلی ندارد و به طور رسمی، تنها بانک دنیا است که هرگز به آن قفل زده نشده است. مردم روستا وقتی به سفر می روند، از همسایه های خود نمی خواهند که مراقب خانه شان باشند و نگران جا گذاشتن وسایل ارزشمند، پول و جواهرات خود، بدون پنهان کردن آن ها نیستند.

13 چیز عجیب که جز هند در کشور دیگری نخواهید دید

5- غذاهای گیاهی از محبوبیت زیادی در هند برخوردارند، به طوری که 15 تا 30 درصد از جمعیت این کشور گیاهخوارند. برخی از مردم ترجیح می دهند تنها گوشت ماهی مصرف کنند و هرگز از گوشت حیوانات غیرآبزی استفاده نمی کنند. حتی بسیاری از رستوران های زنجیره ای بزرگ هند که به غذاهای گوشتی لذیذشان مشهورند هم در منوی خود غذاهای گیاهی دارند.

6- در هند استفاده از قاشق و چنگال برای همه ی غذاها ضروری نیست. حتی به عقیده ی هندی ها خورش لذیذ کاری معروف این کشور با دست مزه ی بهتری دارد.

7- در هند غذایی هست که با سیب زمینی گندیده و مقادیر زیادی ادویه های سنتی درست می شود. البته غذای اصلی نیست و جزء مخلفات محسوب می شود.

8- در هند می توانید موهایتان را با آتش کوتاه کنید.  البته شیوه ی رایجی نیست و تنها یک آرایشگاه هست که از این روش استفاده می کند. آن ها ابتدا مقداری پودر اشتعال زا روی موها می ریزند و سپس به معنای واقعی کلمه، موها را به آتش می کشند. همانطور که آتش در حال سوزاندن است، آرایشگر به وسیله ی 2 شانه به موها فرم می دهد. به گفته ی او، آتش کمک می کند موها درست شکل بگیرند. او مدعی است شیوه ی ابداعی او هر روز دست کم 15 مشتری دارد.

13 چیز عجیب که جز هند در کشور دیگری نخواهید دید

9- اگر شیفته ی جشن و شادی هستید، هند مخصوص شما است. هندی ها نزدیک به هزار جشنواره و مراسم مختلف دارند. آن ها حتی گاهی اولین کوتاهی مو خود را هم جشن می گیرند.

مثلاً جشن دیوالی در هند که به جشن نور هم مشهور است، 5 روز به طول می انجامد. هندی ها در این مدت به یکدیگر هدیه می دهند که معمولاً شیرینی است و هزاران شمع و چراغ نفتی روشن می کنند. هیچ کشور دیگری در دنیا این تعداد جشن ندارد.

10- هند رکوردهای جهانی زیادی هم دارد. رکورد بیشترین فیلم سینمایی تولیدی در هر سال به این کشور تعلق دارد. در سال 2018 در هند 1،813 فیلم جدید ساخته شد. این تعداد به قدری زیاد است که اگر می خواستید هر روز یکی از فیلم های سال 2018 هند را تماشا کنید، تا سال 2021 به طول می انجامید.

13 چیز عجیب که جز هند در کشور دیگری نخواهید دید

11- جزیره سنتینل شمالی که بخشی از کشور هند محسوب می شود، احتمالاً دورافتاده ترین نقطه ی دنیا است، چرا که هیچکس امکان بازدید از آن را ندارد. اهالی جزیره اجازه ی ورود به آنجا را به غریبه ها نمی دهند و از هر گونه ارتباطی با دنیای بیرون خودداری می کنند. هیچ کشتی ای اجازه ندارد از 9 کیلومتری جزیره جلوتر رود و افراد مخصوصی همیشه در این منطقه نگهبانی می دهند. این جزیره یکی از معدود مکان های دنیا است که هیچ تمدن مدرنی در آن وجود ندارد. اهالی جزیره به تازگی اجازه ی ورود محققان را داده اند اما کماکان برای گردشگران امکان بازدید وجود ندارد.

12- چند سال قبل 2 قورباغه در شهری ساحلی در هند به نام اودوپی با یکدیگر ازدواج کردند. این کار برای آن انجام شد که باران ببارد، چرا که هوا بسیار گرم، چیزی در حدود 48 درجه سانتیگراد بود. هر دو قورباغه لباس های مخصوص به تن داشتند و عروس حتی یک حلقه در انگشت پای خود داشت. قورباغه ها را برای ماه عسل به شهر ماناپالا فرستاندند و در آنجا آن ها را به طبیعت بازگرداندند. متأسفانه این دو قورباغه بعد از چند ماه مجبور شدند راه خود را از یکدیگر جدا کنند، چون بارانی که تقریباً بلافاصله بعد از عروسی آن ها شروع به باریدن گرفته بود دیگر قطع نمی شد و مردم محلی برای متوقف کردن باران آن ها را از هم جدا کردند.

13 چیز عجیب که جز هند در کشور دیگری نخواهید دید

13- کشور هند در یک سال، نه 4، بلکه 6 فصل دارد. بر اساس تقویم شمال، غرب و مرکز هند، بهار هندی در ماه های مارس و آوریل است. بعد از آن تابستان از راه می رسد که در ماه مه آغاز می شود و در ماه ژوئن به پایان می رسد. سپس نوبت به فصل باران می رسد که بعد از انقلاب تابستانی، معمولا در ماه ژوئیه آغاز می شود و تا پایان ماه اوت ادامه دارد. بعد از آن فصل پاییز است که از اواخر ماه سپتامبر تا اواسط ماه نوامبر است. بعد از پاییز نوبت به فصل پیش از زمستان یا فصل خنکی می رسد. زمستان واقعی یا فصل سرما در ماه ژانویه آغاز می شود و تا ماه فوریه ادامه دارد. البته تقویم های زیادی دیگری هم در هند وجود دارد، اما همه ی آن ها هم 6 فصله، با تفاوت هایی جزئی هستند.

منبع: روزیاتونظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

مشروح سومین مناظره کاندیدا‌های ریاست جمهوری؛

امام جمعه تربت‌حیدریه: چشم آزادیخواهان جهان حتی در قلب آمریکا به انتخابات ایران دوخته شده

دومین مناظره کاندیدا‌های ریاست جمهوری

پیش‌بینی برداشت بیش از 27 هزار تن گندم از مزارع شهرستان تربت حیدریه

رقابت تخم نوغان‌های ایرانی و چینی/ کیفیت فدای ارزانتر بودن

پورمحمدی: برجام برای کاهش فشار تحریم بود، اما همین را هم زدند خرابش کردند / به دیپلمات هنگام مذاکره از پشت حمله نکنید؛ اینطوری کار پیش نمی رود

چه زمانی یک روز زمین به 25 ساعت تبدیل می‌شود؟

تصاویر: خسارات زلزله پنج ریشتری در کاشمر

بهره‌برداری از 2 طرح اقتصاد مقامتی در تربت‌حیدریه

ارسال کمک‌های هلال‌احمر تربت‌حیدریه به مناطق زلزله‌زده کاشمر

آیا روح وجود دارد؟ پاسخ علم به این سؤال مرموز چیست؟

دستگیری 4 نفر حفار غیر مجاز آثار تاریخی در تربت حیدریه

اعزام سه تیم ارزیاب بررسی خسارت زلزله به روستاهای حصار و رودمعجن تربت‌حیدریه

زلزله کاشمر 4 کشته و 120 مصدوم برجا گذاشت

پایان تصویربرداری فیلم سینمایی فرشته در تربت حیدریه

چرا از نظر کدکنی، روسیه علیه ادبیات فارسی در آسیای میانه می جنگد؟

مشروح دور اول مناظره کاندید‌اهای انتخاباتی؛

«تقوی»، روحانی اصولگرا از مذاکرات 5 کاندیدا برای انصراف خبر داد / برخی از کاندیدا‌ها این مکانیزم را پذیرفته‌اند

ظریف در یک رویداد بزرگ ملی و در میزگرد سیاسی خارجی پزشکیان را همراهی خواهد کرد

تصاویر: ریزش معدن در شازند

تاریخ و ساعت مناظره های انتخابات ریاست‌جمهوری

انتظامی خطاب به زاکانی: در زمان شما حجاب‌بان در مترو مستقر شد پس احتمالا در سطح کشور هم همین رفتار را خواهید کرد / زاکانی: حجاب بان نداریم

برخی از روستاهای کم جمعیت تربت حیدریه هنوز رنگ روحانی را ندیده اند

اصحاب رسانه زمینه مشارکت گسترده مردم در انتخابات را فراهم کنند

برداشت 50 تن گل‌محمدی از گلزارهای بخش رخ تربت‌حیدریه

فیلمی از بلعیدن مار پلنگی توسط مار کبری در ارتفاعات شهرستان زاوه

شرکت 700 نفر در آزمون مهارتی فرهنگ و هنر تربت‌حیدریه

احداث شهرک صنعتی شماره 3 و رفع موانع و مشکلات صنایع و تولیدکنندگان تربت حیدریه

واحد دوم نیروگاه سیکل ترکیبی تربت حیدریه به بهره برداری رسید

پرداخت 40 میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به هنرمندان صنایع‌دستی تربت‌حیدریه

روزنامه اطلاعات:«مسئولان نظام قبول کرده‌اند خالص‌سازی غلط بود»

تاکید سرپرست وزارت خارجه بر پایبندی ایران به برجام

داستان سایه‌هایی مخوف که در اثر انفجار هسته‌ای هیروشیما روی زمین ثبت شد

شهروند تربتی بطرز معجزه آسایی از سقوط آسانسور جان سالم به در برد

برگزاری نخستین «رویداد صدرا» در دانشگاه آزاد اسلامی تربت‌حیدریه

فرود اضطراری هواپیمای آموزشی در اراضی کشاورزی بخش رخ تربت حیدریه کرد

فرماندار تربت حیدریه: حضور خوب در انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری پیش بینی می شود

هنرمند تربت‌حیدریه نماینده خراسان رضوی در رویداد نوآفرین فیلمنامه نویسی کشور

اعترض جمعی از اولیاء دانش آموزان شاهد شهرک ولیعصربه انتقال آن به جنب پارک پیشکوه

تصاویر: جنون همستر

زمان بندی تبلیغاتی 6 نامزد مشخص شد / اولین مناظره؛ 28 خرداد / ساعت مناظره‌ها؛ 16 تا 21

کدام چهره‌های سیاسی از انتخابات چهاردهم باز ماندند؟

دوام و مانایی محتوای کنگره ملی شهدا با مستندسازی/ تربت‌حیدریه رتبه نخست شهدای زن خراسان رضوی /33 شهید ورزشکار در منطقه تربت حیدریه/ چاپ هشت کتاب ویژه شهدای منطقه/ انجام بزرگترین نمایش آیینی حدیث پایداری شرق کشور/ برگزاری یادواره شهدای خبرنگار در

افتتاح بیست و سومین پایگاه اورژانس تربت‌حیدریه در روستای رودمعجن

واکنش حسین شریعتمداری به تخریب نامزدهای اصولگرا از سوی یکدیگر: باور کردنی نیست که این افراد خود را تابع رهبر معظم انقلاب بدانند

گزارش تصویری از برگزاری نخستین جشنواره ملی گردشگری ادبی ابریشم در تربت حیدریه

برگزاری اختتامیه نخستین جشنواره ملی گردشگری ادبی ابریشم در روستای رودمعجن تربت حیدریه

بازگشایی و ارتقاء سینما اندیشه تربت‌حیدریه به درجه یک

امام جمعه تربت حیدریه: فرزندان خود را برای ورود به حوزه علمیه تشویق کنید

استفاده از تصاویر مشترک با امام و رهبری ممنوع است/ ممنوعیت بیان مطالب مغایر با سیاست‌های اعلامی رهبری