آخرین مطالب

در سومین نشست شورای سیاست‌گذاری کنگره ملی شهدای منطقه تربت‌حیدریه مطرح شد؛

دوام و مانایی محتوای کنگره ملی شهدا با مستندسازی/ تربت‌حیدریه رتبه نخست شهدای زن خراسان رضوی /33 شهید ورزشکار در منطقه تربت حیدریه/ چاپ هشت کتاب ویژه شهدای منطقه/ انجام بزرگترین نمایش آیینی حدیث پایداری شرق کشور/ برگزاری یادواره شهدای خبرنگار در اجتماعی

دوام و مانایی محتوای کنگره ملی شهدا با مستندسازی/ تربت‌حیدریه رتبه نخست شهدای زن خراسان رضوی /33 شهید ورزشکار در منطقه تربت حیدریه/ چاپ هشت کتاب ویژه شهدای منطقه/ انجام بزرگترین نمایش آیینی حدیث پایداری شرق کشور/ برگزاری یادواره شهدای خبرنگار در

  بزرگنمایی:
فرماندارتربت‌حیدریه گفت: ضرورت دارد مستندسازی همچنان اولویت نخست کمیته‌های ۱۱ گانه کنگره شهدا باشد.

پایگاه خبری نوید تربت: http://www.navidtorbat.ir

نوید تربت-علیرضا حسینی مقدم- معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت‌حیدریه گفت: با توجه به اینکه در آستانه برگزاری کنگره ملی 2 هزار و 162 شهید منطقه تربت‌حیدریه فرار داریم، ضرورت دارد مستندسازی همچنان اولویت نخست کمیته‌های 11 گانه کنگره شهدا باشد.

به گزارش خبرنگار نوید تربت، علی‌اکبر کی‌پور روز یکشبه در سومین نشست منطقه‌ای شورای سیاست‌گذاری کنگره ملی 2162 شهید دیار پیشتازان انقلاب اسلامی حاج عبدالحسین برونسی منطقه تربت‌حیدریه برگزار شد، افزود: مستندسازی موجب دوام و مانایی محتوای کنگره ملی شهدا می‌شود.

وی همچنین از کلیه دستگاههای اجرایی خواست تا با تمام توان و در راستای تکریم و سپاسداشت مقام شامخ شهدا، امکانات خود را تجهیز کنند.

رییس کنگره ملی شهدای منطقه تربت‌حیدریه ادامه داد: همچنین از آنجا که رتبه نخست شهدای زن به این خطه اختصاص دارد، یادواره شهدای زن و همچنین تجلیل و تکریم مادران و همسران شهدا توسط کمیته بانوان برنامه‌ریزی شود.

در این نشست که با حضور رییسان کمیته‌های 11 گانه، ائمه جمعه و فرمانداران چهار شهرستان تربت‌حیدریه، زاوه، مه‌ولات و رشتخوار برگزار شد، هر یک از مسووان ارشد، به ارایه گزارش عملکرد خود پرداختند.

 

تربت‌حیدریه رتبه نخست شهدای زن خراسان رضوی را دارد

رییس کمیته آثار و اسناد کنگره شهدای منطقه تربت‌حیدریه گفت: با توجه به تفکیک انجام شده، منطقه تربت‌حیدریه یک درصد شهدای کشور و 11 درصد شهدای استان را به خود اختصاص داده که شهدای این چهار شهرستان شامل شهدایی است که متولد، دارای پرونده، دارای مزار و همچنین شهدای گمنام و خانواده آنها در این منطقه سکونت دارند.

مجتبی پریشان افزود: در پروژه گردآوری اسناد و آثار دفاع مقدس بالغ بر 160 هزار سند از شهدا جمع‌آوری و ویرایش و تاکنون 470 مصاحبه با خانواده شهدا تهیه و تدوین و در حال پخش از سیمای خراسان رضوی است.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تربت‌حیدریه همچنین گفت: تربت‌حیدریه با تقدیم 11 شهیده زن، رتبه نخست شهدای زن خراسان رضوی را داده‌است.

 

33 شهید ورزشکار از افتخارات این منطقه است

رییس کمیته شهدای ورزشکار کنگره شهدای تربت‌حیدریه نیز گفت: تاکنون بیش از 300 رقابت ورزشی گرامیداشت شهدای این خطه برگزار که تعداد 10 مسابقه کشوری بود.

مجید رضایی افزود: بیش از 35 مکان ورزشی بنام شهدای منطقه نامگذاری و در ورزشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی نیز، تمثال شهدا طراحی و نصب شده‌است.

وی با بیان اینکه منطقه تربت‌حیدریه دارای 33 شهید ورزشکار است که سه نفر از آنان سردار شهید هستند، گفت: یادواره شهدای ورزشکار نیز بتاریخ چهارم تیرماه امسال برگزار خواهد شد.

 

چاپ هشت کتاب ویژه شهدای منطقه تربت‌حیدریه

رییس کمیته نشر و ادبیات دفاع مقدس کنگره شهدای تربت‌حیدریه نیز گفت: با بررسی 23 کتاب از شهدای منطقه، هشت کتاب تهیه و تدوین شده و تاکنون سه کتاب از جمله ستاره‌ها را دیدم چاپ و کتاب رازهایی در سکوت و بشارت شهیدان در حال انتشار است.

عباس خاشعی‌سیوکی افزود: پنج کتاب دیگر هنوز چاپ نشده که مهم‌ترین آن فاتح ماماخلان برگرفته از زندگی نامه سردار شهید ورزشکار حاج علی‌اصغر رمضانی از بنیانگذاران رشته جودو در کشور و کتاب دوم پسران حیدر که ایرادات آن، در حال رفع است.

رییس دانشگاه تربت‌حیدریه گفت: همچنین در راستای جهت‌دهی پایان‌نامه‌ها، 2 پایانامه دانشجویی به کنگره شهدا اختصاص یافته‌است.

 

برگزاری نمایش آیینی حدیث پایداری در تربت‌حیدریه

مسوول دبیرخانه کنگره شهدای منطقه تربت‌حیدریه نیز گفت: با توجه به برگزاری کنگره ملی 2 هزار و 162 شهید دیار پیشتازان انقلاب اسلامی، بزرگ‌ترین رویداد رزمی فرهنگی شرق کشور در قالب نمایش آیینی حدیث پایداری شامل بازسازی حماسه نهم دی 57، عملیات‌های دفاع مقدس و وضعیت فعلی جهان اسلام به مدت 10 شب برگزار می‌شود.

جواد عوض با بیان اینکه تربت‌حیدریه دارای موضوعات خاصی است، افزود: یکی از آنان 10 شهید ترور این خطه، حماسه نهم دی و همچنین نخستین گروه رزمندگان استان، از این شهرستان عازم جبهه‌ها شدند.

وی ادامه داد: نمایش آیینی با حضور 70 هنرور که با همکاری تیپ 177 شهید نصر اصفهانی در اختیار دست‌اندرکاران قرار گرفته، برگزار خواهد شد.

عوض گفت: مکان برگزاری نمایش آیینی از فروردین امسال در حال آماده‌سازی و قبل اجرای کنگره، هر شب حدود چهار هزار نفر از این نمایش بازدید خواهند کرد.

 

یادواره شهدای خبرنگار مردادماه برگزار می‌شود

رییس کمیته تبلیغات و روابط عمومی‌کنگره ملی شهدای منطقه تربت‌حیدریه از برگزاری یادواره شهدای خبرنگار در مردادماه ماه امسال خبر داد و گفت: این بدان خاطر است که تربت‌حیدریه با شهادت شهید مجید حجتی در 9 آذرماه 1360، نخستین شهید خبرنگار خراسان رضوی را، تقدیم نظام اسلامی کرده‌است.

جواد بلندی با بیان اینکه تاکنون 6 کلیپ ویژه شهدای منطقه تولید شده‌است، افزود: به منظور رعایت استانداردهای مورد نظر صدا و سیما، عقد قرارداد با موسسات رسانه‌ای و فرهنگی برای تولید محتوا انجام شده‌است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تربت‌حیدریه گفت: سامانه دیار پیشتازان مختص کنگره 2 هزار و 162 شهید منطقه  رونمایی و محتواها در حال بارگزاری است.

به گزارش نوید تربت و بر اساس آمار منتشره از سوی بنیاد شهید شهرستان تربت‌حیدریه، از مجموع 15 هزار رزمنده دوران دفاع مقدس این خطه، 2 هزار و 162 شهید منطقه تربت‌حیدریه شامل شهرستان‌های تربت‌حیدریه، زاوه، مه‌ولات و رشتخوار است که از این تعداد هزار و 708 شهید، هزار و 695 نفر جانباز و 142 نفر آزاده به شهرستان تربت‌حیدریه اختصاص دارند که از جانبازان تربت‌حیدریه 690 نفر بالای 25 درصد هستند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

هشدار/ شناسایی یک مورد مبتلا به تب دنگی در تربت حیدریه

آغاز تهیه اطلس جامع سلامت منطقه تربت‌حیدریه

برق گرفتگی عزاداران حسینی در شهرکدکن تربت حیدریه+ ویدئو

پزشکیان: اگر ما حق را بین مردم پیاده نکنیم، گریه کردن ما برای امام حسین (ع) فقط یک گریه کردن صرف است‌

برگزاری پر شور تاسوعای حسینی در تربت‌حیدریه

ساره امیری، زن بلوچ و ایرانی‌تبار وزیر آموزش و پرورش امارات شد

تا 15 سال دیگر، استان گلستان بیابان می‌شود، مگر اینکه اقدام جدی رخ دهد

افسانه «ترامپ شکست ناپذیر» پر و بال بیشتری خواهد گرفت / زخم کهنه خشونت سیاسی در انتخابات آمریکا سر باز کرد

ثبت آئین نخل گردانی و علم اندازی کدکن تربت حیدریه در فهرست میراث ناملموس کشور

بهره برداری از خط انتقال آب دریای عمان به خراسان رضوی در سه سال آینده

گرامی داشت نخستین شهید خبرنگار خراسان رضوی در تربت حیدریه

پزشکیان: وقتی با من طوری برخورد می کنند که انگار کسی شده ام، از خودم می ترسم / اگر بیخودی از من تعریف کنید تصور می کنم کسی شده ام؛ بنابراین شما هستید که من را تبدیل به یک آدم غیرمتعارف می کنید

67 حادثه ترافیکی طی یک هفته در منطقه تربت حیدریه

گزارش تصویری برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در شهر نسر تربت حیدریه

تکواندوکار تربت حیدریه بر سکوی قهرمانی مسابقات هان مادانگ خراسان رضوی

معرفی عکاس تربتی بعنوان داور آفرینواره بین المللی فیلم و عکس «راوی عشق»

برگزاری دوره بازآموزی شنا در تربت‌حیدریه

آتش زدن مزارع بعد از برداشت محصول ممنوع است

در سال جاری نیازی به واردات گندم نخواهیم داشت

نگاهی به چگونگی گذران اوقات فراغت یا "سه‌ماه تعطیلی" در تربت‌حیدریه

ظریف: پست معاون اولی را حاضر نیستم بپذیرم / قرار است 60 درصد از وزرا برای نخستین بار وزیر شوند و شرایط سنی آنان نیز زیر 50 سال باشند

کشف بقایای 11 ثروتمندی که همراه با زیورآلات خود حدود 800 سال پیش دفن شده بودند

آغاز به کار مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه تربت حیدریه

تصاویر: قدیمی‌ترین عکس‌ها از کربلا

تصاویر: مراسم عزاداری «شاه حسین گویان»

اولویت پزشکیان باید نظم اقتصادی و اف. ای. تی. اف باشد؛ ما باید به دنیا حقانیتمان را ثابت کنیم /ما امروز نیاز داریم پول نفت را با سیاست التماسی از چین نگیریم و بساط کاسبان تحریم و آقازاده‌ها را جمع کنیم

زنگ خطر شیوع تب دنگی در خراسان رضوی به صدا درآمد

کشف و ضبط بیش از 126 هزار قلم کالای قاچاق در منطقه تربت حیدریه

علت اصلی انقراض ماموت‌ها؛ آخرین فیل غول پیکر چگونه کشته شد؟

ارتش سایبری با نام جهاد تبیین، در معاونت فرهنگی یکی از نهاد‌ها مدیریت می‌شود؛ باید با مدیریت سیاسی-اقتصادی این مجموعه‌ها گفتگو و به راه حل رسید

مشارکت مردم تربت‌حیدریه در دور دوم انتخابات 59.5 درصد اعلام شد

جبرائیلی: جریان حزب‌اللهی به کنار رفتن و نرفتن قالیباف یا جلیلی نباخت؛ به دوگانه‌ای باخت که حول برجام شکل گرفت

میزان مشارکت در دور دوم انتخابات و آرای کاندیداها به تفکیک استان

کسب مقام برتر مسابقات قرآن، عترت و نماز کشوری توسط دانش آموز روشندل تربتی

از رقیبان انتظار همکاری با رییس جمهور منتخب را داریم

آذری جهرمی: گفته بودند پزشکیان پس از پیروزی، در اول محرم برنامه رقاصی می‌گذارد؛ ما امروز فریاد می‌زنیم یا حسین / امیدوارم این صدا را بشنوند

اولین پیام پزشکیان خطاب به مردم پس از اعلام نتایج انتخابات: این تازه آغاز همراهی ماست

حسین انتظامی: بارزترین صفت ‎پزشکیان، حلم او بود

تصاویر: مرحله دوم رای گیری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

مسعود پزشکیان نهمین رئیس‌جمهور ایران شد

مقام معظم رهبری پس از انداختن رای خود به صندوق: شنیدم که شوق و علاقه مردم بیشتر از قبل است

افتتاح نخستین دفتر نمایندگی حمایت از کودکان مبتلا به سرطان در تربت حیدریه

چهل قهرمان به سوی پاریس!

کاتبان مصر باستان ظاهراً در اثر کار زیاد دچار آسیب‌دیدگی مفاصل می‌شدند

«تاکتیکِ احمدی نژادی» جلیلی مقابل لبخندهای پزشکیان در مناظره آخر /مشتِ باز شده جلیلی و یک جهان کمک صداوسیما به کاندیدایِ خاص

آغاز برداشت گندم از مزارع بخش رخ تربت حیدریه

پایان تصویربرداری فیلم کوتاه طلسم خون در تربت حیدریه

سعید جلیلی گوشه رینگ FATF و برجام /مناظره پزشکیان با «برادر» قائم‌مقام صداوسیما و «مجری» صداوسیما

بانکها درب خود را به روی واحدهای تولیدی و صنعتی بسته‌اند/ ایران به هم‌طرازی در عقلانیت نیاز دارد/70 درصد از منابع بانکی کشور صرف حوزه‌های تکلیفی می‌شود/ بانک اطلاتی تربت‌حیدریه تهیه شده‌است/ کارآفرینی جنسیت نمی‌شناسد

مشروح اولین مناظره دور دوم انتخابات ریاست جمهوری