آخرین مطالب

آخرین تحولات خاورمیانه؛

پایان بی‌نتیجه نشست امارات در سازمان‌ملل درباره انفجار نفتکش‌ها/واکنش روسیه به ادعای درخواست ایران برای خرید اس-400 / ساقط شدن پهپاد آمریکایی به دست نیرو‌های یمنی/واکنش ظریف به ادعا‌های آمریکا در خصوص برنامه موشکی ایران سیاسی

پایان بی‌نتیجه نشست امارات در سازمان‌ملل درباره انفجار نفتکش‌ها/واکنش روسیه به ادعای درخواست ایران برای خرید اس-400 / ساقط شدن پهپاد آمریکایی به دست نیرو‌های یمنی/واکنش ظریف به ادعا‌های آمریکا در خصوص برنامه موشکی ایران

  بزرگنمایی:

پایگاه خبری نوید تربت: Navidtorbat.ir

ساقط شدن پهپاد آمریکایی به دست نیرو‌های یمنی، تکذیب توافق روسیه با اسراییل بر سر سوریه، واکنش روسیه به ادعای درخواست ایران برای خرید اس-400 و واکنش ظریف به ادعا‌های آمریکا در خصوص برنامه موشکی ایران، از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به پایان بی‌نتیجه نشست امارات در سازمان‌ملل درباره انفجار نفتکش‌ها نیز اشاره کرد.

به گزارش نوید تربت به نقل از «تابناک»؛ ولادیمیر سافرانکوف، دیپلمات روسی اعلام کرد، هیچ سند و شواهدی از سوی امارات متحده عربی در ارتباط با ادعاها و اتهامات مرتبط با انفجار نفتکش‌ها در بندر الفجیره ارائه نشده است.

ولادیمیر سافرانکوف که به عنوان معاون نمایندگی روسیه در سازمان ملل در نشست مورد نظر امارات متحد عربی درباره گزارش انفجار نفتکش‌ها حضور یافته بود، پس از پایان این نشست به خبرنگاران اعلام کرد، در نشست مذکور نام هیچ کشور یا گروهی مطرح نشد و امارات تنها جمع بندی خود از گزارش تهیه شده را ارائه داد.

این دیپلمات روسی افزود: هیچ زمان مشخصی برای نشست بعدی مشخص نشده، اما قرار است امارات متحده عربی با همکاری کشورهای منطقه تحقیقات خود را تکمیل کند.

پیش از این اعلام شده بود، نمایندگان نروژ، امارات متحده عربی و عربستان سعودی در سازمان ملل طی نشستی در پشت درهای بسته در مقر نمایندگی دائمی امارات در نیویورک شواهد و اطلاعاتی در مورد انفجار در نفتکش‌ها را برای اعضای شورای امنیت تشریح خواهند کرد.

پایان بی‌نتیجه نشست امارات در سازمان‌ملل درباره انفجار نفتکش‌ها/واکنش روسیه به ادعای درخواست ایران برای خرید اس-400 / ساقط شدن پهپاد آمریکایی به دست نیروهای یمنی/واکنش ظریف به ادعاهای آمریکا در خصوص برنامه موشکی ایران

حدود یک ماه پیش، انفجار دو نفتکش سعودی، یک نفتکش نروژی و یک نفتکش اماراتی در بندر نفتی الفجیره متعلق به امارات متحده عربی، باعث خسارات به این نفتکش‌ها شد، هرچند این حادثه تلفات و خسارات جانی نداشت و باعث نشت محموله یا سوخت نفتکش‌ها نیز نشد.

ایران در واکنش به انفجار نفتکش‌ها در الفجیره امارات ضمن اعلام نگرانی از این حادثه خواستار تحقیقات کامل با هدف روشن شدن همه ابعاد ماجرا شده بود.

ساقط شدن پهپاد آمریکایی به دست نیروهای یمنی

نیروهای مقاومت یمن موفق شدند یک فروند پهپاد آمریکایی را در منطقه ساحل غربی ساقط کنند.

بر اساس این گزارش، پدافند هوایی یمن شامگاه پنجشنبه اعلام کرد، یک فروند پهپاد مسلح ساخت آمریکا را در آسمان منطقه ساحل غربی هدف قرار داده و سرنگون کرده است.

پهپاد سرنگون شده ساخت آمریکا و از نوع «ام کیو 9» بوده و در منطقه ساحل غربی یمن هدف قرار گرفت.

پایان بی‌نتیجه نشست امارات در سازمان‌ملل درباره انفجار نفتکش‌ها/واکنش روسیه به ادعای درخواست ایران برای خرید اس-400 / ساقط شدن پهپاد آمریکایی به دست نیروهای یمنی/واکنش ظریف به ادعاهای آمریکا در خصوص برنامه موشکی ایران

پدافند هوایی ارتش یمن بعدازظهر پنجشنبه نیز یک پهپاد جاسوسی ائتلاف سعودی را در نزدیکی منطقه نجران واقع در مرز عربستان با یمن ساقط کرد.

تکذیب توافق روسیه با اسراییل بر سر سوریه

«سرگئی ورشنین»، معاون وزیر امور خارجه روسیه وجود هر گونه توافق با ایالات متحده آمریکا و رژیم صهیونیستی بر سر سوریه و حضور ادعایی نیروهای ایران در این کشور را تکذیب کرد.

او پنجشنبه (شانزده خرداد) در گفت‌وگو با رسانه‌های روس در واکنش به خبر روزنامه سعودی «الشرق الاوسط» گفت که این رویکرد «تجارت» است و روسیه در مسائل راهبردی و علیه نیروهای متحد خود تجارت نمی‌کند.

این روزنامه اخیراً به نقل از دیپلمات‌های غربی مدعی شده بود، آمریکا به روسیه پیشنهاد داده مسکو در ازای به رسمیت شناختن «بشار اسد»، رئیس‌جمهور سوریه به کارزار آمریکا برای مقابله با نفوذ ایران در سوریه کمک کند.

این روزنامه مدعی شده بود، این رایزنی‌ها قرار است در دیدار سه‌جانبه میان مشاوران امنیت داخلی رژیم صهیونیستی، آمریکا و روسیه مطرح شود.

ورشنین در رد ادعای الشرق الاوسط گفت: «ما به دنبال تحقق ثبات و دست‌یابی به راه حل در سوریه هستیم همان گونه که هم‌اکنون در سرتاسر منطقه در پی این اهداف هستیم و آن هم بر اساس احترام ما به حاکمیت همه کشورهای منطقه و استقلال سیاسی و تمامیت ارضی آن‌ها و نه بر اساس دیگر. برای همین ما هر گونه معامله [در این مسائل] را قبول نمی‌کنیم».

واکنش روسیه به ادعای درخواست ایران برای خرید اس-400

«یوری بوریسوف»، معاون نخست‌وزیر روسیه روز جمعه گفته، مسکو هیچ درخواستی از سوی ایران برای دریافت سامانه دفاع موشکی اس-400 دریافت نکرده است. 

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، بوریسوف به سؤالی درباره اینکه آیا درخواستی از ایران برای دریافت سامانه اس‌-400 دریافت کرده یا خیر پاسخ منفی داد. 

پایان بی‌نتیجه نشست امارات در سازمان‌ملل درباره انفجار نفتکش‌ها/واکنش روسیه به ادعای درخواست ایران برای خرید اس-400 / ساقط شدن پهپاد آمریکایی به دست نیروهای یمنی/واکنش ظریف به ادعاهای آمریکا در خصوص برنامه موشکی ایران

مقام روس به ادعاهای مطرح‌ در رسانه‌ها مبنی بر اینکه روسیه درخواست ایران برای دریافت این سامانه موشکی را رد کرده این طور پاسخ  داد: «بگذارید به انتشار اخبار جعلی ادامه دهند.» وی همچنین گفت، همکاری‌های میان روسیه و ایران طبق روال سابق ادامه دارد.

آژانس خبری بلومبرگ پیش از این، به نقل از منابع اطلاعاتی خود مدعی شد، روسیه ظاهراً از فروختن سامانه‌های موشکی اس-400به ایران خودداری کرده تا از افزایش وخامت اوضاع در خاورمیانه جلوگیری کند.

واکنش ظریف به ادعاهای آمریکا در خصوص برنامه موشکی ایران

«محمد جواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران به ادعاهای تازه آمریکا و برخی متحدانش در خصوص برنامه موشکی ایران پاسخ داد.

او جمعه (17 خرداد) در دو توییت نوشت: 1. ایالات متحده که با خروج از برجام، قطعنامه 2231 شورای امنیت را نقض کرده و یا متحدینش که در حال نقض مفاد قطعنامه در خصوص عادی سازی روابط اقتصادی با ایران هستند، در موقعیتی نیستند که همزمان با سرازیر کردن سیل سلاح برای قاتلین یمنی‌ها، بر تفسیر دلبخواهی خود از مندرجات قطعنامه در موضوع موشکی پافشاری کنند.

2. بر خلاف ادعای پمپئو، [وزیر امور خارجه آمریکا] قطعنامه 2231: الف) از ایران درخواست می‌کند، ایران را منع نمی‌کند؛ ب) که "هیچ فعالیت مرتبط با موشک‌های بالستیک «طراحی شده» برای اینکه قابلیت حمل تسلیحات «هسته‌ای» داشته باشند، انجام ندهد." موشک‌های ما برای تسلیحات هسته‌ای ـ که ما به دنبال ساخت آن نیستیم ـ طراحی نشده‌اند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

افتتاح آموزشگاه شهدای بانک رفاه در تربت حیدریه

39 هزار دانش آموز شهرستان تربت حیدریه سال تحصیلی جدید را آغاز کردند

جنگی‌های سینمای ایران؛ از «مهاجر» تا «عقاب‌ها»

باید فرهنگ دفاع مقدس در جامعه ترویج و نهادینه شود

تصاویر سیاه و سفید روزگار قدیم : از زنان موتورسوار تا زنی که از بمباران اتمی ژاپن جان سالم بدر برد

شهرداری تربت حیدریه به استقبال مهر رفت

میانگین دما در خراسان رضوی 10 درجه کاهش می یابد

برای اداره مدارس کمک های مردمی و خیرین لازم است

روایت شمس پهلوی از تبعید رضاشاه / از اصفهان تا بندرعباس چه بر سر کاروان شاه مستعفی آمد؟ / رضاشاه در جواب کنسول انگلیس گفت: «کجا بروم؟ پنج ریال پول توی جیب من نیست»

آغاز موج دوم سفر گردشگران خارجی به شهرستان خواف

مجهز شدن دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه به دستگاه کالبدنما

خدمات دهی به دانش آموزان توسط 29 شرکت انجام می شود

ترکان: هر وقت پول داریم در رفتار‌های مدیریتی خود کثافت‌کاری می‌کنیم/صفارهرندی: اصلاح‌طلبان از رأی ‌آوردن لیست‌شان در تهران پشیمانند/میراسماعیلی: گزارش فدراسیون جهانی جودو، ادعای دروغین است / تولید رب 22 هزار تومانی با گوجه هزاری! / وضعیت قرمز کودک همسری در اردبیل / مردم دیگر شاهد اسامی میم، جیم نیستند / بولتون پروژه انتقام از ترامپ را کلید زد / کیفرخواست راننده جنجالی پورشه صادر شد / دو اشتباه بزرگ ناطق‌نوری از نگاه احمد توکلی / فلاحت پیشه: اگر بمباران عربستان کار ایران بود اثری از «آرامکو» نمی‌ماند / سردار رحیمی: امنیت کشور بالاتر از کشور‌های اروپایی است

در حوزه تولید و انتشار خبر ضعیف عمل کرده ایم

شلیک به آرامکو از نگاهی دیگر؛ عربستان در برابر معادله نفت در مقابل نفت قرار گرفته

22 میلیارد ریال کمک هزینه آزمایش‌های ژنتیک در خراسان رضوی پرداخت می شود

گازرسانی به روستاهای بخش رشتخوار آغاز شد

همه آنچه درباره حذف یارانه‌ها باید بدانیم/ ثروتمندان منتظر دریافت پیامک باشند

شوراها باید خواسته های به حق شهروندان را از مدیران شهری مطالبه کنند

جلسات هم اندیشی با مسؤلین شهرستان و استان ادامه خواهد یافت

قهرمانی آبفای شهری زاوه در مسابقات مهارت فنی شهرستانهای جنوب خراسان

مسئولین ادارات و دستگاهها موظف به پاسخگویی به شورای شهر هستند

آمار مشارکت در 10 دوره انتخابات مجلس/حضور استثنایی در انتخابات 74

کشف لاشه گونه نادر گورخر از منزلی در بردسکن

یک رویارویی بی‌سابقه میان ترامپ و روحانی

تصاویر : دیدنی‌های امروز

آغاز شمارش معکوس برای انفجار دوم در بازار جهانی نفت

آغاز سال تحصیلی حوزه های علمیه در تربت حیدریه

انتقاد نایب رئیس شورای شهر از عدم وجود اداره استاندارد در تربت حیدریه

کنایه غرویان به شریعتمداری: چطور می گوئید برجام تصمیم نظام نیست؟ /جایگاه رهبری را تضعیف نکنید

صنایع دستی روستایی رو به افول است

خراسان رضوی در حوزه خدمات نگهبان محله رتبه دوم کشور را دارد

پناهیان و ایده «پول‌ها را جمع کنیم تا به جیب صهیونیست‌ها نرود/ از شهریه 10 میلیونی «دبیرستان» تا برنامه ریزی برای تاسیس «دبستان» / آیا مدافع شفاف بودن آرای نمایندگان، درمورد فعالیت‌های اقتصادی خود شفاف‌سازی می‌کند؟

جزئیاتی از طرح مکرون در مورد ایران/درخواست جدید القاعده برای انجام حملات انتحاری در آمریکا/ واکنش سوریه به اظهارات نتانیاهو درباره اشغال برخی مناطق کرانه باختری/ سرنگونی یک پهپاد از سوی حشدالشعبی

واژگونی تانکر حمل سوخت 2مصدوم برجای گذاشت

پاسخ ایران به احتمال مذاکره با آمریکا پس از برکناری بولتون/ هنوز مشخص نیست ارز 4200 تومانی در اختیار چه کسانی قرارگرفته است / پاسخ رئیس جمهوری به نامه خواهران کرمانی/ تخریب سوله 500 متری یکی از مسئولان در شهریار/ عسگراولادی بستری شد/ رضایی: با قربانی کردن بولتون فریب نمی‌خوریم/ پاسخ دفتر ربیعی به یک اتفاق حاشیه‌دار/ پدر سحر خدایاری: فدایی نظلم هستم و سوءاستفاده‌کنندگان از خون دخترم را حلال نمی‌کنم/ شهرداری مشهد خرید خودروی ضدگلوله را تکذیب کرد/ چرا از شورای نگهبان نمی‌خواهید درباره رأی به صلاحیت کاندیدا‌ها شفاف عمل کند؟ / اقشار ضعیف برای فیلم دیدن به سینما‌های ارزان بروند

دستگیری قاتلان جوان مه ولاتی در کمتر از 48 ساعت

واژگونی خودرو سواری پراید در محور تربت حیدریه - مشهد 7 کشته و زخمی باقی گذاشت

تا دیر نشده به کمک بزرگترین کارخانه بین المللی فرآوری زعفران تربت حیدریه بشتابید

پیشاپیش حرکت کاروان اسراء؛ صبحی که سرها به نیزه شد

54 هزار تن شکر تنظیم بازاری در خراسان رضوی توزیع شد

آیین شام غریبان در غروب عاشورای تربت حیدریه برگزار شد

ارتقای سیستم آتش نشانی شرکت نفت منطقه تربت حیدریه با صرفه جویی بیش از یک و نیم میلیاردی

آقای قالیباف! «مجلس نو و شفاف» پیشکش! درباره چگونگی رد تحقیق و تفحص از شهرداری در همین مجلس فعلی شفاف سازی کنید

بارندگی ماه‌های شهریور و مهر در خراسان رضوی طبیعی خواهد بود

حمل 2.4 میلیون تن مواد اولیه فولادسازی از حوزه راه آهن شرق کشور

تربت حیدریه قهرمان رقابتهای ووشوی خراسان رضوی شد

میانگین دمای هوا در خراسان رضوی شش درجه کاهش می یابد

عدم ثبت انبار و مشخصات کالا در سامانه جامع انبارها احتکار محسوب می شود

مراسم عزاداری امام حسین (ع) با همکاری جمعی از هنرمندان تربت حیدریه