آخرین مطالب

محافظت کرملین از پوتین در برابر کرونا؛ از قرنطینه صدها خلبان، پزشک و خبرنگار تا انجام وظایف رییس‌جمهوری‌ از سوچی سیاسی

محافظت کرملین از پوتین در برابر کرونا؛ از قرنطینه صدها خلبان، پزشک و خبرنگار تا انجام وظایف رییس‌جمهوری‌ از سوچی

  بزرگنمایی:

پایگاه خبری نوید تربت: http://www.navidtorbat.ir

بی بی سی: در یک سال گذشته مسئولین کرملین نهایت تلاش خود را کرده‌اند تا از ابتلای ولادیمیر پوتین به ویروس کرونا جلوگیری کنند.

از همان ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا، مسئولان روس خود را به آب و آتش زده‌اند تا از ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهوری این کشور در برابر بیماری کووید-19 محافظت کنند. اما قرنطینه به سبک کرملین چگونه است و چقدر خرج برمی‌دارد؟

در یک سال گذشته، صدها نفر در روسیه مجبور شده‌اند پیش از قرار گرفتن در نزدیکی ولادیمیر پوتین خود را قرنطینه کنند. برخی از آن‌ها حتی در تماس مستقیم با رییس‌جمهوری قرار نمی‌گرفتند اما به دلیل ارتباط با افرادی که قرار بود با او رو در رو شوند، در قرنطینه نگه داشته شدند.

اوایل سال گذشته میلادی روند شیوع ویروس کرونا در روسیه سرعت گرفت و پوتین در سخنرانی عمومی خود در روز 25 مارس اعلام کرد از روز اول آوریل "مشاغل به مدت یک هفته تعطیل خواهند شد." بعدتر در ماه آوریل محدودیت‌های گسترده در این کشور اعمال شد که به دنبال آن تمامی فروشگاه‌های غیرضروری تعطیل شدند، گردهمایی‌های بزرگ ممنوع اعلام شد و عده زیادی از مردم به کار از خانه روی آوردند.

در این میان 60 نفر از خدمه پرواز خط هوایی روسیه که در خدمت پوتین و سایر مسئولان ارشد دولتی در این کشور بودند، برای اولین بار در روز 26 مارس 2020 در هتلی در نزدیکی مسکو قرنطینه شدند.

از آن زمان تا کنون، صدها خلبان، پزشک، راننده و سایر کارکنان بخش پشتیبانی، همچنین کسانی که قرار بوده ولادیمیر پوتین را ملاقات کنند، در ده‌ها هتل مختلف در سراسر روسیه قرنطینه شده‌اند تا رییس‌جمهور از ابتلا به بیماری کووید-19 در امان بماند.

اخیرا گزارش شده که رییس‌جمهوری روسیه واکسن ساخت این کشور را دریافت کرده اما مشخص نیست کدام واکسن بوده. با این حال ظاهرا قراردادها با هتل‌های مخصوص "قرنطینه" سال آینده هم همچنان ادامه دارد.

طبق محاسبات بخش روسی بی‌بی‌سی "اداره تدارکات دفتر ریاست جمهوری روسیه" که مسئولیت امور پشتیبانی و ارائه خدمات به نهاد ریاست‌جمهوری را برعهده دارد، برای اجرای تدابیر مقابله با کرونا 6/5 میلیارد روبل (حدود 84 میلیون دلار) بودجه از دولت دریافت کرده است.

بخش روسی بی‌بی‌سی دریافته که کرملین دستکم از 12 هتل برای قرنطینه‌ افراد استفاده کرده است. این هتل‌ها در مسکو و نواحی اطراف آن، کریمه و همین‌طور مکانی در نزدیکی شهر سوچی در جنوب کشور واقع شده‌اند. سوچی میزبان المپیک زمستانی 2014، یکی از مناطق مورد علاقه رییس‌جمهور روسیه است.

هیچ‌یک از هتل‌های ویژه قرنطینه ملاقات‌کنندگان و کارکنان بخش پشتیبانی، خصوصی نیستند و همگی‌ به اداره تدارکات دفتر ریاست‌جمهوری تعلق دارند. قرارداد‌ با برخی از این هتل‌ها هم تا مارس 2020 همچنان پابرجاست.

این‌طور که پیداست خدمه پرواز خط هوایی روسیه که در خدمت مسئولان کشور از جمله خود ولادیمیر پوتین، همین‌طور میخائیل میشوستین، نخست‌وزیر و 8 وزیر دیگر کابینه هستند، از جمله مهمانان اصلی این هتل‌های مخصوص به حساب می‌آیند.

بخش روسی بی‌بی‌سی دریافته که پوتین بخش عمده سال گذشته را در محل اقامت خود در شهر سوچی گذرانده و وظایف رییس‌جمهوری‌اش را از همانجا انجام داده است. یک منبع آشنا با شرایط قرنطینه در دولت روسیه گفت ده‌ها خلبان و سایر خدمه پرواز در هتلی نزدیک به این شهر در قرنطینه بودند تا در صورت نیاز رییس‌جمهوری، نخست‌وزیر، وزیر امور خارجه و بسیاری دیگر از مسئولان را جابجا کنند. از جمله افرادی که باید در قرنطینه باقی می‌ماندند، خلبانان هواپیما و هلیکوپتر بودند.

به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد پیروزی جنگ جهانی دوم قرار بود جشن بزرگی در روسیه برگزار شود. خاطره این جنگ و نقش روسیه در شکست آلمان نازی یکی از بخش‌های اصلی روایت میهن‌پرستانه دولت پوتین به حساب می‌آید.

این جشن قرار بود در روز 9 ماه مه سال گذشته یعنی "روز پیروزی" روسیه در میدان سرخ مسکو برگزار شود. اما در نهایت روز 24 ژوئن 2020 در مقیاسی بسیار کوچک برگزار شد و رژه نظامی آن هم لغو نشد. طی این مراسم کهنه‌سربازان و شخصیت‌های برجسته جنگی با پوتین دست دادند و به مناسبت بزرگداشت هفتاد و پنجمین سالگرد روز پیروزی جوایزی دریافت کردند.

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، بیش از 200 نفر از جمله 80 کهنه‌سرباز جنگی بالای 80 و 90 سال مجبور شدند پیش از رویارویی با پوتین در این مراسم به مدت دو هفته در قرنطینه بمانند.

دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین پیش از رژه نظامی ماه ژوئن گفت گروهی از "کهنه‌سربازان" در "شرایطی عالی" در قرنطینه هستند و تأکید کرد این کار برای احتیاط و به منظور حفاظت از خود آن‌ها انجام شده است.

خبرگزاری‌های دولتی تاس و ریانووستی هم در گزارش‌هایی مشابه نوشتند "یکی از هتل‌های مسکو" برای قرنطینه حدود 20 خبرنگار تجهیز شده است. این خبرنگاران در اتاق‌های تک نفره اقامت داشتند و فقط هنگام نظافت‌ اتاق‌، آن‌ را ترک می‌کردند. آن‌ها اجازه نداشتند با یکدیگر رو در رو حرف بزنند و فقط می‌توانستند به شکل مجازی با هم در تماس باشند.

خبرنگاران همچنین اجازه نداشتند سیگار بکشند یا الکل مصرف کنند. بسته‌های ارسالی از خارج هتل‌ هم اول بازرسی و ضدعفونی و بعد به آن‌ها تحویل داده می‌شد. در طول قرنطینه سه بار در روز برای این خبرنگاران غذا سرو می‌شد که آن‌ها را به همراه نوشیدنی و کارد و چنگال یک‌بار مصرف بیرون در اتاق‌هایشان می‌گذاشتند. تمامی افرادی که با آن‌ها در تماس مستقیم قرار می‌گرفتند، تجهیزات کامل حفاظت شخصی به تن داشتند.

گزار‌ش‌هایی هم در این رابطه وجود دارد که برخی از مقام‌های محلی پیش از دیدار با پوتین در قرنطینه نگه داشته شدند. به عنوان مثال در شهر ساروف واقع در استان نیژنی نووگراد مسئولان محلی یک میلیون روبل (13 هزار دلار) بودجه به "اقدامات مربوط به جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در جریان سفر ریاست جمهوری روسیه" اختصاص دادند.

بخش روسی بی‌بی‌س دریافته که حدود 20 نفر از کارمندان اداره محلی ساروف در یک پانسیون مخصوص کهنه‌سربازان جنگی قرنطینه شدند که در آن‌ها تخت‌‌‌‌خواب‌هایی از جنس "چوب گردو"، روتختی و روبالشی ، یک اتو و چهار گاو‌صندوق وجود داشت.

بی‌بی‌سی از دمیتری پسکوف در رابطه با ماهیت گسترده اقدامات احتیاطی کرملین به منظور محافظت از ولادیمیر پوتین در برابر ویروس کرونا سوال کرد و پرسید آیا کشورهایی دیگری هم رویکردی مشابه داشته‌اند. سخنگوی کرملین از پاسخ دادن به این سوالات طفره رفت.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

دانش آموز دختر خراسانی رتبه دوم کنکور 1400 را به خود اختصاص داد

مسابقات قرآن کریم تیپ ١٧٧ تربت‌حیدریه برگزار شد

تا پایان مردادماه همه اصحاب رسانه خراسان رضوی واکسینه می شوند

پایگاه انتقال خون تربت حیدریه با پوشش 6 بیمارستان از پایگاه ها برتر خراسان رضوی است

شناسایی 321 مورد ابتلا به کرونا در تربت‌حیدریه

مرحله شهرستانی مسابقات قرآن خراسان رضوی غیر حضوری برگزار می شود

صعود کوهنوردان تربت حیدریه به قله4850 متری علمکوه

آغاز طرح تابستانه کتاب 1400 در خراسان رضوی

وزیر خارجه ایران:6 سال عدم اجرای برجام از سوی غرب را مستند کردم

سردار نقدی خطاب به نمایندگان مجلس: از یک مشت منافق کامنت گذار نترسید؛ مردم با شما هستند

سرور رجایی یکی از سرمایه‌های مهم فرهنگ و ادبیات جوامع فارسی زبان بود

با حضور ویدئوکنفرانسی نوبخت 80 هزارمین واحد مسکن محرومان تربت‌حیدریه افتتاح شد

گردشگری کشاورزی موجب توسعه پایدار روستاهای خراسان رضوی می شود

تکمیل ظرفیت تخت‌های بیمارستانی کرونا در خراسان رضوی

پیامی که رئیسی باید به جهان مخابره کند

همیاری خیرین تربت حیدریه در بازسازی و تجهیز خانه‌های بهداشت روستایی

انتقال پیام غدیر به نسل‌های بعد وظیفه علمای دین است

شهردار تربت‌حیدریه: در ساخت بناها با استانداردهای جهانی فاصله زیادی داریم

160 واحد مسکونی اقشار نیازمند توسط جهادگران بسیجی تربت‌حیدریه بهسازی می شود

گزارش ویژه و تفصیلی نوید تربت در مورد قصه پر آب چشم مدعیان حمایت از زعفران

وزارت نفت: خشکاندن بخشی از هور مربوط به سال 1388 بوده

اعتراض جمعی از دامداران تربت حیدریه:

ارائه دوره آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به 525 نفر در شهرستان تربت حیدریه

تجلیل از 10 حامی شاخص ایتام در تربت حیدریه

معرفی و نقد کتاب میرخانه

طوفان با سرعت 90 کیلومتر تربت‌حیدریه را در نوردید

تولید سالانه 70 تن گوشت سفید ماهی در بخش رخ تربت حیدریه

7 انبار روغن موتور احتکار شده در تربت حیدریه شناسایی شد

ماجرای چرخش 180 درجه ای و داماد خوب و عروسِ بد!

کشاورزان از آتش زدن بقایای گیاهان مزارع خودداری کنند

حضور افکار مختلف در کابینه بعدی، شرطی اساسی برای عبور از بحران‌های کشور است

شش و نیم درصد از جمعیت مه ولات واکسن کرونا دریافت کرده اند

مشاوران املاک تربت‌حیدریه درگیر چک‌های بدون پشتوانه

حسن تفتیان و 5 ورزشکار نمایندگان خراسان رضوی در المپیک توکیو

شناسایی 347 بیمار مبتلا به کرونا در تربت‌حیدریه

تصاویر: اردوی تیم ملی فوتبال بانوان در اصفهان

تصاویر: وقوع سیل مرگبار در چین

رهبر معظم انقلاب: مردم خوزستان ناراحتی خود را بروز دادند اما هیچ گله‌ای از آنها نمی‌توان داشت

خوزستان قطعه ای از جغرافیای معرفتی کربلا است، حرمت آن را نگهداریم

600 قلم دارو و کالای قاچاق در تربت حیدریه کشف شد

برای اولین بار در تربت حیدریه جراحی نادر بازسازی استابولوم انجام شد

تماشا کنید: سد گتوند از افتخارات احمدی نژاد چه بر سر آب خوزستان آورد؟

ذبح30 راس گوسفند برای کمک به نیازمندان توسط خیران اهل سنت بخش رخ

همایش بین المللی گفتگوهای بینا فرهنگی خراسان بزرگ رویداد بی نظیر بود

آغاز ثبت نام هجدهمین دوره طرح توزیع یارانه کتاب در خراسان رضوی

گزارش تصویری:همایش بین المللی گفتگوهای بینافرهنگی خراسان بزرگ

افتتاح کلینیک ترک اعتیاد تربت‌حیدریه در شهرک ولیعصر

احیای جاده ابریشم با گفت‌وگوهای فرهنگی اندیشمندان منطقه

صندوق بیمه کشاورزان و روستائیان بخش رخ بیش از 3600 بیمه شده فعال دارد

نذرطبیعت و توزیع علوفه درمنطقه حفاظت شده سیرخون خواف