آخرین مطالب

جام رمضان؛ بزرگترین جشنواره ورزشی سال خراسان رضوی ورزشی

جام رمضان؛ بزرگترین جشنواره ورزشی سال خراسان رضوی

  بزرگنمایی:

پایگاه خبری نوید تربت: Navidtorbat.ir

فعالیتهای ورزشی گسترده در ماه روزه با جام رمضان عجین شده است تا حدی که در برخی رشته های ورزشی از مسابقات یاد شده از جمله فوتسال به عنوان معتبرترین رقابت سال در این رشته ها یاد می شود.

به گزارش نوید تربت به نقل از ایرنا، اخراسان رضوی نیز مانند سایراستانهای کشور در ماه مبارک رمضان در ساعات پس از افطار میزبان جوانان پرشوری است که به بهانه رقابتهای ورزشی رمضانی در ورزشگاه‌های سراسر استان گردهم می آیند و بزرگترین جشنواره ورزشی سال را رقم می‌زنند.

معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: امسال خوشبختانه با وجود تبلیغات مناسب شاهد استقبال کم نظیر از مسابقات جام رمضان در شهرستانهای استان بوده ایم.

امیر زارعی افزود: ورزشکاران رشته‌های ورزشی فوتسال، هندبال، بسکتبال و والیبال در رشته‌های توپی بیشترین استقبال را از جام رمضان داشته اند و در بخش ورزشهای انفرادی نیز رزمی کاران بالاترین سهم را به خود اختصاص داده اند.

 

*جام رمضان با 15 رشته ورزشی

معاون توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: جام رمضان خراسان رضوی با 15 رشته ورزشی برگزار می‌شود و اماکن ورزشی این اداره کل، آموزش و پرورش و شهرداری‌ها میزبانی از این جام ورزشی مردمی را از افطار تا نیمه شب و حتی ساعاتی پس از آن برعهده دارند.

زارعی رشته فوتسال را سرآمد همه رشته‌ها در جام رمضان اعلام کرد و افزود: امسال جام رمضان برخی رشته‌ها مانند اسکیت و تنیس برای نخستین بار برگزار می‌شود و بانوان نیز برای نخستین بار در برخی رشته‌ها حضور پیدا کرده اند.

 

*مشارکت 12 هزار فوتسالیست

رئیس کمیته فوتسال هیأت فوتبال خراسان رضوی در خصوص برگزاری مسابقات فوتسال جام رمضان به خبرنگار ایرنا گفت: این جام ورزشی در 25 شهرستان و با مشارکت حدود 12 هزار فوتسالیست و سه هزار داور، مربی و عوامل اجرایی برگزار می‌شود.

محسن فضایلی افزود: این رقابتها در شش سالن ورزشی شهر مشهد و با شرکت 176 تیم برگزار شده است که از این میان یک سالن ورزشی مختص مسابقات فوتسال جام رمضان اتباع کشور افغانستان است.

وی ادامه داد: شهرستانهای خوشاب با 24 تیم، بردسکن با 20 تیم، تربت جام با 40 تیم، تربت حیدریه با 43 تیم، جوین با 20 تیم،زاوه با 18 تیم، نیشابور با 60 تیم، کاشمر با 15 تیم، فریمان با 30 تیم، سبزوار با 38 تیم، سرخس با 22 تیم، طرقبه شاندیز با 24 تیم، رشتخوار با 15 تیم، بجستان با 23 تیم، باخرز با 31 تیم، جغتای با 34 تیم و خلیل آباد با 16 تیم بخشی از مسابقات خود را در یک سالن سالن ورزشی برگزار کرده اند و بخشی از این رقابتها هم اکنون در حال برگزاری است.

رئیس کمیته فوتسال هیأت فوتبال خراسان رضوی گفت: شهرستان تایباد با 118 تیم در چهار سالن ورزشی و شهرستان خواف با 67 تیم در پنج سالن و شهرستانهای چناران با 35 تیم، مه ولات با 23 تیم و قوچان با 43 تیم در دو سالن ورزشی این رقابتها را برگزار می‌کنند.

فضایلی مجموع تیم‌های فوتسال جام رمضان در شهرستانهای گناباد و درگز را حدود 50 تیم با دو سالن ورزشی عنوان کرد و ادامه داد: این رقابتها در برخی شهرستانها در رده‌های سنی مختلف و در دو بخش مردان و زنان برگزار می‌شود.

او تعداد مجموع تیم‌های فوتسال استان را 985 تیم عنوان کرد و گفت: این مسابقات در 40 سالن ورزشی متعلق به آموزش و پرورش، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دیگر نهادها به همت هیأت فوتبال شهرستانها برگزار شده و یا در حال برگزاری است.

 

*20 تیم بسکتبال جام رمضان

دبیر هیأت بسکتبال خراسان رضوی نیز گفت: مسابقات بسکتبال جام رمضان در بخش مردان با 12 و در بخش زنان با هشت تیم در خانه بسکتبال مشهد در حال برگزاری است و تیم‌های تایباد و کاشمر نیز در این چارچوب برای انجام بازی‌های خود به مشهد آمده اند.

سید مهدی میرشفیعی افزود: در حال حاضر چهار تیم پاریز شرق، بیمکث، توس راوین سازه و برج آناهیتا به عنوان چهارتیم برتر بخش مردان ه مرحله نیمه نهایی راه یافته اند و مسابقه نهایی این رقابتها 12 خرداد برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: شهرستان نیشابور نیز به صورت مستقل جام رمضان بسکتبال برگزار کرده است.

 

*500 شطرنج باز جام رمضان

رئیس هیات شطرنج خراسان رضوی هم با ارائه گزارشی به خبرنگار ایرنا گفت :220 شطرنج باز در سه رشته برق آسا، سریع و استاندارد در رقابتهای جام رمضان مشهد شرکت کرده اند.

رضا پاشانجاتی افزود: این مسابقات در شهرستانهای کاشمر، سرخس، قوچان، نیشابور و سبزوار نیز برگزار شد و در مجموع حدود 500 ورزشکار در سراسر استان در مسابقات شطرنج جام رمضان شرکت کردند.

وی به محدودیت فعالیت اماکن ورزشی تا ساعت 24 اشاره و بیان کرد: از آنجایی که این رقابتها پس ازافطار آغاز می‌شد و برخی بازی‌ها به دراز می‌کشید از نظر بازبودن اماکن یاد شده و ادامه رقابتها با مشکلاتی مواجه شدیم.

 

*620 کاراته کا

رئیس هیأت کاراته خراسان رضوی نیز از برگزاری مسابقات جام رمضان این رشته در قالب سبک‌های آزاد و کنترلی خبر داد و گفت: در مجموع 560 ورزشکار مرد و 60 کاراته کای زن در این رقابتها حضور داشته اند.

محمد حجتیان افزود: دو دوره از این رقابتها در خانه کاراته و سالن ورزشی دانشگاه آزاد شهرستان قوچان و بقیه مسابقات نیز در هفت سالن ورزشی در مشهد انجام شده است.

 

* برنامه‌های هیأت ورزش همگانی در ماه رمضان

دبیر انجمن ورزش‌های همگانی خراسان رضوی نیز گفت: فعالیت‌های این انجمن در ماه رمضان به دو بخش برنامه‌های جاری و روزانه و برنامه‌های خاص تقسیم شده است.

احمد صالح نژاد افزود: علاوه بر ورزش‌های صبحگاهی که اغلب به شب‌ها و به بعد از افطار تا سحر منتقل شده است فعالیت‌های جاری کوهنوردی این هیأت نیز به کوهپیمایی های بعد از ظهر و پس از افطار در بوستان‌های خورشید و کوهسنگی در مشهد تغییر کرده است.

وی اضافه کرد: در چهار نقطه شهر مشهد شامل بلوار نامجو در محدوده بوستان کوهسنگی، بلوار خیام در محدوده غرفه‌های جشنواره غذا، بوستان بهار در منطقه سه شهرداری و بوستان بهشت در منطقه چهار شهرداری مشهد برنامه‌های خاص هیأتورزشهای همگانی طی شب‌های ماه مبارک رمضان در حال اجراست.

او ادامه داد: فعالیت‌های ورزشی که در این چهار مرکز انجام می‌شود قابل اجرا در فضای باز است و جنبه عمومی دارد و بیشتر کمیته‌های بازی‌های فکری، دومینو و دیگر رشته‌های عمومی متولی برگزاری غرفه‌های ورزش همگانی هستند.

 

* فعالیت چشمگیر بانوان در 52 رشته ورزشی

نایب رئیس بانوان هیأت ورزشهای همگانی خراسان رضوی نیز گفت: در حال حاضر 52 کمیته و رشته ورزشی بانوان به عنوان زیرشاخه‌های 25 انجمن در این هیأت مشغول فعالیت هستند که از این میان انجمن‌های آمادگی جسمانی و روش‌های تمرینی دارای بیشترین تعداد زیرشاخه یا رشته ورزشی هستند.

مژده حاجت طلب افزود: حدود 10 هزار ورزشکار سازمان دهی شده در قالب 800 باشگاه در این استان فعالند که حدود 80 درصد این افراد را بانوان تشکیل می‌دهند و تداوم فعالیت‌های ورزشی این قشر در شبهای ماه مبارک رمضان مشهود است.

وی اضافه کرد: فعالیت‌های ورزشی خانواده‌ها در بوستانهای شهری مشهد تا سحرگاه نیز ادامه دارد اما فعالیت مجاز باشگاههای ورزشی براساس مقررات تا ساعت 23 و 30 دقیقه است.

حاجت طلب به مشارکت گسترده بانوان در رشته‌های ایروبیک، تی. آر. ایکس، پیلاتس و آمادگی جسمانی اشاره کرد و گفت: درشبهای ماه رمضان بسیاری از گروه‌های ورزشی و برخی نیز به شکل فردی در بوستان ملت به ورزش مشغولند که در این میان بانوان سهم عمده‌ای را به خود اختصاص داده اند.

طی سال گذشته بیش از 155 هزار ورزشکار خراسان رضوی زیر پوشش خدمات بیمه ورزشی قرار گرفتند ودر حال حاضر بیش از 320 هزار ورزشکار در باشگاه‌های ورزشی این استان فعالیت می‌کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

برخی در داخل کشور قصد بزک کردن چهره آمریکا را دارند

بازار زعفران فقط در اختیار زعفرانکاران و تولیدکنندگان خواهد بود / غرفه داران باید از نظام صنفی کشاورزی پروانه دریافت کنند

افتتاح آموزشگاه شهدای بانک رفاه در تربت حیدریه

39 هزار دانش آموز شهرستان تربت حیدریه سال تحصیلی جدید را آغاز کردند

جنگی‌های سینمای ایران؛ از «مهاجر» تا «عقاب‌ها»

باید فرهنگ دفاع مقدس در جامعه ترویج و نهادینه شود

تصاویر سیاه و سفید روزگار قدیم : از زنان موتورسوار تا زنی که از بمباران اتمی ژاپن جان سالم بدر برد

شهرداری تربت حیدریه به استقبال مهر رفت

میانگین دما در خراسان رضوی 10 درجه کاهش می یابد

برای اداره مدارس کمک های مردمی و خیرین لازم است

روایت شمس پهلوی از تبعید رضاشاه / از اصفهان تا بندرعباس چه بر سر کاروان شاه مستعفی آمد؟ / رضاشاه در جواب کنسول انگلیس گفت: «کجا بروم؟ پنج ریال پول توی جیب من نیست»

آغاز موج دوم سفر گردشگران خارجی به شهرستان خواف

مجهز شدن دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه به دستگاه کالبدنما

خدمات دهی به دانش آموزان توسط 29 شرکت انجام می شود

ترکان: هر وقت پول داریم در رفتار‌های مدیریتی خود کثافت‌کاری می‌کنیم/صفارهرندی: اصلاح‌طلبان از رأی ‌آوردن لیست‌شان در تهران پشیمانند/میراسماعیلی: گزارش فدراسیون جهانی جودو، ادعای دروغین است / تولید رب 22 هزار تومانی با گوجه هزاری! / وضعیت قرمز کودک همسری در اردبیل / مردم دیگر شاهد اسامی میم، جیم نیستند / بولتون پروژه انتقام از ترامپ را کلید زد / کیفرخواست راننده جنجالی پورشه صادر شد / دو اشتباه بزرگ ناطق‌نوری از نگاه احمد توکلی / فلاحت پیشه: اگر بمباران عربستان کار ایران بود اثری از «آرامکو» نمی‌ماند / سردار رحیمی: امنیت کشور بالاتر از کشور‌های اروپایی است

در حوزه تولید و انتشار خبر ضعیف عمل کرده ایم

شلیک به آرامکو از نگاهی دیگر؛ عربستان در برابر معادله نفت در مقابل نفت قرار گرفته

22 میلیارد ریال کمک هزینه آزمایش‌های ژنتیک در خراسان رضوی پرداخت می شود

گازرسانی به روستاهای بخش رشتخوار آغاز شد

همه آنچه درباره حذف یارانه‌ها باید بدانیم/ ثروتمندان منتظر دریافت پیامک باشند

شوراها باید خواسته های به حق شهروندان را از مدیران شهری مطالبه کنند

جلسات هم اندیشی با مسؤلین شهرستان و استان ادامه خواهد یافت

قهرمانی آبفای شهری زاوه در مسابقات مهارت فنی شهرستانهای جنوب خراسان

مسئولین ادارات و دستگاهها موظف به پاسخگویی به شورای شهر هستند

آمار مشارکت در 10 دوره انتخابات مجلس/حضور استثنایی در انتخابات 74

کشف لاشه گونه نادر گورخر از منزلی در بردسکن

یک رویارویی بی‌سابقه میان ترامپ و روحانی

تصاویر : دیدنی‌های امروز

آغاز شمارش معکوس برای انفجار دوم در بازار جهانی نفت

آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه در تربت حیدریه

انتقاد نایب رئیس شورای شهر از عدم وجود اداره استاندارد در تربت حیدریه

کنایه غرویان به شریعتمداری: چطور می گوئید برجام تصمیم نظام نیست؟ /جایگاه رهبری را تضعیف نکنید

صنایع دستی روستایی رو به افول است

خراسان رضوی در حوزه خدمات نگهبان محله رتبه دوم کشور را دارد

پناهیان و ایده «پول‌ها را جمع کنیم تا به جیب صهیونیست‌ها نرود/ از شهریه 10 میلیونی «دبیرستان» تا برنامه ریزی برای تاسیس «دبستان» / آیا مدافع شفاف بودن آرای نمایندگان، درمورد فعالیت‌های اقتصادی خود شفاف‌سازی می‌کند؟

جزئیاتی از طرح مکرون در مورد ایران/درخواست جدید القاعده برای انجام حملات انتحاری در آمریکا/ واکنش سوریه به اظهارات نتانیاهو درباره اشغال برخی مناطق کرانه باختری/ سرنگونی یک پهپاد از سوی حشدالشعبی

واژگونی تانکر حمل سوخت 2مصدوم برجای گذاشت

پاسخ ایران به احتمال مذاکره با آمریکا پس از برکناری بولتون/ هنوز مشخص نیست ارز 4200 تومانی در اختیار چه کسانی قرارگرفته است / پاسخ رئیس جمهوری به نامه خواهران کرمانی/ تخریب سوله 500 متری یکی از مسئولان در شهریار/ عسگراولادی بستری شد/ رضایی: با قربانی کردن بولتون فریب نمی‌خوریم/ پاسخ دفتر ربیعی به یک اتفاق حاشیه‌دار/ پدر سحر خدایاری: فدایی نظلم هستم و سوءاستفاده‌کنندگان از خون دخترم را حلال نمی‌کنم/ شهرداری مشهد خرید خودروی ضدگلوله را تکذیب کرد/ چرا از شورای نگهبان نمی‌خواهید درباره رأی به صلاحیت کاندیدا‌ها شفاف عمل کند؟ / اقشار ضعیف برای فیلم دیدن به سینما‌های ارزان بروند

دستگیری قاتلان جوان مه ولاتی در کمتر از 48 ساعت

واژگونی خودرو سواری پراید در محور تربت حیدریه - مشهد 7 کشته و زخمی باقی گذاشت

تا دیر نشده به کمک بزرگترین کارخانه بین المللی فرآوری زعفران تربت حیدریه بشتابید

پیشاپیش حرکت کاروان اسراء؛ صبحی که سرها به نیزه شد

54 هزار تن شکر تنظیم بازاری در خراسان رضوی توزیع شد

آیین شام غریبان در غروب عاشورای تربت حیدریه برگزار شد

ارتقای سیستم آتش نشانی شرکت نفت منطقه تربت حیدریه با صرفه جویی بیش از یک و نیم میلیاردی

آقای قالیباف! «مجلس نو و شفاف» پیشکش! درباره چگونگی رد تحقیق و تفحص از شهرداری در همین مجلس فعلی شفاف سازی کنید

بارندگی ماه‌های شهریور و مهر در خراسان رضوی طبیعی خواهد بود

حمل 2.4 میلیون تن مواد اولیه فولادسازی از حوزه راه آهن شرق کشور

تربت حیدریه قهرمان رقابتهای ووشوی خراسان رضوی شد

میانگین دمای هوا در خراسان رضوی شش درجه کاهش می یابد