آخرین مطالب

درخواست اعدام برای قاتل مامور بدرقه

معلمی که حاضر نیست یک و نیم‌ میلیارد تومان پول حرام وارد زندگیش شود حوادث

معلمی که حاضر نیست یک و نیم‌ میلیارد تومان پول حرام وارد زندگیش شود

  بزرگنمایی:

پایگاه خبری نوید تربت: Navidtorbat.ir

هشت سال گذشته؛ یک‌ هزار صفحه با مسئولان نظامی و قضائی مکاتبه کرده؛ از پنج سال پیش بدون وقفه روزه گرفته تا قاتل پسرش به اتهام محاربه اعدام شود.

هشت سال گذشته؛ یک‌ هزار صفحه با مسئولان نظامی و قضائی مکاتبه کرده؛ از پنج سال پیش بدون وقفه روزه گرفته تا قاتل پسرش به اتهام محاربه اعدام شود.

 روزنامه شهروند نوشت: پدر مأمور بدرقه‌ای که هشت سال پیش از سوی یک مهاجم کشته شد، حالا بعد از این همه سال منتظر قصاص قاتل پسرش است؛ قاتلی که برای آزاد کردن پدرزنش، مأمور بدرقه را با شلیک گلوله به قتل رساند.

علیرضا مرادخانی تنها قربانی نقشه خطرناک فراری دادن زندانی بود که حالا پدرش تمام زندگی خود را وقف کرده تا قاتل پسرش بالای دار برود و مجازات شود؛ آن هم نه به اتهام قتل بلکه به اتهام محاربه و ایجاد رعب و وحشت. مرادخانی حالا پنج سال تمام است که هر روز روزه می‌گیرد، دعا می‌کند و نامه می‌نویسد. به تمام وعده‌هایی که به او پیشنهاد شد، جواب رد داد تا بتواند قاتل پسرش را بالای چوبه دار ببیند. چند ماه پیش، قاتل پسرش در زندان هم دست به جنایت زد و یکی از نوچه‌های وحید مرادی را به قتل رساند. مسأله‌ای که باعث شد مرادخانی بیشتر روی تصمیمش اصرار کند و حالا دیگر مطمئن باشد که این قاتل، آزاد شدنش برای جامعه خطرناک است.

گفت‌وگوی «شهروند» با این پدر داغدیده را بخوانید تا در جریان جزئیات ماجرای این جنایت قرار بگیرید.

 

ابتدا از جزئیات ماجرای قتل پسرتان بگویید.

روز ٢٢ آذرماه سال ٩٠ پسرم را کشتند. آن روز پسرم به‌عنوان مأمور بدرقه چند زندانی را از ندامتگاه کرج به دادگاه انقلاب منتقل می‌کرد. روی پل محمدشهر قاتل و همدستانش با دو خودروی پیکان و زانتیا تصادف ساختگی ایجاد کردند. وقتی خودروی انتقال متهمان متوقف شد، بلافاصله راننده خودروی پیکان در حالی که نقاب به چهره داشت و مسلح به سلاح کلاشینکف بود، وارد خودرو زندان شد و اقدام به تیراندازی کرد. این مرد در حالی که قصد فراری دادن یکی از زندانیان را داشت، با مقاومت پسرم روبه‌رو شد. همان لحظه اسلحه را به سمت پسرم گرفت و شلیک کرد. پسرم که خودش هم اسلحه داشت، برای حفظ جانش اسلحه متهم را نگه داشت و سعی کرد آن را از او بگیرد، اما دستش می‌سوزد و اسلحه را رها می‌کند. همان لحظه، قاتل به قلب پسرم شلیک کرد و در نهایت وقتی از فرار زندانی ناکام ماند، با به‌جا گذاشتن خودرو پیکان، با خودرو زانتیا که دو سرنشین دیگر نیز اسکورت آن را برعهده داشتند، متواری شدند.

 

قاتل قصد فراری دادن چه کسی را داشت؟

گویا پدرزنش که به اتهام قاچاق مواد مخدر در زندان بود و در فهرست اعدامی‌ها قرار داشت، قرار بود با خودرو حمل متهمان به دادگاه برود، اما آن روز این مرد بین زندانی‌های داخل خودرو نبوده و قاتل پسرم به اشتباه نقشه فرار را طراحی کرده بود. این متهمان وقتی متوجه می‌شوند پدرزن در خودرو نیست، قصد فرار داشتند، اما هنگام خروج از خودرو با علیرضا درگیر می‌شوند و این وسط فقط پسر من قربانی شد.

 

علیرضا چندسال داشت؟

سی سال داشت. مهندس بود و من همیشه به او افتخار می‌کردم. با رفتنش همه زندگی‌مان نابود شد. در این سال‌ها کلی زجر کشیدیم. همسرم بعد از فوت علیرضا، دچار بیماری روحی و روانی و یک بیماری نادر به نام نیوپاتی شد که از هر ٥٠‌میلیون نفر تنها دو نفر به این بیماری دچار می‌شوند. بیماری‌ای که به دلیل استرس به وجود می‌آید. ٤٠‌میلیون تومان آن زمان خرج درمان او کردم. پسرم بی‌گناه کشته شد و ما هم نابود شدیم.

 

چرا تا الان حکم قصاص اجرا نشده است؟

چون من می‌خواهم که قاتل به اتهام محاربه اعدام شود. عمل او مصداق بارز محاربه بود و نمی‌دانم چرا فقط جرم قتل را در پرونده‌اش ثبت کرده‌اند. در این سال‌ها خیلی تلاش کردم. یک‌هزار صفحه با مسئولان نظامی و قضائی مکاتبه کردم و نامه نوشتم تا به درخواستم گوش دهند. الان هم چشم امیدم به رئیس قوه قضائیه است و انتظار دارم او حرف‌های مرا بشنود تا به این کابوس هشت‌ساله پایان دهد.

 

قاتل را بعد از جنایت دیدید؟

حرف‌هایش را شنیدم. می‌گفت به خاطر همسرش این کار را کرده است. ادعا می‌کرد برای پدرزنش پاپوش درست کرده بودند و داخل خودرویش مواد مخدر گذاشتند. او هم به دلیل ناراحتی‌ها و بی‌قراری‌های همسرش تصمیم گرفته پدرزنش را فراری دهد که در این میان با مقاومت پسر من روبه‌رو شد.

 

در این مدت کسی هم برای گرفتن رضایت پیش شما آمده است؟

بله، همان زمان یعنی ٤٠ روز بعد از مرگ پسرم، من هنوز شکایت هم نکرده بودم. حالمان اصلاً خوب نبود و به دنبال پرونده نرفته بودم. اصلاً نمی‌خواستم شکایت کنم. می‌گفتم خدا به من علیرضا را داده و حالا او را گرفته است اما همان موقع خانواده قاتل آمدند و با حالت بدی خانه و زندگی ما را مسخره کردند. گفتند یک و نیم‌میلیارد پول می‌دهیم، زندگی‌ات را عوض کنی؛ در ازایش باید رضایت بدهی. خیلی از رفتارشان ناراحت شدم. به ما توهین کردند. همان‌جا بود که تصمیم به شکایت و درخواست قصاص گرفتم. در این مدت هم ریش‌سفیدان زیادی برای رضایت پیش من آمده‌اند. حتی نمایندگان مجلس هرسین و نورآباد لرستان هم پیش من آمدند اما من رضایت ندادم. به نظرم ورود این قاتل به جامعه تبعات بدی خواهد داشت؛ به‌خصوص این که اردیبهشت‌ماه امسال متوجه شدم که این قاتل در زندان هم دست به جنایت زده و یکی از نوچه‌های وحید مرادی را کشته است. پس این مرد به راحتی می‌تواند آدم بکشد و نباید آزاد شود. بعد از قتل دوم متهم بود که دیگر هیچ‌کس حتی خانواده‌اش هم به سراغم نیامدند.

 

یعنی به هیچ عنوان حاضر به گذشت نمی‌شوید؟

نه، اصلاً؛ حتی در ازای پول هم نمی‌خواهم رضایت بدهم. این پول اصلاً حلال نیست و می‌دانم که زندگی‌مان را بدتر از این خواهد کرد. من پول نمی‌خواهم. فقط قصاص می‌خواهم؛ آن هم به جرم محاربه. این پول، هزینه‌ای برای نابودی هر یک از ایرانیان است. پول اینها از راه قاچاق مواد مخدر به دست آمده و حلال نیست. آنها وقتی دیدند من از موضعم کوتاه نمی‌آیم و خواستار اعدام هستم، به من گفتند پس خودت باید حکم را اجرا کنی. الان پنج سال است که بی‌وقفه روزه می‌گیرم و از خدا می‌خواهم صدایم را بعد از این همه سال بشنود.

 

شغل شما چیست؟

من معلم بازنشسته هستم، اما هنوز هم کار می‌کنم. وضع مالی خوبی ندارم، ولی زندگی‌ام با پول معلمی می‌چرخد. با این حال حاضر نیستم پول خون پسرم وارد زندگی‌ام شود.
http://t.me/navidtorbatkabar


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

کارخانه تولید ورق های سیمانی الیاف دار در شهرستان زاوه احداث می شود

با حضور وزیر صنعت ، معدن و تجارت عملیات اجرایی سه واحد صنعتی در تربت حیدریه آغاز شد

چگونه وزیری برای آموزش و پرورش انتخاب شود

واکنش ظریف به سوالی درباره چراغ سبز به آمریکا برای مذاکرات: ما هیچگاه میز مذاکره را ترک نکردیم؛ آمریکا تا اسفندماه 96 در جلسات کمیسیون مشترک برجام شرکت می‌کرد / منافع ملی ما اجازه نداد فیلم بسازیم؛ البته پول آن را هم نداریم

ازدهیاران موفق تجلیل بعمل می آید

سرعتگیرهای غیر استاندارد از سطح شهر جمع آوری می شود

کارکرد رسانه ها باید شریک سازی از طریق اقناع باشد

معلمی که حاضر نیست یک و نیم‌ میلیارد تومان پول حرام وارد زندگیش شود

باد شدید و بارشهای پراکنده رگباری خراسان رضوی را فرامی گیرد

فقط گلایه وانتقاد نکنید، پیشنهاد و راه حل هم ارائه دهید

شناسایی 18 هزار نفر مبتلا به فشار خون بالا در تربت حیدریه

بنا نیست بقعه و امامزاده ای جدید اضافه شود

بنا نیست بقعه و امامزاده ای جدید اضافه شود

دلیل فساد اداری در ادارات آزاد بودن وقت کارمندان است

استاندار خراسان رضوی: سرمایه گذاری کلید توسعه یافتگی است

اجرای 47 طرح اشتغالزا در مه ولات جریان دارد

70 دانشجوی دانشگاه صنعتی مالک اشتر در زاوه اردوی جهادی برپا کردند

داشته ها و نداشته های شهرداریهای کوچک و دهیاریهای خراسان رضوی

راز ماجرای اسپانیا و نفت کش حامل نفت ایران در جبل الطارق / چرا مادرید، با تمام قوا به نفع تهران وارد گود شد؟

آموزش و پرورش رخ میزبان نخستین نشست دبیران کتاب‌خوان خراسان رضوی

تیم دادرس دبیرستان دخترانه تربت حیدریه مقام نخست استان را بدست آورد

پیغام آمریکایی‌ها پس از ساقط شدن پهپاد و پاسخ ایران/اصلاح طلبان و اصولگرایان هر هفته با رهبری جلسات مشترک دارند/دیگر کاندیدای اصلاح طلبان «لاریجانی» نیست/اولین واکنش شریعتمداری به ماجرای دامادش / طرح گزارش بی‌حجابی به سوءاستفاده و پرونده‌سازی ختم می‌شود / خاتمی: دفاعیات خود را منتشر می‌کنم / در اوضاع کنونی کشور اصولگرایان نقشی نداشته و پاسخگو نیستند / فتاح در ریاست بنیاد مستضعفان؟ / آشنا: آن‌ها که بهتان می‌زدند و هوار می‌کشیدند کجا هستند؟ / واکنش وکیل سعید طوسی به اظهارات محمود صادقی / تکذیب خبر ریاست قالیباف بر بنیاد مستضعفان

ساعت کار ادارات در خراسان رضوی به حالت سابق بازگشت

آغاز احداث ساخت مجتمع گلخانه ای در مه ولات

تراز بازرگانی خراسان رضوی به 318 میلیون دلار رسید

جدا سازی پیاز زعفران با کمک دستگاه های اتوماتیک انجام می شود

جنجال در ایران بر سر افشای نحوه ی دور زدن تحریم های نفتی / اقدامی علیه دولت روحانی به قیمت ضربه به منافع ملی؟

آیا طرح جدید ترامپ برای مقابله با ایران به بازگشت جنگ نفت کش‌ها در خلیج فارس منجر خواهد شد؟

شهر مشهد 80 روستا را بلعیده است

هوای گرم همراه با وزش باد در خراسان رضوی ماندگار است

خبر کوتاه بود اما واکنشش کوتاه تر ....

یادمان‌های شهدای گمنام در هر شهر باید به زیارتگاه تبدیل شوند

مرگی که شبیه همه مرگ ها نبود / استاد معین چگونه در میانه ی تدریس برای 1635 روز به کما رفت؟

بولتون قصد دارد به ترامپ القا کند خارج نشدن ایران از برجام، می تواند انتخاب مجدد او در 2020 را به خطر بیاندازد

به ده نفر اول اصولگرایی بگویید بروید کلاه بیاورند می‌روند سر می‌آورند/ مردم از دست دولت سردرگم‌اند / ایران از عربستان غرامت بگیرد / اگر به دنبال نتیجه گرفتن از برجام بودیم چرا سفارت را آتش زدند؟ / اغلب اصلاح طلبان، چپ‌های تند اول انقلابند / اصلاح طلبان باید به یک سؤال مهم جواب دهند!/روایت عارف از اشتباه انتخاباتی اصلاح‌طلبان/نظر ترکان درباره ماجرای پرستو و...

القدس العربی: ترامپ در مواجهه با ایران تاکنون سیاست «خم شدن در برابر طوفان» را انتخاب کرده

سودجویی فیلمبرداران غیرمجاز از خاطرات شیرین عروس و داماد

مبارزه با مواد مخدر نیازمند تجهیزات و امکانات در گلوگاه های شهرستان است

جشن های دهه کرامت با بیش از 200 برنامه فرهنگی ، هنری در تربت حیدریه آغاز شد

50 بازرس افتخاری بر بازار تربت حیدریه نظارت دارند

دانشگاهی با امکانات مال فراوان ولی فاقد زمین/ تربت حیدریه باید دارای یک پردیس بزرگ دانشگاهی شود / خیران نیم نگاهی هم به مجتمع آزمایشگاهی و کارگاهی داشته باشند/ تولید اخلاق در کنار تولید علم / دانشگاه را به سمت فعالیت های کاربردی سوق دهید/ دانشگاه تربت حیدریه نیازمند برند است

کاهش سرمایه گذاری ساخت آزادراه در خراسان رضوی

جلسه هماهنگی برگزاری کنکور98 در تربت حیدریه برگزار شد

موانع داخلی و خارجی رشد صنعت در خراسان رضوی

اقدام مشکوک صداوسیما علیه منافع ملی

مراسم بزرگداشت سالروز تولد شاعر بزرگ استاد محمد قهرمان در زادگاهش برگزار شد

تقابل اسب و شمشیر در برابر تانک و ارتش زرهی

دعوت از سرمایه گذران جهت استفاده از فرصت های ویژه اقتصادی در تربت حیدریه

ایجاد دبیرخانه دائمی مشاهیر و مفاخر تربت حیدریه

اتفاقی بی سابقه در آمریکا: تصمیم «جورج سوروس» و «چارلز کخ» برای راه اندازی اندیشکده ای علیه تحریم، جنگ و کمپین های تغییر حکومت در کشورها