آخرین مطالب

خبرهای اقتصادی

وام اجاره مسکن با سود 18 درصد؛ معاون وزیر اقتصاد: «کاچی به از هیچی است» / سرایت تب ویروس چینی به بازار طلا/ ثبت نام خودرو با دوپینگ 3 تا 6 میلیون تومانی/ همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اجرا می‌شود؟ اقتصادی

وام اجاره مسکن با سود 18 درصد؛ معاون وزیر اقتصاد: «کاچی به از هیچی است» / سرایت تب ویروس چینی به بازار طلا/ ثبت نام خودرو با دوپینگ 3 تا 6 میلیون تومانی/ همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اجرا می‌شود؟

  بزرگنمایی:

پایگاه خبری نوید تربت: Navidtorbat.ir

 

وام اجاره مسکن با سود 18 درصد؛ معاون وزیر اقتصاد: «کاچی به از هیچی است»

معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی در مورد طرح وام اجاره مسکن، گفت: بانک مرکزی با طرح وزارت امور اقتصادی و دارایی برای وام اجاره موافقت نکرده و در حال حاضر بانک عامل حوزه مسکن، در حال کار روی این طرح است و به احتمال زیاد هم، نرخ سود 18 درصدی را اعمال خواهد کرد. محمدعلی دهقان دهنوی در پاسخ به این سوال که سود 18 درصدی برای مستاجران زیاد نیست، تصریح کرد: به هر حال «کاچی به از هیچی است» و می دانیم که به مستاجران فشار وارد می‌شود، اما در شرایط فعلی طرح خوبی است. وی ادامه داد: در حال حاضر نرخ تبدیل رهن به اجاره، بین 30 تا 36 درصد است؛ به این معنا که هر یک میلیون تومان، 30 هزار تومان بوده و در مجموع یک سال، برای مستاجران 360 هزار تومان تمام می‌شود؛ پس اگر مستاجر وام 18 درصد به صورت سالانه بگیرد، بهتر از پرداخت اجاره با نرخ 36 درصد است. دهقان دهنوی تاکید کرد: اگر این وام قرض الحسنه بود و منابع ارزان قیمت پیدا می کردیم، طرح بسیار خوبی می‌شد؛ اما با توجه به اینکه منابع نداشتیم و می خواستیم از بازار این منابع را تامین کنیم؛ راهی جز این نبود که نرخ 18 و یا حتی بیشتر بر آن اعمال شود. /مهر

هجوم نقدینگی در بورس؛ شاخص بازهم رکورد زد

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش 5790 واحدی معادل 1.41 درصد به رقم 417 هزار و 1 واحد رسید. این در حالی است که در فرابورس شاخص کل با رشد 63 واحدی به رقم 5 هزار و 351 واحد رسید. همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش 1545 واحدی معادل 1.41 درصد به رقم 111 هزار و 288 واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد 3691 واحدی معادل 2.80 درصد، عدد 135 هزار و 541 واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش 2462 واحدی معادل 2.80 درصد به رقم 90 هزار و 421 واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، 7888 واحد افزایش معادل 1.61 درصد را رقم زد و به سطح 498 هزار و 825 واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با 4224 واحد افزایش معادل 1.43 درصد به رقم 298 هزار و 863 واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با 11706 واحد افزایش معادل 1.37 درصد همراه بود و عدد 866 هزار و 976 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص کل بورس

مجوز کارگزاری به هیچ دستگاهی ندادیم

رئیس سازمان بورس عصر امروز شنبه 5 دیماه در نشست هم اندیشی کارآفرینان جوان با وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: 108 مجوز کارگزاری داریم که برخی در حال تبدیل به سهامی عام هستند. ما مجوز کارگزاری را به هیچ کس حتی وزارتخانه‌های نفت، نیرو کشاورزی نداده ایم. شاپور محمدی به تأمین مالی از طریق بازار سرمایه اشاره کرد و افزود: طی سه سال اخیر بین 120 تا 130 هزار میلیارد تومان اوراق منتشر کردیم در حالی که این عدد قبلاً 10 هزار بود.

ویروس کرونا سهام وال استریت را پایین کشید

سی‌ان‌بی‌سی: دومین مورد ابتلاء به ویروس کرونا در حالی در آمریکا تائید شد که همزمان با تشدید شیوع این ویروس در چین، سهام وال استریت سقوط کرد و قیمت جهانی طلا به بالاترین سطح دو هفته‌ای رسید. اس‌اندپی 500 هم در بدترین سقوط امسال خود 0.9 درصد از ارزش خود را از دست داد و در 3295.47 بسته شد. میانگین صنعتی داو جونز 170.36 واحد یا 0.6 درصد سقوط کرد و به 28989.73 واحد رسید؛ این در حالی است که در ابتدای معاملات، این شاخص بیش از 100 واحد جهش کرده بود. کامپوزیت نزدک 0.9 درصد سقوط کرد و به 9314.91 واحد رسید.

بدترین سقوط قیمت نفت از جولای تا کنون

سی‌ان‌بی‌سی: وحشت از شیوع ویروس کرونا و تاثیر منفی آن بر رشد اقتصادی جهان در کنار کاهش تقاضا برای نفت، قیمت طلای سیاه را در بدترین سقوط هفتگی خود از ماه جولای تاکنون قرار داده است. تحلیل‌گر ریموند جیمز، جان فریمن، می‌گوید: بازارهای نفت فرض را بر این گذاشته‌اند که وضعیت ویروس کرونا فعلاً رو به وخامت خواهد بود. قیمت نفت آمریکا این هفته را با سقوط بیش از 7 درصدی به پایان رساند. شاخص برنت، که بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت است هم، این هفته 6.4 درصد سقوط کرد. قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت در معاملات دیشب 2.2 درصد سقوط کرد و به 60.69 دلار رسید. قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیو تی‌آی، 2.5 درصد یا 1.40 دلار سقوط کرد و به 54.19 دلار رسید. شاخص دابلیوتی‌آی در معاملات دیروز تا 53.85 دلار پایین آمد که این ارزان‌ترین قیمت آن از 31 اکتبر تا کنون است. همچنین این شاخص با ثبت سومین افت متوالی هفتگی 7.1 درصد از قیمت خود را از دست داد.

دلار در صرافی های بانکی گران شد

در معاملات امروز، شاهد افزایش قیمت دلار و یورو هستیم. به گونه ای که در صرافی های مجاز و بانکی سطح کشور، هر اسکناس دلار آمریکا به نرخ 13150 تومان از مردم خریداری شده و به قیمت 13350 تومان به متقاضی دریافت ارز فروخته می شود که نسبت به پایان هفته گذشته، 350 تومان رشد داشته است. همچنین در این صرافی ها، هر اسکناس یورو به نرخ 14650 تومان از مردم خریداری شده و به قیمت 14850 تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می شود که نسبت به روز پنج شنبه، همانند دلار، 350 تومان گران تر شده است.

خیز سکه برای رسیدن به 5 میلیون با سیگنال داخلی و خارجی

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد تهران امروز با رشد حدود 15هزار تومانی نسبت به روز معاملاتی گذشته ( پنجشنبه سوم بهمن ) به بهای چهار میلیون و 910 هزار تومان فروخته شد. هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم در بازار آزاد تهران امروز به بهای چهار میلیون و 890 هزار تومان فروخته شد. همچنین نیم سکه نیز دو میلیون و 500 هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و 470 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی 930 هزار تومان داد و ستد شد. هر گرم طلای خام 18 عیار 500 هزار تومان و هر مثقال طلا نیز دو میلیون و 168 هزار تومان به فروش رسید. به نقل از ایرنا، قیمت انواع سکه و طلا در بازارهای داخلی، امروز روندی افزایشی داشت که مهم‌ترین علت افزایش قیمت دلار و همچنین رشد بهای اونس طلا در بازارهای جهانی بوده است.

سرایت تب ویروس چینی به بازار طلا

ابهامات مالی که با شیوع سریع ویروس کرونا در چین به وجود آمده است، از تقاضا برای طلا به عنوان دارایی امن حمایت می‌کند. بسیاری از اقتصاددانان نگران گسترش شیوع این بیماری در سراسر چین و کندی رشد اقتصادی این کشور هستند که اقتصاد جهانی را هم متاثر خواهد ساخت. به گفته کریستینا هوپر، استراتژیست ارشد سرمایه گذاری در شرکت اینوسکو، طلا معمولا در برابر ریسکهای ژئوپلیتیکی و ریسکهای غیرقابل کنترل افزایش پیدا می‌کند.

در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت، 18 نفر شرکت کردند که 10 نفر معادل 59 درصد افزایش قیمت و دو نفر معادل 12 درصد کاهش قیمت طلا را پیش بینی کردند و پنج نفر معادل 19 درصد نظری نداشتند. در این بین، 789 نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران شرکت کردند که 525 نفر معادل 67 درصد افزایش و 145 نفر معادل 18 درصد کاهش قیمت را پیش بینی کردند در حالی که 119 نفر معادل 15 درصد نظری نداشتند.

ثبت نام خودرو با دوپینگ 3 تا 6 میلیون تومانی

مهر: تب تند خرید و فروش خودرو از سوی شرکت های خودروسازی باعث حضور واسطه گرانی در این بازار شده است که با تبلیغ در فضای مجازی سعی می کنند از نیاز متقاضیان ثبت نام خودرو سوءاستفاده کنند. 

مدیر یک کسب و کار مجازی می‌گوید معمولاً از چند روز قبل از ثبت نام از کم و کیف بازار، قیمت و نوع محصولات مطلع می‌شویم و همه بخشنامه‌های مرتبط را از طریق صفحاتی که در شبکه‌های اجتماعی در اختیار داریم در دست مشتریان قرار می‌دهیم. البته برای اینکه افراد ثبت نام درست و به موقعی داشته باشند باید از چند روز قبل نوبت ثبت نام خود را رزرو کنند. به گفته او مشتریان با حضور در دفتر شرکت مورد نظر برای ثبت نام در روز و ساعت بازگشایی فروش اینترنتی جهت ثبت نام اقدام کرده و با رسیدن به درگاه بانکی وجه خرید اعتباری این خودروها از طریق کارت بانکی و رمز دوم به حساب خودروسازان واریز می‌شود.

او در ادامه می‌گوید: پس از اتمام ثبت نام دستمزد دریافتی شرکت بابت ثبت نام خودروهای مختلف دریافت می‌شود که بستگی به مدل خودروها متفاوت است وهزینه هایی از 3 تا 6 میلیون تومان و حتی بیشتر در انتظار خریداران است. فرد مورد نظر تضمین این نوع از ثبت نام را ارسال پیامکی می‌داند که پس از اتمام ثبت نام برای متقاضیان خرید خودرو ارسال می‌شود و مدعی آن است که هزینه دریافتی جهت ثبت نام افراد پس از ارسال این پیامک صورت می‌پذیرد. او همچنین می‌گوید ما به دلیل در اختیار داشتن اینترنت پرسرعت و افراد مجربی که در ثبت نام بسیار حرفه‌ای هستند بیشتر موارد ثبت نامی را با موفقیت به اتمام می‌رسانیم.

فراخوان 33 هزار هوندای مرگبار
 
مقامات استرالیا به 33 هزار مالک خودروهای هوندا هشدار داده‌اند تا به سرعت از رانندگی با آنها خودداری کنند. در حالی که مشکل کیسه‌های هوای تاکاتا همچنان ادامه دارد، هوندا تصمیم گرفته است تا این خودروها را پس بگیرد. پس از دو سانحه مجزا که منجر به مرگ و آسیب جدی شدند و در بررسی‌ها ارتباط آنها با نوع جدیدی از محرک‌های کیسه هوای تاکاتا مشخص شد، کمیسیون رقابت و مصرف‌کنندگان استرالیا دستور به خروج خودروهای بیشتری از جاده داده است چراکه جایگزینی برای این قطعات وجود ندارد. کمیسیون مزبور در بیانیه خود اعلام کرد: «مالکان خودروهای مشمول باید به سرعت از رانندگی با خودروهای خود خودداری کنند. هوندای استرالیا نامه‌ای به مالکان خودروهای مشمول ارسال می‌کند و از آنها می‌خواهد با مرکز تماس فراخوان هوندای استرالیا تماس بگیرند تا روند باز پس‌گیری خودروهایشان آغاز شود.» با توجه به اینکه مدل‌های فراخوان شده قدیمی هستند، هوندا قطعات لازم برای جایگزینی را ندارد و از این رو وادار به پس گرفتن خودروها شده است. /دنیای اقتصاد
 
همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اجرا می‌شود؟

حسینعلی حاجی‌دلیگانی با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 درباره تعیین حداقل دریافتی شاغلان و بازنشستگان به میزان دو میلیون و 800 هزار تومان در ماه گفت: براساس این مصوبه، حقوق افرادی که میان دو میلیون و پانصد هزار تا 4 میلیون تومان دریافتی دارند، حداقل افزایش را پیدا می‌کند که به نوعی در حق آنها اجحاف می‌شود. عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 کل کشور تاکید کرد: برای حل این موضوع و کمک به این رده از حقوق‌بگیران شاغل و بازنشسته پیشنهاداتی مطرح شده و قرار است، در کمیسیون تلفیق بودجه چاپ شده و برای ارائه در صحن علنی در اختیار نمایندگان مجلس قرار بگیرد. البته پیشنهاداتی در این مورد در جلسه کمیسیون تلفیق بودجه مطرح شد زیرا افزایش پلکانی حقوق ضمن داشتن یک سری ویژگی‌های مثبت، در روند افزایش حقوق برخی از طیف‌ها مانند همین حقوق‌بگیران بین 2.5 تا 4 میلیون تومان خلاهایی را ایجاد می‌کند و این اشخاص از نسبتی که مشمول مابقی بازنشستگان و حقوق بگیران می‌شود، برخوردار نمی‌شوند. حاجی‌دلیگانی همچنین با اشاره به اینکه مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان جدای از موضوع همسان‌سازی حقوق آنها اجرایی می‌شود، گفت: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان مطابق قانون برنامه 5 ساله ششم توسعه در جای خود انجام می‌شود و امسال هم 6 هزار میلیارد تومان بودجه به منظور اجرای این قانون برای بازنشستگان لشکری و کشوری تخصیص داده شده است که امیدواریم در سال 99 عملیاتی شود. /خانه ملت

منبع: تابناک
http://t.me/navidtorbatkabar


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

کرونای دیگران و کرونای ما!

مقایسه آراء نمایندگان تهران در مجالس دهم و یازدهم/ رکورد عارف شکسته نشد/ رای قالیباف حتی از کاظم جلالی نفرششم لیست امید( اصلاح طلبان) کمتر است

بازگشت به لیست سیاه FATF در نشستی به ریاست چین/ تاثیر این تصمیم بر اقتصاد ایران چیست؟

مجلس یازدهم به تصرف اصولگرایان درآمد/سهم ناچیز اصلاح‌طلبان

اولین دیدار رسمی نماینده منتخب با فرماندار تربت حیدریه انجام شد

نتایج انتخابات مجلس یازدهم در حوزه تربت‌حیدریه اعلام شد

سیصد و سی و دومین شماره هفته نامه نوید خراسان منتشر شد

فیلم | روایت تاسف بار دانشجوی ایرانی تازه برگشته از ووهان از شوخی های مردم با آنها

شورش در جبهه پایداری؛ جوانان علیه قدیمی‌تر‌ها به پا خاستند

بازرسان هرگونه تخلف انتخاباتی را گزارش کنند

مشهد رقابت اصولگرایان با یگدیگر در غیاب رقیب اصلی/ غرب خراسان غیر رقابتی/ شرق خراسان متاثر از مناسبات محلی و قومی

شکست و به بازی گرفتن سرطان به شیوه مدیر یک مهد کودک

دلزدگی سیاسی یا آرامش قبل از طوفان

نگاهی به نمایندگان مردم تربت حیدریه در 24 دوره ی مجلس شورای ملی

روحانی: سال 97 مساله استعفا را طرح کردم، رهبری فرمودند: اجازه نمی‌دهم دولت حتی یک ساعت زودتر مسئولیت خود را واگذار کند / وزارت کشور اعلام کرده انتخابات در 44 حوزه رقابتی نیست

زعفران خرید حمایتی خراسان در چهار انبار ویژه محفوظ است

تمام امکانات و ظرفیت‌های قانونی را برای صیانت از آرای مردم بکار می گیریم

پلمپ یک مرکز عرضه گیاهان دارویی در تربت‌حیدریه

رقابت سالم ، رفاقت دائم

چرا حسن روحانی، رئیس جمهور ایران باید استعفا دهد؟

آغاز علنی فعالیهای تبلیغاتی نامزدهای مجلس یازدهم در تربت حیدریه

آغاز پرداخت مطالبات زعفرانکاران

سازه فوق سنگین 52 متری کارخانه فولاد تربت حیدریه نصب شد

آمریکا سال ٢00٢ جنگ با ایران را شبیه سازی کرده بود / نتیجه این شبیه سازی برای فرماندهان آمریکایی شوک آور بود: ایران می تواند ناو هواپیمابر آمریکایی را غرق کند

وجود بیش از 14 هزار رای اولی در در حوزه انتخابیه تربت‌حیدریه، زاوه و مه ولات

حضور غرفه گردشگری زعفران تربت حیدریه در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران

ورود دستگاه حفار تونل قطار شهری به ایستگاه پایانه مسافربری امام رضا(ع) مشهد

برترین های مسابقه استارتاپی زعفران در تربت‌حیدریه معرفی شدند

راز شیوع کرونا از زبان سردار نقدی / نظر کرباسچی درباره پیوستن به ائتلاف اصلاح طلبان پایتخت / ردصلاحیت به دلیل حضور کمرنگ در نماز جمعه و جماعت! / ادعای زاکانی درباره استعفای رئیس‌جمهور و مذاکره با آمریکا

ایران چگونه از بیت کوین برای دور زدن تحریم‌های ترامپ استفاده می‌کند / درآمد 8.5 میلیارد دلاری ایران که امکان گیر افتادن آن در تور تحریم‌های بانکی وجود ندارد

کسب رتبه دوم دوازدهمین سوگواره بین المللی مهرمحرم توسط عکاس تربتی

شایعات فضای مجازی درباره کرونا را جدی نگیرید

احیای قلبی ریوی موفق زن 60 ساله در تربت حیدریه

دریاچه بزنگان، نگین طبیعت خراسان رضوی

محفل انس با قرآن دانشگاهیان در تربت حیدریه

مراسم جشن کتاب «غزل‌های عزیزم» در تربت حیدریه برگزار شد

اسامی نامزدهای خبرگان رهبری در خراسان رضوی منتشر شد

پایان ممنوعیت حضور بهروز وثوقی در سینمای ایران؟

مدیر مخابرات شهرستان تربت حیدریه: هیچ اختلالی در امر ارتباطات منطقه بایگ وجود ندارد

بودجه 896 میلیارد ریالی شهرداری تربت حیدریه تقدیم شورای شهر شد

هنرجوی هنرستان جلگه رخ تربت حیدریه مقام اول کشوری را کسب کرد

نگاهی به برگزاری جشن سده در بجستان خراسان رضوی

تجلیل از کشاورزان و دست‌اندرکاران نمونه بخش کشاورزی در تربت‌حیدریه

دستگاه احراز هویت رای دهندگان در خراسان رضوی رونمایی شد

رونمایی از نخستین خودروی دارای بالابر 72 متری آتش‌نشانی کشور در مشهد

تحویل اسناد 7 هزارفقره املاک علوی به شهروندان 5 استان در تربت حیدریه

جشنواره ملی ابریشم در بایگ تربت حیدریه برگزار می شود

بیش از چهار هزار عامل اجرایی انتخابات تربت‌حیدریه را برگزار می کنند

کشته شدن 30 هزار و 883تن در حوادث رانندگی سال گذشته و سال جاری کشور

در موفقیت ها و ناکامی ها انقلاب همه گرهها و جناحها سهیم هستند