مراسم تجلیل از یادگاران دفاع مقدس تربت‌حیدریه با حضور500 نفر برگزار می شود
دوشنبه 27 شهريور 1402 - 20:26:19
پایگاه خبری نوید تربت: http://www.navidtorbat.ir

نوید تربت- از آنجائی که در تربت حیدریه سالنی با گنجایشی بیش از 3 هزار نفر وجود ندارد، مراسم تجلیل از یادگاران دفاع مقدس فقط با حضور 500 نفر برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار نوید تربت، مسوول نمایندگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تربت‌حیدریه در جلسه برنامه‌ریزی برپایی چهل و سومین سالگشت دفاع مقدس افزود: بنا داشتیم در هفته دفاع مقدس همزمان با سراسر کشور مراسم "جهاد و مقاومت، از دیروز تا امروز" را با حضور سه هزار و 500 نفر پیشکسوت و یادگاران دفاع مقدس این شهرستان برگزار کنیم، اما از آنجا که در این خطه سالنی با چنین گنجایشی وجود ندارد، لذا تعداد آن را به 500 نفر تقلیل داده‌ایم.

مهدی باقرزاده افزود: امسال همچنین بنا داریم از بانوانی که در آن دوران چه به عنوان رزمنده یا کادر درمان و چه به عنوان همسر رزمندگان نقش‌آفرینی کردند و همچنین بانوانی که اکنون در نشر فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس تلاش می‌کنند نیز دعوت به عمل آوریم.  

وی گفت: بر این اساس نیمی از مهمانان امسال را بانوان شامل می‌شوند که در تهیه فضای مجزا و مناسب بانوان نیز، دچار مشکل هستیم.

باقرزاده تصریح کرد: بر این اساس بخش کثیری از یادگاران آن دوران طلایی را دستگاه‌های اداری و در داخل سازمان خود تجلیل خواهند کرد.

وی گفت: البته علاوه بر این همایش بزرگ، پنجم مهرماه نیز همایش خاص پیشکسوتان در مزار بی‌بی‌حسنیه برگزار خواهد شد.

طبق آمار منتشره از سوی بنیاد شهید تربت‌حیدریه، از مجموع 15 هزار رزمنده دوران دفاع مقدس در این خطه، هزار و 104 شهید منطقه تربت‌حیدریه شامل شهرستان‌های تربت‌حیدریه، زاوه، مه‌ولات و رشتخوار است که از این تعداد  708 شهید، هزار و 695 نفر جانباز و 142 نفر آزاده به شهرستان تربت‌حیدریه اختصاص دارند که از جانبازان این خطه 690 نفر بالای 25 درصد می‌باشند.

اکنون در شهرستان تربت‌حیدریه 23 شهید گمنام در خاک آرام گرفته‌اند که شامل: پنج شهید در بوستان پیشکوه، پنج شهید در دانشگاه آزاد اسلامی، 2 شهید گمنام در گلزار بهشت عسکری، 2 شهید در باغ ملی، 2 شهید در کدکن، 2 شهید در بایگ، 2 شهید در رباط سنگ، یک شهید در توپخانه 61 محرم، یک شهید در تیپ 177 ارتش و یک شهید دیگر در دانشگاه تربت‌حیدریه می‌باشند.

در مزار شهدای بهشت عسکری نیز 200 شهید در خاک آرام گرفته‌‌اند.

بر پایه همین گزارش: در تربت‌حیدریه چهار شهیده زن، پنج مادر دارای 2 شهید، 214 مادر شهید و 210 همسر شهید وجود دارد.


http://navidtorbat.ir/fa/News/24586/مراسم-تجلیل-از-یادگاران-دفاع-مقدس-تربت‌حیدریه-با-حضور500-نفر-برگزار-می-شود
بستن   چاپ