آخرین مطالب

91 پروژه ورزشی خراسان رضوی رو به اتمام است ورزشی

91 پروژه ورزشی خراسان رضوی رو به اتمام است

  بزرگنمایی:

پایگاه خبری نوید تربت: Navidtorbat.ir

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: امسال 91 پروژه ورزشی با بودجه 550 میلیارد ریال در خراسان رضوی به بهره برداری خواهد رسید.

فرزاد فتاحی روز یکشنبه در نشستی با خبرنگاران افزود: ساخت 50 زمین چمن مصنوعی فوتبال با 175 میلیارد ریال اعتبار از منابع ملی و استانی از جمله این طرح‌هاست.

وی ادامه داد: خراسان رضوی 110 پروژه نیمه تمام ورزشی هم دارد که تکمیل آنها به سه هزار و 600 میلیارد ریال بودجه نیاز دارد و امسال 42 پروژه نیمه تمام آن به بهره برداری خواهد رسید.

او با ابراز خرسندی از جذب اعتبارات 27 صدم درصدی ورزش استان در سال جاری گفت: سال 97 سال خوبی برای پروژه‌های ورزشی بود به طوری که هزار و 750 میلیارد ریال برای طرح‌های ورزشی هزینه و مطالبات همه هیأت‌های ورزشی استان پرداخت شد و تقریباً به همه هیأت‌ها امکانات ورزشی سخت افزاری قابل توجهی نیز واگذار گردید.

* ساخت 100 خانه ورزش روستایی

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: سال گذشته حدود 120 خانه ورزش روستایی تجهیز و بهره برداری شد و امسال نیز برای تجهیز 100 خانه ورزش روستایی پیش بینی اعتبارات شده است.

فتاحی به پرداخت کمک هزینه ماهانه 10 میلیون ریال به هر یک از قهرمانان المپیکی و پارا المپیکی اشاره کرد و افزود: مهرماه امسال مبالغ یاد شده به حساب هیأت‌ها واریز شده است.

وی در خصوص عدم تناسب بودجه‌های تخصیص یافته به ساخت استادیوم فوتبال گفت: در حالی که ساخت 50 زمین چمن مصنوعی حدود 180 میلیارد ریال هزینه دارد برای ساخت یک استادیوم فوتبال باید حدود 400 میلیارد ریال پرداخت کرد با این وجود ساخت خانه‌های جوانان در شهرستان‌های مختلف، استخر شنا و سالن‌های ورزشی چند منظوره شهری و روستایی طی سال جاری در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

او بودجه معاونت جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی را 14 میلیارد ریال اعلام و بیان کرد: به طور قطع تمام تلاش این اداره به موضوع مهم اشتغال معطوف است اما با وجود بودجه کم، امکان فعالیتی بیش از این مقدور نیست لذا به دنبال جذب اعتبارات بیشتر در این خصوص هستیم.

*پرداخت 12 هزار میلیارد ریال وام ازدواج

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی همچنین به رتبه دوم ازدواج و طلاق خراسان رضوی در کشور اشاره و بیان کرد: سال گذشته 93 درصد ثبت نام کنندگان وام ازدواج استان در مجموع 12 هزار میلیارد ریال تسهیلات یاد شده را دریافت کرده اند.

فتاحی افزود: با همکاری بانک رسالت و صندوق کار آفرینی امید پارسال در مجموع بیش از 50 میلیارد ریال برای حدود 220 نفر تسهیلات اشتغال پرداخت شد.

وی وظیفه نهاد ورزش و جوانان را پایش و رصد مسائل جوانان اعلام و اضافه کرد: همه دستگاه‌های اداری اختیارات و وظایفی در حوزه جوانان دارند که باید بابت آن گزارش کار بدهند به عنوان مثال پارسال 260 هزار نفر تقاضای کار در استان داشته‌اند که تنها برای حدود 120 هزار نفر شغل ایجاد شد.

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنانش به میزبانی مسابقات قهرمانی والیبال نشسته باشگاه‌های جهان طی سال جاری در مشهد اشاره و بیان کرد: در میزبانی بین المللی سخت گیری های خاصی وجود دارد و عمده این مسائل به واسطه محدودیت‌هایی است که آمریکا برای سفر به کشورمان ایجاد کرده است و مهر زدن گذرنامه مسافران خارجی در ایران مشکلاتی را ایجاد کرده است.

فتاحی افزود: به درخواست خانواده قربانیان حادثه سقوط بهمن اشترانکوه مجوز باشگاه بانی این سفر توسط وزارت ورزش و جوانان لغو شد اما به دلیل عدم ابلاغ نامه به باشگاه تا دیروز باشگاه مذکور فعالیت داشته است که از امروز که موضوع به هیأت ابلاغ شد فعالیت باشگاه یاد شده غیرقانونی است.

وی ادامه داد: در حال حاضر 11 هیأت ورزشی استان خراسان رضوی با سرپرست اداره می‌شود که طی روزهای آینده مجمع انتخاباتی تعدادی از آنها برگزار خواهد شد و برای بقیه نیز پیگیری‌های لازم در حال انجام است.

او در خصوص مسئولیت برخی کارمندان اداره کل به عنوان سرپرست هیأت‌های ورزشی خراسان رضوی گفت: هیأت بدن سازی فعالیت گسترده‌ای دارد، پر در آمد است و از طرفی همه گروه‌ها، افراد و چهره‌های پرافتخار این رشته در استان دارای اختلافاتی بودند لذا تصمیم بر این شد که فردی غیر ورزشکار در این رشته همچون آقای سروش پور آزاد، مسئول روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان زحمت سرپرستی هیأت را بر عهده بگیرند.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی با بیان اینکه باشگاه والیبال پیام خراسان با قدرت درلیگ برتر فصل آینده حضور خواهد یافت گفت: با وجود اینکه خراسان رضوی در زمینه ورزش حرفه‌ای و باشگاههای حرفه‌ای بسیار ضعیف است این حضور موفق لیگ برتری رخ داده است که جای قدردانی دارد.

فتاحی افزود: به جز باشگاه فوتبال پدیده شهر خودرو که تنها باشگاه حرفه‌ای استان خراسان رضوی است باشگاه نیمه حرفه‌ای پیام خراسان وارد عرصه شد و سال گذشته توانست به نتایج خوبی دست پیداکند.

* با وثیقه آزادم

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی به مشکلات قضائی مدیران ورزش و جوانان استان اشاره کرد و گفت: از 15 سال قبل تا کنون 84 نفر در هیأت‌های ورزشی استان مشغول به کار شده اند که هم اکنون نیز حقوق آنها توسط اداره کل تأمین می‌شود که از لحاظ قانونی این پرداخت‌ها خلاف مقررات است که این موضوع پیش از این به مراجع قضائی نیز اعلام شده است و امروز هم این روند را به خبرنگاران اطلاع رسانی می‌کنم.

فتاحی به پرونده قضائی خود در سمنان نیز اشاره و بیان کرد: در زمانی که مسئولیت اداره کل ورزش و جوانان سمنان بر عهده من نبوده است یک ورزشکار بر اثر حادثه‌ای آسیب می بیند که دادستانی مرا مسئول آن قلمداد کرده است همچنین زمانی که من پست مدیر کلی آن اداره را بر عهده داشتم یک ژیمناست بر اثر حادثه دیگری قطع نخاع شد که باز هم من در این رابطه درگیر شدم یعنی اینجانب برای دو حادثه متفاوت به دادسرای سمنان احضار شدم که پس از تامین وثیقه از سمنان به مشهد آمدم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

کارخانه تولید ورق های سیمانی الیاف دار در شهرستان زاوه احداث می شود

با حضور وزیر صنعت ، معدن و تجارت عملیات اجرایی سه واحد صنعتی در تربت حیدریه آغاز شد

چگونه وزیری برای آموزش و پرورش انتخاب شود

واکنش ظریف به سوالی درباره چراغ سبز به آمریکا برای مذاکرات: ما هیچگاه میز مذاکره را ترک نکردیم؛ آمریکا تا اسفندماه 96 در جلسات کمیسیون مشترک برجام شرکت می‌کرد / منافع ملی ما اجازه نداد فیلم بسازیم؛ البته پول آن را هم نداریم

ازدهیاران موفق تجلیل بعمل می آید

سرعتگیرهای غیر استاندارد از سطح شهر جمع آوری می شود

کارکرد رسانه ها باید شریک سازی از طریق اقناع باشد

معلمی که حاضر نیست یک و نیم‌ میلیارد تومان پول حرام وارد زندگیش شود

باد شدید و بارشهای پراکنده رگباری خراسان رضوی را فرامی گیرد

فقط گلایه وانتقاد نکنید، پیشنهاد و راه حل هم ارائه دهید

شناسایی 18 هزار نفر مبتلا به فشار خون بالا در تربت حیدریه

بنا نیست بقعه و امامزاده ای جدید اضافه شود

بنا نیست بقعه و امامزاده ای جدید اضافه شود

دلیل فساد اداری در ادارات آزاد بودن وقت کارمندان است

استاندار خراسان رضوی: سرمایه گذاری کلید توسعه یافتگی است

اجرای 47 طرح اشتغالزا در مه ولات جریان دارد

70 دانشجوی دانشگاه صنعتی مالک اشتر در زاوه اردوی جهادی برپا کردند

داشته ها و نداشته های شهرداریهای کوچک و دهیاریهای خراسان رضوی

راز ماجرای اسپانیا و نفت کش حامل نفت ایران در جبل الطارق / چرا مادرید، با تمام قوا به نفع تهران وارد گود شد؟

آموزش و پرورش رخ میزبان نخستین نشست دبیران کتاب‌خوان خراسان رضوی

تیم دادرس دبیرستان دخترانه تربت حیدریه مقام نخست استان را بدست آورد

پیغام آمریکایی‌ها پس از ساقط شدن پهپاد و پاسخ ایران/اصلاح طلبان و اصولگرایان هر هفته با رهبری جلسات مشترک دارند/دیگر کاندیدای اصلاح طلبان «لاریجانی» نیست/اولین واکنش شریعتمداری به ماجرای دامادش / طرح گزارش بی‌حجابی به سوءاستفاده و پرونده‌سازی ختم می‌شود / خاتمی: دفاعیات خود را منتشر می‌کنم / در اوضاع کنونی کشور اصولگرایان نقشی نداشته و پاسخگو نیستند / فتاح در ریاست بنیاد مستضعفان؟ / آشنا: آن‌ها که بهتان می‌زدند و هوار می‌کشیدند کجا هستند؟ / واکنش وکیل سعید طوسی به اظهارات محمود صادقی / تکذیب خبر ریاست قالیباف بر بنیاد مستضعفان

ساعت کار ادارات در خراسان رضوی به حالت سابق بازگشت

آغاز احداث ساخت مجتمع گلخانه ای در مه ولات

تراز بازرگانی خراسان رضوی به 318 میلیون دلار رسید

جدا سازی پیاز زعفران با کمک دستگاه های اتوماتیک انجام می شود

جنجال در ایران بر سر افشای نحوه ی دور زدن تحریم های نفتی / اقدامی علیه دولت روحانی به قیمت ضربه به منافع ملی؟

آیا طرح جدید ترامپ برای مقابله با ایران به بازگشت جنگ نفت کش‌ها در خلیج فارس منجر خواهد شد؟

شهر مشهد 80 روستا را بلعیده است

هوای گرم همراه با وزش باد در خراسان رضوی ماندگار است

خبر کوتاه بود اما واکنشش کوتاه تر ....

یادمان‌های شهدای گمنام در هر شهر باید به زیارتگاه تبدیل شوند

مرگی که شبیه همه مرگ ها نبود / استاد معین چگونه در میانه ی تدریس برای 1635 روز به کما رفت؟

بولتون قصد دارد به ترامپ القا کند خارج نشدن ایران از برجام، می تواند انتخاب مجدد او در 2020 را به خطر بیاندازد

به ده نفر اول اصولگرایی بگویید بروید کلاه بیاورند می‌روند سر می‌آورند/ مردم از دست دولت سردرگم‌اند / ایران از عربستان غرامت بگیرد / اگر به دنبال نتیجه گرفتن از برجام بودیم چرا سفارت را آتش زدند؟ / اغلب اصلاح طلبان، چپ‌های تند اول انقلابند / اصلاح طلبان باید به یک سؤال مهم جواب دهند!/روایت عارف از اشتباه انتخاباتی اصلاح‌طلبان/نظر ترکان درباره ماجرای پرستو و...

القدس العربی: ترامپ در مواجهه با ایران تاکنون سیاست «خم شدن در برابر طوفان» را انتخاب کرده

سودجویی فیلمبرداران غیرمجاز از خاطرات شیرین عروس و داماد

مبارزه با مواد مخدر نیازمند تجهیزات و امکانات در گلوگاه های شهرستان است

جشن های دهه کرامت با بیش از 200 برنامه فرهنگی ، هنری در تربت حیدریه آغاز شد

50 بازرس افتخاری بر بازار تربت حیدریه نظارت دارند

دانشگاهی با امکانات مال فراوان ولی فاقد زمین/ تربت حیدریه باید دارای یک پردیس بزرگ دانشگاهی شود / خیران نیم نگاهی هم به مجتمع آزمایشگاهی و کارگاهی داشته باشند/ تولید اخلاق در کنار تولید علم / دانشگاه را به سمت فعالیت های کاربردی سوق دهید/ دانشگاه تربت حیدریه نیازمند برند است

کاهش سرمایه گذاری ساخت آزادراه در خراسان رضوی

جلسه هماهنگی برگزاری کنکور98 در تربت حیدریه برگزار شد

موانع داخلی و خارجی رشد صنعت در خراسان رضوی

اقدام مشکوک صداوسیما علیه منافع ملی

مراسم بزرگداشت سالروز تولد شاعر بزرگ استاد محمد قهرمان در زادگاهش برگزار شد

تقابل اسب و شمشیر در برابر تانک و ارتش زرهی

دعوت از سرمایه گذران جهت استفاده از فرصت های ویژه اقتصادی در تربت حیدریه

ایجاد دبیرخانه دائمی مشاهیر و مفاخر تربت حیدریه

اتفاقی بی سابقه در آمریکا: تصمیم «جورج سوروس» و «چارلز کخ» برای راه اندازی اندیشکده ای علیه تحریم، جنگ و کمپین های تغییر حکومت در کشورها