آخرین مطالب

«پادشاه روانی» در مشهد خون به پا کرد! + عکس های دردناک از قتلگاه حوادث

«پادشاه روانی» در مشهد خون به پا کرد! + عکس های دردناک از قتلگاه

  بزرگنمایی:

پایگاه خبری نوید تربت: http://www.navidtorbat.ir
به گزارش نوید تربت به نقل از رکنا، ساعت 22 شب پنج شنبه اعضای یک خانواده در خیابان کشاورز مشهد، آماده خواب می شدند که مادر خانواده از دخترش خواست ضبط صوت را خاموش کند چرا که فراز و نشیب های صدای آهنگ، او را اذیت می کرد.

وقتی صدای ضبط صوت خاموش شد و اعضای خانواده برای استراحت شبانه آماده می شدند، لامپ های روشنایی پذیرایی هم با فشردن کلید برق نور خود را از دست دادند و خانه در تاریکی فرو رفت.

در این هنگام ناگهان « پادشاه روانی» با کارد بزرگی در دست ظاهر شد و در همان تاریکی وحشتناک به سوی خواهر 37 ساله اش هجوم برد. او ضربات کارد را طوری بر پیکر خواهرش  فرود آورد که جیغ دلخراش وی همه اعضای خانواده را در جا میخکوب کرد.

مادر سراسیمه کلید برق را زد و روشنایی را به لامپ ها بازگرداند اما دخترش غرق در خون روی زمین افتاد. مادر کهن سال به سوی دخترش دوید تا او را از چنگ تیغه های مرگبار چاقو نجات دهد اما «پادشاه روانی» که خون جلوی چشمانش را گرفته بود و حال خودش را نمی فهمید این بار مادرش را هدف گرفت و ضربات هولناک کارد دسته زرد را بر پیکر او فرو کرد به حدی که زخم های عمیقی ایجاد شد و مادر نیز خون آلود بر کف اتاق غلتید.

آثار خون در راهروی منزل مسکونی

آثار خون در راهرو

پدر پیر خانواده با  دیدن این صحنه های حیرت آور و در حالی که هنوز در شوک بود، به یاری همسر و دخترش شتافت تا کارد خون آلود را از دست پسر 34 ساله اش خارج کند اما «جعفر» که خودش را همچنان «پادشاه» می دانست به سمت پدرش حمله ور شد و بی رحمانه او را هدف ضربات کارد قرار داد.

این جوان که با حالتی جنون آمیز تیغه کارد را بالا و پایین می برد و مدام بر پیکر پدرش فرود می آورد، آن قدر بر اندام نحیف پدرش ضربه زد که دیگر خون سراسر اتاق را فرا گرفت.

در حالی که هر 3 عضو این خانواده در خون خود غوطه ور بودند، «جعفر» چاقو را در جیبش گذاشت و با همان سر و وضع خون آلود از خانه بیرون رفت.

طولی نکشید که با سروصدای ایجاد شده، همسایگان به طبقه دوم ساختمان آمدند و با مشاهده این اوضاع وحشتناک بی درنگ با نیروهای امدادی و پلیس 110 تماس گرفتند.

دقایقی بعد امدادگران اورژانس از راه رسیدند و پیکر غرق در خون پیرمرد 72 ساله را به بیمارستان رضوی انتقال دادند و مادر و دختر را نیز به بیمارستان امدادی شهید هاشمی نژاد بردند اما خیلی زود خبر مرگ پیرمرد در بیسیم های پلیس پیچید و بدین ترتیب سرگرد جعفر عامری (رئیس کلانتری سپاد مشهد) به همراه گروهی از نیروهای تجسس برای حفظ صحنه جرم و بررسی دقیق ماجرا عازم خیابان کشاورز 5 شدند.

آن ها با مشاهده راهرو و پله های خونین، بی درنگ مراتب را به قاضی ویژه قتل عمد اطلاع دادند چرا که شواهد موجود حکایت از وقوع جنایتی هولناک داشت.

قاضی ویژه قتل هنگام بررسی صحنه جنایت

تصویر متهم

این گونه بود که دقایقی بعد قاضی «محمود عارفی راد» به همراه گروهی تخصصی از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی، به محل حادثه رسید و بدین ترتیب تحقیقات شبانه درباره این جنایت بی رحمانه در حالی آغاز شد که خون زیادی فرش های پذیرایی و راهرو را رنگین کرده بود.

هنوز بررسی های مقدماتی در طبقه دوم ساختمان ادامه داشت که ناگهان  فریادهای «جعفر آمد!» نیروهای انتظامی را به تکاپو واداشت.

طی چند لحظه نیروهای کلانتری سپاد، اطراف محل جنایت را به محاصره درآوردند و عملیات دستگیری متهم به قتل در حالی شروع شد که او با همان لباس های خون آلود به صحنه جرم بازگشت! اگر چه مهار این فرد چاقوکش که هر لحظه احتمال داشت به سمت نیروهای انتظامی حمله ور شود، بسیار سخت بود اما چند دقیقه بعد حلقه های فولادین قانون بر دستان وی گره خورد و کارد دسته زرد خون آلود نیز از جیب وی کشف شد.

با وجود این، متهم قادر به بازجویی نبود و به طوری که گویی حال طبیعی ندارد به دیوار تکیه زد و ساکت ایستاد. در همین حال و با دستور قاضی شعبه 211 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، متهم این پرونده جنایی برای انجام آزمایش های اعتیاد و الکل به پزشکی قانونی انتقال یافت و سپس گروه دیگری از کارآگاهان اداره جنایی به سرپرستی سرهنگ نجفی (رئیس دایره قتل عمد) در کنار قاضی «عارفی راد» به بیمارستان رضوی رفتند.

بررسی های مقام قضایی نشان می داد که ضارب حدود 20 ضربه عمیق کارد بر پیکر پدرش وارد آورده است به طوری که عمق ضربات به 10 سانتی متر هم می رسید. بنا بر گزارش روزنامه خراسان، پس از پایان تحقیقات و انتقال جسد «غلامرضا- ح» به پزشکی قانونی، ادامه بررسی ها به نیروهای کلانتری سپاد سپرده شد و کارآگاهان با دستور مقام قضایی عازم بیمارستان شهید هاشمی نژاد شدند تا به ریشه یابی این درگیری هولناک بپردازند.

خواهر 37 ساله که دچار شوک عجیبی شده بود و به دلیل عمق جراحت وارد شده قادر به صحبت نبود اما مادر 65 ساله او در حالی که تحت مداوای اولیه قرار داشت به طور بریده و خلاصه از اعتیاد فرزندش پرده برداشت و گفت: او مواد مصرف می کند اما از نوع (صنعتی یا سنتی) آن بی اطلاع هستم! او سابقه بستری در بیمارستان روان پزشکی ابن سینای مشهد را هم دارد و خودش را «پادشاه» می نامد. یک چاقو هم از قبل خریداری کرده بود و حال طبیعی درستی نداشت تا این که شب هنگام وقتی لامپ ها را خاموش کردیم تا بخوابیم  ناگهان با کاردی که در دست داشت به طرف ما حمله ور شد و دیگر چیزی نفهمیدم ...

در حالی که ادامه بررسی های تخصصی برای واکاوی این ماجرای وحشتناک به سروان منفرد (افسر جنایی آگاهی) سپرده شده بود، مشخص شد که «جعفر – ح» 34 سال دارد و بیش از 10 سال از عمرش را پشت میله های زندان گذرانده است که احتمالا به دلیل شرکت در یک نزاع محکوم شده بود.

در همین حال تحقیقات بیشتر نشان داد که وی سوابق اختلالات روانی هم دارد که در نهایت «پادشاه روانی» به دلیل همین اختلالات خون به پا کرد و به آدمکشی خانوادگی دست زد اما آن چه در این حادثه هولناک بیشتر از هر چیز دیگری خودنمایی می کند رها شدن بیماران دارای اختلالات روانی در شهرهاست که چنین جنایت هایی رقم می خورد و انسان های بی گناه قربانی سهل انگاری هایی می شوند که به راحتی قابل پیشگیری است.

اکنون هزینه های سنگین و غیرقابل تصور نگهداری بیماران روانی در مراکز روان پزشکی و تهیه داروهای اعصاب و روان با هزینه های گزاف موجب می شود تا خانواده ها قید بستری شدن بیماران دچار اختلال و تالمات روحی و روانی در مراکز درمانی را بزنند و آن ها را در کوچه و خیابان رها کنند که گاهی چنین صحنه های دلخراشی نیز رقم می خورد. بنابراین مسئولان و مدیران نباید در این باره سهل انگاری کنند و گناه را بر دیگری بنویسند!نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

ایجاد رشته بازیگری تئاتر و سینما در تربت حیدریه تجربه و دانش را درهم آمیخته است

کشف و ضبط بیش از صد قلم داروی غیر مجاز و سقط جنین از عطاری‌های تربت حیدریه

اعتراض شهروندان تربت حیدریه به افزایش ناگهانی قیمت گاز مایع

بیشترین میزان قیر رایگان استان به تربت‌حیدریه اختصاص یافته‌ است

اهداء 61 سری کمک جهیزیه به نوعروسان نیازمند تربت حیدریه

بلاخره چه کسی مسؤلیت این تعلل را به عهده می گیرد؟

پیش‌بینی برداشت بیش از 70 تن ماهی از مزارع پرورش ماهی بخش رخ تربت حیدریه

پاسخ تازه دانشمندان به یک سوال: چند سال دیگر می‌توان با تمدن‌های بیگانه فرازمینی ارتباط برقرار کرد؟

بخش اصلی منطقه شکار ممنوع بزمای خراسان رضوی در شهرستان رشتخوار واقع است

تثبیت تزئینات و کتیبه‌های آجری ایوان‌های مسجد ملک زوزن خواف

ضرغامی: زمانی که در مجلس از کورش و داریوش سخن گفتم برخی نماینده‌های انقلابی گفتند این موضوعات را نمی‌دانستند

هواشناسی: ایران در فاز ال‌نینو قرار گرفت/ کم‌بارشی‌های گسترده آبان‌ماه در آذر جبران می‌شود

سرقت بخشی از میلگردهای بنای نیمه کاره مرکز فنی و حرفه‌ای تربت‌حیدریه

همایش اقتدار بسیجیان در تربت‌حیدریه برگزار شد

امام‌جمعه تربت‌حیدریه: با کسانی که بخواهند در فضای مجازی با آبروی افراد بازی کنند برخورد می شود

لزوم تجدید نظر در جانمایی ایستگاههای ناوگان اتوبوسرانی تربت حیدریه

طغیان ریزگردها نفس خراسان رضوی را به شماره انداخته

سرقت 17 هزار و 500 متر مکعب شن از رودخانه های منطقه تربت حیدریه

رئیس جمهور: برخلاف تحلیلی‌هایی که در بیرون مطرح است همچنان روحانیت به عنوان مطمئن‌ترین مرجع بین مردم است

آغاز بخش دوم کوچ پاییزه عشایر خراسان رضوی به مناطق قشلاقی

توزیع 529 میلیون لیتر انواع فرآورده های نفتی توسط شرکت ملی نفت منطقه تربت حیدریه

پزشکان شوکه شدند؛ کشف مگس زنده و سالم در روده یک بیمار در حین کولونوسکوپی

تصاویر: بارش اولین برف پاییزی در تبریز

15 هکتار از اراضی بخش رخ تربت حیدریه زیر کشت نشایی چغندرقند رفت

موانع تولید کارخانه کاشی زرین تربت حیدریه بر طرف می شود

فرماندار تربت‌حیدریه: مدیران سیاسی‌کار به دنبال پوشاندن ضعف مدیریتی خود هستند

تنها استخر سرپوشیده آبگرم تربت‌حیدریه با قدمت 30 سال فاقد امنیت جانی است

وضعیت نامناسب روشنایی ورودی دانشگاه آزاد تربت حیدریه

تصاویر: روستای صخره‌ای کندوان

ماهواره چوبی ناسا و ژاپن در فضا؛ همه آنچه درباره اولین ماهواره چوبی جهان می‌دانیم

تصاویر: بازگشت پیکر محمدعلی اسلامی ندوشن به ایران

هشدار هواشناسی خراسان‌رضوی: بادهای توفان زا در راه است

مجهز شدن بیش از پنج هزار هکتار اراضی کشاورزی رشتخوار به آبیاری نوین

یادواره شهدای خبرنگار در تربت‌حیدریه برگزار می شود

صعود تیم فوتبال«سپنتای» تربت‌حیدریه به مرحله بعد جام حذفی کشور

تصاویر: عکس‌های برگزیده جایزه عکاسی کمدی از حیات وحش

پیکر مرحوم اسلامی نُدوشن پس از 18 ماه از کانادا وارد ایران شد

فرمانده سپاه پاسداران تربت‌حیدریه: دشمن به دنبال امنیتی کردن انتخابات و دلسردی مردم است

برگزاری راهپیمایی مردم تربت‌حیدریه در حمایت از کودکان غزه

برای نخستین بار دیدار دو تیم جام حذفی کشور در ورزشگاه آزادی تربت حیدریه برگزار می شود

چه شد که سران اطلاعاتی اسرائیل از حماس رو دست خوردند؟

امروز در غزه صحنه‌های زیبایی از صبر و مقاومت می‌بینم

فضای مجازی موجب کاهش جمعیت کتابخوان شده است

فرماندار مه‌ولات:مسئله فلسطین به یک موضوع بزرگ جهانی تبدیل شده‌است

مدیر آموزش و پرورش تربت‌حیدریه: مشکل کمبود معلم در شهرستان برطرف شده

بیشترین مسمویت با گاز در تربت‌حیدریه به بانوان اختصاص دارد

ببینید / تصاویر خاص از شهر زیر زمینی غزه

دست‌هایی که چوب حراج به زعفران ایران می‌زند/ سهم ایران از تولید زعفران جهان 93 درصد، درآمد حاصل 6 درصد /آسیب خام‌فروشی و فراوری سنتی زعفران/ تولید زعفران ارگانیک هزینه‌بر است/ سیاستمداران از پرداختن به اقتصاد بپرهیزند/

دوره آموزشی اسلحه شناسی و بکارگیری سلاح ویژه محیط بانان خراسان رضوی برگزار شد

خیران تربت‌حیدریه قرارداد ساخت 15 مدرسه را امضا کردند