آخرین مطالب

گزارش تحلیلی «خبرآنلاین» از اولین مناظره دور دوم انتخابات ریاست جمهوری

سعید جلیلی گوشه رینگ FATF و برجام /مناظره پزشکیان با «برادر» قائم‌مقام صداوسیما و «مجری» صداوسیما سیاسی

سعید جلیلی گوشه رینگ FATF و برجام /مناظره پزشکیان با «برادر» قائم‌مقام صداوسیما و «مجری» صداوسیما

  بزرگنمایی:
در اولین مناظره از دور دوم انتخابات مجلس یک سو «پزشکیان» بود و سوی دیگر «سعید جلیلی -مجری صداوسیما». اما دوپینگ آقای کاندیدا مقابل پزشکیان به کمک او نیامد و او چندین بار مقابل سوالات چالشی پزشکیان به گوشه رینگ کشیده و ناک اوت شد.

پایگاه خبری نوید تربت:http://www.navidtorbat.ir

 اولین مناظره دو نامزد ریاست‌جمهوری در مرحله دوم انتخابات قرار بود دو ساعت باشد، اما دو ساعت و نیم بود؛ مناظره‌ای که قرار بود مسعود پزشکیان و سعید جلیلی دو طرف آن باشند، اما یک طرف دیگر هم از اواسط برنامه اضافه شد که همان مجری بود؛ مهدی خسروی نه فقط به عنوان یار کمکی سعید جلیلی، بلکه فراتر از آن، به عنوان پای سوم مناظره وارد مباحث می‌شد.

مجری به نفع جلیلی وارد مناظره شد /یک دوپینگ بی نتیجه

مجری صدا و سیما در ابتدای مناظره کار خودش را خوب آغاز کرد که نوید یک اجرای بی‌طرفانه را می‌داد؛ اما با گذشت کمتر از نصف زمان برنامه، وقتی سعید جلیلی در پاسخ به پزشکیان دچار گیجی و سردرگمی شد، مجری صدا و سیما وارد ماجرا شد تا بتواند به جلیلی برای جمع و جور کردن خودش کمک کند؛ دوپینگی که برای جلیلی فایده‌ای نداشت و نتوانست او را از وضعیتی که در آن گرفتار شده بود نجات دهد.

از ابتدای مناظره، پزشکیان با رویکردی متفاوت از برنامه‌های پیشین که با حضور نامزدهای پوششی برگزار می‌شد، وارد میدان شد. او صریح و بدون لفافه از بی‌اخلاقی‌های کمپین جلیلی گفت و از پول‌پاشی‌های صورت گرفته برای تخریب خود و خانواده‌اش گفت.

پزشکیان هم جلیلی را عقب راند هم ناک اوت کرد

پزشکیان در طول مناظره توانست چندین مرتبه جلیلی را از طریق نقطه ضعف‌اش در دام بیندازد؛ نقطه ضعف جلیلی سخنرانی و اطاله کلام است که حرفی قابل فهم هم از بطن آن بیرون نمی‌آید؛ همین امر باعث شد تا وقتی جلیلی از برنامه داشتن صحبت می‌کرد، پزشکیان بتواند او را مکررا به چالش بکشد و از او بپرسد برنامه‌ات چیست؛ سوالی که جوابش هم یک جمله بود: «ما برنامه داریم».

اوج این موضوع وقتی بود که جلیلی همان حرف‌های قبلی خود را مبنی بر اینکه برنامه دارم و باید آمریکا را از تحریم پشیمان کنیم، تکرار کرد؛ در این بخش پزشکیان توانست جلیلی را گوشه رینگ بندازد و چپ و راست او را با طرح این سوال که «راه حل شما برای برجام و FATF چیست»، نه تنها به عقب براند که او را ناک‌اوت کند.

البته این مختص به این موضوع نبود؛ هرگاه جلیلی در برابر این سوال پزشکیان که «برنامه‌ات چیست؟» قرار گرفت، به همین شیوه پاسخ داد و تنها به گفتن اینکه «ما برنامه داریم» بسنده کرد. جلیلی که به ندرت مخاطب سوالات چالشی مجری صدا و سیما یا همان طرف سوم مناظره قرار کی‌گرفت، در همان معدود دفعات نیز، پاسخ‌هایی ارائه داد از جنس پاسخ‌هایش به سوالات پزشکیان.

سعید جلیلی گوشه رینگ FATF و برجام /مناظره پزشکیان با «برادر» قائم‌مقام صداوسیما و «مجری» صداوسیما

پزشکیان حرف زد، جلیلی احسنت گفت

جلیلی تا وقتی تحت فشار سوالات پی در پی پزشکیان قرار نگرفته بود، یک تاکتیک دیگر داشت؛ او در پاسخ به سوالاتی که می‌توانست بدل به نقطه ضعف و امتیاز منفی برایش شود را، با تایید سخنان پزشکیان آغاز می‌کرد تا از این ناحیه تحت فشار قرار نگیرد؛ به عنوان مثال وقتی موضوع گرد حق اعتراض، فیلترینگ، اعتراضات صنفی و ... بود، او سخنان پزشکیان را با کلماتی چون «احسنت» یا «درست است» تایید می‌کرد تا از پاسخ مستقیم فرار کند و به صورت یکطرفه سخن بگوید.

طبق آماری که برخی کاربران فضای مجازی منتشر کردند، جلیلی حداقل 12 بار سخنان پزشکیان را تایید کرده و مورد قبول خود دانسته بود.

نفت را چند می فروشید؟

در طول مناظره پزشکیان توانست حداقل دو مرتبه جلیلی را اصطلاحا گیر بیندازد؛ یک بار وقتی با افتخار از فروش نفت صحبت می‌کرد، پزشکیان تخفیف‌های سنگین به مشتریان نفتی را به میان آورد و از جلیلی پرسید نفت را چند می‌فروشید؟ و جلیلی از پاسخ طفره رفت و نهایتا وقتی پزشکیان چندین بار آن را تکرار کرد، جلیلی یک قیمتی را اعلام کرد و پزشکیان هم واکنشی شبیه به واکنش‌اش به سخنان زاکانی مبنی بر کنار نرفتن در انتخابات نشان داد.

خنده های عصبی سعید جلیلی /او آرامش را از دست داده بود

به غیر از این مورد در دقایق انتهایی برنامه، سعید جلیلی دیگر آرامش نداشت و خنده‌ها و زبان بدنی عصبی داشت؛ او مدام به محاسن خود دست می‌زد و آرامش نداشت؛ وقتی پزشکیان در سخنانش او را به چالش کشید، جلیلی بعد از ناموفق بودن تلاش‌هایش برای قطع سخنان رقیب، به صندلی تکیه می‌داد و خنده‌ای عصبی بر چهره خود نمایان می‌کرد. اوج این استرس جلیلی زمانی بود که در آخرین فرصت برای جمع‌بندی وقتی آغاز به سخن کرد، دوباره به بینندگان سلام کرد.

سعید جلیلی گوشه رینگ FATF و برجام /مناظره پزشکیان با «برادر» قائم‌مقام صداوسیما و «مجری» صداوسیما

مجری بازهم به نفع جلیلی وارد شد

در دقایقی پایانی مناظره صحنه‌های عجیب دیگری نیز رخ داد؛ زمانی که نوبت به جمع‌بندی نهایی رسید، جلیلی از زمان خود استفاده کرد و هنگامی که پزشکیان آغاز به سخن کرد، جلیلی به صورت مداوم وارد کلام او می‌شد و اجازه نمی‌داد صدای پزشکیان به مخاطب برسد. او سعی داشت تا با عصبی کردن پزشکیان بتواند رشته کلام او را پاره کند اما مجموعا ناموفق بود؛ نکته عجیب‌تر این بود که مجری صدا و سیما نسبت به این اقدام جلیلی هیچ واکنشی نداشت و تذکری از این جهت که جلیلی به واسطه اتمام فرصتش نباید صحبت کند، مطرح نکرد و با سکوت خود اجازه داد برادر وحید جلیلی، قائم‌مقام صدا و سیما هر کاری که می‌خواهد انجام دهد.

مناظره همزمان پزشکیان با یک کاندیدا و یک مجری

در جمع‌بندی مناظره 150 دقیقه‌ای شب گذشته باید گفت که پزشکیان اجازه پیروزی به دو رقیب خود یعنی سعید جلیلی و مجری صدا و سیما نداد؛ جلیلی نتوانست پزشکیان را به چالش بکشد و در عوض خودش به چالش کشیده شد؛ مجری هم که پس از پرسش از جلیلی سکوت کامل داشت تا او سخنانش را بگوید، در موقعیت مشابه با پزشکیان به دفعات کلام او را قطع می‌کرد تا پرسشی در تضاد با آنچه پزشکیان می‌گفت مطرح کند؛ مشخصا در موضوع سیاست خارجی مشخص بود؛ وقتی پزشکیان مشغول طرح نظراتش بود، دفعات متعددی سخنان او را قطع کرد و پرسید که اگر طرف مقابل به تعهداتش عمل نکند یا نخواهد سر وعده‌هایش بماند شما چه می‌کنید؛ و در مقابل وقتی جلیلی مشغول گفتن این بود که بدون برجام و FATF می‌توان کشور را اداره کرد، یک بار از او نپرسید که برنامه‌اش برای رفع این چالش‌ها چیست و برنامه‌اش بر روی زمین چیست؟

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

هشدار/ شناسایی یک مورد مبتلا به تب دنگی در تربت حیدریه

آغاز تهیه اطلس جامع سلامت منطقه تربت‌حیدریه

برق گرفتگی عزاداران حسینی در شهرکدکن تربت حیدریه+ ویدئو

پزشکیان: اگر ما حق را بین مردم پیاده نکنیم، گریه کردن ما برای امام حسین (ع) فقط یک گریه کردن صرف است‌

برگزاری پر شور تاسوعای حسینی در تربت‌حیدریه

ساره امیری، زن بلوچ و ایرانی‌تبار وزیر آموزش و پرورش امارات شد

تا 15 سال دیگر، استان گلستان بیابان می‌شود، مگر اینکه اقدام جدی رخ دهد

افسانه «ترامپ شکست ناپذیر» پر و بال بیشتری خواهد گرفت / زخم کهنه خشونت سیاسی در انتخابات آمریکا سر باز کرد

ثبت آئین نخل گردانی و علم اندازی کدکن تربت حیدریه در فهرست میراث ناملموس کشور

بهره برداری از خط انتقال آب دریای عمان به خراسان رضوی در سه سال آینده

گرامی داشت نخستین شهید خبرنگار خراسان رضوی در تربت حیدریه

پزشکیان: وقتی با من طوری برخورد می کنند که انگار کسی شده ام، از خودم می ترسم / اگر بیخودی از من تعریف کنید تصور می کنم کسی شده ام؛ بنابراین شما هستید که من را تبدیل به یک آدم غیرمتعارف می کنید

67 حادثه ترافیکی طی یک هفته در منطقه تربت حیدریه

گزارش تصویری برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در شهر نسر تربت حیدریه

تکواندوکار تربت حیدریه بر سکوی قهرمانی مسابقات هان مادانگ خراسان رضوی

معرفی عکاس تربتی بعنوان داور آفرینواره بین المللی فیلم و عکس «راوی عشق»

برگزاری دوره بازآموزی شنا در تربت‌حیدریه

آتش زدن مزارع بعد از برداشت محصول ممنوع است

در سال جاری نیازی به واردات گندم نخواهیم داشت

نگاهی به چگونگی گذران اوقات فراغت یا "سه‌ماه تعطیلی" در تربت‌حیدریه

ظریف: پست معاون اولی را حاضر نیستم بپذیرم / قرار است 60 درصد از وزرا برای نخستین بار وزیر شوند و شرایط سنی آنان نیز زیر 50 سال باشند

کشف بقایای 11 ثروتمندی که همراه با زیورآلات خود حدود 800 سال پیش دفن شده بودند

آغاز به کار مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه تربت حیدریه

تصاویر: قدیمی‌ترین عکس‌ها از کربلا

تصاویر: مراسم عزاداری «شاه حسین گویان»

اولویت پزشکیان باید نظم اقتصادی و اف. ای. تی. اف باشد؛ ما باید به دنیا حقانیتمان را ثابت کنیم /ما امروز نیاز داریم پول نفت را با سیاست التماسی از چین نگیریم و بساط کاسبان تحریم و آقازاده‌ها را جمع کنیم

زنگ خطر شیوع تب دنگی در خراسان رضوی به صدا درآمد

کشف و ضبط بیش از 126 هزار قلم کالای قاچاق در منطقه تربت حیدریه

علت اصلی انقراض ماموت‌ها؛ آخرین فیل غول پیکر چگونه کشته شد؟

ارتش سایبری با نام جهاد تبیین، در معاونت فرهنگی یکی از نهاد‌ها مدیریت می‌شود؛ باید با مدیریت سیاسی-اقتصادی این مجموعه‌ها گفتگو و به راه حل رسید

مشارکت مردم تربت‌حیدریه در دور دوم انتخابات 59.5 درصد اعلام شد

جبرائیلی: جریان حزب‌اللهی به کنار رفتن و نرفتن قالیباف یا جلیلی نباخت؛ به دوگانه‌ای باخت که حول برجام شکل گرفت

میزان مشارکت در دور دوم انتخابات و آرای کاندیداها به تفکیک استان

کسب مقام برتر مسابقات قرآن، عترت و نماز کشوری توسط دانش آموز روشندل تربتی

از رقیبان انتظار همکاری با رییس جمهور منتخب را داریم

آذری جهرمی: گفته بودند پزشکیان پس از پیروزی، در اول محرم برنامه رقاصی می‌گذارد؛ ما امروز فریاد می‌زنیم یا حسین / امیدوارم این صدا را بشنوند

اولین پیام پزشکیان خطاب به مردم پس از اعلام نتایج انتخابات: این تازه آغاز همراهی ماست

حسین انتظامی: بارزترین صفت ‎پزشکیان، حلم او بود

تصاویر: مرحله دوم رای گیری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

مسعود پزشکیان نهمین رئیس‌جمهور ایران شد

مقام معظم رهبری پس از انداختن رای خود به صندوق: شنیدم که شوق و علاقه مردم بیشتر از قبل است

افتتاح نخستین دفتر نمایندگی حمایت از کودکان مبتلا به سرطان در تربت حیدریه

چهل قهرمان به سوی پاریس!

کاتبان مصر باستان ظاهراً در اثر کار زیاد دچار آسیب‌دیدگی مفاصل می‌شدند

«تاکتیکِ احمدی نژادی» جلیلی مقابل لبخندهای پزشکیان در مناظره آخر /مشتِ باز شده جلیلی و یک جهان کمک صداوسیما به کاندیدایِ خاص

آغاز برداشت گندم از مزارع بخش رخ تربت حیدریه

پایان تصویربرداری فیلم کوتاه طلسم خون در تربت حیدریه

سعید جلیلی گوشه رینگ FATF و برجام /مناظره پزشکیان با «برادر» قائم‌مقام صداوسیما و «مجری» صداوسیما

بانکها درب خود را به روی واحدهای تولیدی و صنعتی بسته‌اند/ ایران به هم‌طرازی در عقلانیت نیاز دارد/70 درصد از منابع بانکی کشور صرف حوزه‌های تکلیفی می‌شود/ بانک اطلاتی تربت‌حیدریه تهیه شده‌است/ کارآفرینی جنسیت نمی‌شناسد

مشروح اولین مناظره دور دوم انتخابات ریاست جمهوری