آخرین مطالب

درخواست اعدام برای قاتل مامور بدرقه

معلمی که حاضر نیست یک و نیم‌ میلیارد تومان پول حرام وارد زندگیش شود حوادث

معلمی که حاضر نیست یک و نیم‌ میلیارد تومان پول حرام وارد زندگیش شود

  بزرگنمایی:

پایگاه خبری نوید تربت: Navidtorbat.ir

هشت سال گذشته؛ یک‌ هزار صفحه با مسئولان نظامی و قضائی مکاتبه کرده؛ از پنج سال پیش بدون وقفه روزه گرفته تا قاتل پسرش به اتهام محاربه اعدام شود.

هشت سال گذشته؛ یک‌ هزار صفحه با مسئولان نظامی و قضائی مکاتبه کرده؛ از پنج سال پیش بدون وقفه روزه گرفته تا قاتل پسرش به اتهام محاربه اعدام شود.

 روزنامه شهروند نوشت: پدر مأمور بدرقه‌ای که هشت سال پیش از سوی یک مهاجم کشته شد، حالا بعد از این همه سال منتظر قصاص قاتل پسرش است؛ قاتلی که برای آزاد کردن پدرزنش، مأمور بدرقه را با شلیک گلوله به قتل رساند.

علیرضا مرادخانی تنها قربانی نقشه خطرناک فراری دادن زندانی بود که حالا پدرش تمام زندگی خود را وقف کرده تا قاتل پسرش بالای دار برود و مجازات شود؛ آن هم نه به اتهام قتل بلکه به اتهام محاربه و ایجاد رعب و وحشت. مرادخانی حالا پنج سال تمام است که هر روز روزه می‌گیرد، دعا می‌کند و نامه می‌نویسد. به تمام وعده‌هایی که به او پیشنهاد شد، جواب رد داد تا بتواند قاتل پسرش را بالای چوبه دار ببیند. چند ماه پیش، قاتل پسرش در زندان هم دست به جنایت زد و یکی از نوچه‌های وحید مرادی را به قتل رساند. مسأله‌ای که باعث شد مرادخانی بیشتر روی تصمیمش اصرار کند و حالا دیگر مطمئن باشد که این قاتل، آزاد شدنش برای جامعه خطرناک است.

گفت‌وگوی «شهروند» با این پدر داغدیده را بخوانید تا در جریان جزئیات ماجرای این جنایت قرار بگیرید.

 

ابتدا از جزئیات ماجرای قتل پسرتان بگویید.

روز ٢٢ آذرماه سال ٩٠ پسرم را کشتند. آن روز پسرم به‌عنوان مأمور بدرقه چند زندانی را از ندامتگاه کرج به دادگاه انقلاب منتقل می‌کرد. روی پل محمدشهر قاتل و همدستانش با دو خودروی پیکان و زانتیا تصادف ساختگی ایجاد کردند. وقتی خودروی انتقال متهمان متوقف شد، بلافاصله راننده خودروی پیکان در حالی که نقاب به چهره داشت و مسلح به سلاح کلاشینکف بود، وارد خودرو زندان شد و اقدام به تیراندازی کرد. این مرد در حالی که قصد فراری دادن یکی از زندانیان را داشت، با مقاومت پسرم روبه‌رو شد. همان لحظه اسلحه را به سمت پسرم گرفت و شلیک کرد. پسرم که خودش هم اسلحه داشت، برای حفظ جانش اسلحه متهم را نگه داشت و سعی کرد آن را از او بگیرد، اما دستش می‌سوزد و اسلحه را رها می‌کند. همان لحظه، قاتل به قلب پسرم شلیک کرد و در نهایت وقتی از فرار زندانی ناکام ماند، با به‌جا گذاشتن خودرو پیکان، با خودرو زانتیا که دو سرنشین دیگر نیز اسکورت آن را برعهده داشتند، متواری شدند.

 

قاتل قصد فراری دادن چه کسی را داشت؟

گویا پدرزنش که به اتهام قاچاق مواد مخدر در زندان بود و در فهرست اعدامی‌ها قرار داشت، قرار بود با خودرو حمل متهمان به دادگاه برود، اما آن روز این مرد بین زندانی‌های داخل خودرو نبوده و قاتل پسرم به اشتباه نقشه فرار را طراحی کرده بود. این متهمان وقتی متوجه می‌شوند پدرزن در خودرو نیست، قصد فرار داشتند، اما هنگام خروج از خودرو با علیرضا درگیر می‌شوند و این وسط فقط پسر من قربانی شد.

 

علیرضا چندسال داشت؟

سی سال داشت. مهندس بود و من همیشه به او افتخار می‌کردم. با رفتنش همه زندگی‌مان نابود شد. در این سال‌ها کلی زجر کشیدیم. همسرم بعد از فوت علیرضا، دچار بیماری روحی و روانی و یک بیماری نادر به نام نیوپاتی شد که از هر ٥٠‌میلیون نفر تنها دو نفر به این بیماری دچار می‌شوند. بیماری‌ای که به دلیل استرس به وجود می‌آید. ٤٠‌میلیون تومان آن زمان خرج درمان او کردم. پسرم بی‌گناه کشته شد و ما هم نابود شدیم.

 

چرا تا الان حکم قصاص اجرا نشده است؟

چون من می‌خواهم که قاتل به اتهام محاربه اعدام شود. عمل او مصداق بارز محاربه بود و نمی‌دانم چرا فقط جرم قتل را در پرونده‌اش ثبت کرده‌اند. در این سال‌ها خیلی تلاش کردم. یک‌هزار صفحه با مسئولان نظامی و قضائی مکاتبه کردم و نامه نوشتم تا به درخواستم گوش دهند. الان هم چشم امیدم به رئیس قوه قضائیه است و انتظار دارم او حرف‌های مرا بشنود تا به این کابوس هشت‌ساله پایان دهد.

 

قاتل را بعد از جنایت دیدید؟

حرف‌هایش را شنیدم. می‌گفت به خاطر همسرش این کار را کرده است. ادعا می‌کرد برای پدرزنش پاپوش درست کرده بودند و داخل خودرویش مواد مخدر گذاشتند. او هم به دلیل ناراحتی‌ها و بی‌قراری‌های همسرش تصمیم گرفته پدرزنش را فراری دهد که در این میان با مقاومت پسر من روبه‌رو شد.

 

در این مدت کسی هم برای گرفتن رضایت پیش شما آمده است؟

بله، همان زمان یعنی ٤٠ روز بعد از مرگ پسرم، من هنوز شکایت هم نکرده بودم. حالمان اصلاً خوب نبود و به دنبال پرونده نرفته بودم. اصلاً نمی‌خواستم شکایت کنم. می‌گفتم خدا به من علیرضا را داده و حالا او را گرفته است اما همان موقع خانواده قاتل آمدند و با حالت بدی خانه و زندگی ما را مسخره کردند. گفتند یک و نیم‌میلیارد پول می‌دهیم، زندگی‌ات را عوض کنی؛ در ازایش باید رضایت بدهی. خیلی از رفتارشان ناراحت شدم. به ما توهین کردند. همان‌جا بود که تصمیم به شکایت و درخواست قصاص گرفتم. در این مدت هم ریش‌سفیدان زیادی برای رضایت پیش من آمده‌اند. حتی نمایندگان مجلس هرسین و نورآباد لرستان هم پیش من آمدند اما من رضایت ندادم. به نظرم ورود این قاتل به جامعه تبعات بدی خواهد داشت؛ به‌خصوص این که اردیبهشت‌ماه امسال متوجه شدم که این قاتل در زندان هم دست به جنایت زده و یکی از نوچه‌های وحید مرادی را کشته است. پس این مرد به راحتی می‌تواند آدم بکشد و نباید آزاد شود. بعد از قتل دوم متهم بود که دیگر هیچ‌کس حتی خانواده‌اش هم به سراغم نیامدند.

 

یعنی به هیچ عنوان حاضر به گذشت نمی‌شوید؟

نه، اصلاً؛ حتی در ازای پول هم نمی‌خواهم رضایت بدهم. این پول اصلاً حلال نیست و می‌دانم که زندگی‌مان را بدتر از این خواهد کرد. من پول نمی‌خواهم. فقط قصاص می‌خواهم؛ آن هم به جرم محاربه. این پول، هزینه‌ای برای نابودی هر یک از ایرانیان است. پول اینها از راه قاچاق مواد مخدر به دست آمده و حلال نیست. آنها وقتی دیدند من از موضعم کوتاه نمی‌آیم و خواستار اعدام هستم، به من گفتند پس خودت باید حکم را اجرا کنی. الان پنج سال است که بی‌وقفه روزه می‌گیرم و از خدا می‌خواهم صدایم را بعد از این همه سال بشنود.

 

شغل شما چیست؟

من معلم بازنشسته هستم، اما هنوز هم کار می‌کنم. وضع مالی خوبی ندارم، ولی زندگی‌ام با پول معلمی می‌چرخد. با این حال حاضر نیستم پول خون پسرم وارد زندگی‌ام شود.
http://t.me/navidtorbatkabar


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

سینه ام خزانه الاسرار اتهامات مجموعه‌ای از معاونان، قائم مقامان و آقازاده‌های مسئولان و شخصیت هاست/ آیا جز با صدای بلند و داد و قال، به بزرگان توهین کردن و افترا زدن، کار دیگری هم کرده اید؟ / صحبت‌های منتسب به شما را پیگیری کردم؛ صحت داشت / مگر ساختمان‌هایی که حضرتعالی از آن‌ها استفاده می‌کنید، از ارث پدرتان ساخته شده؟ لحنتان نسبت به من بی ادبانه بود/ گویی روزتان به شب نمی‌رسد اگر توهینی نداشته باشید

آیت الله یزدی؛ از نامه تحکم آمیز به آیت الله شبیری و اظهارات جنجالی درباره «مرجعیت» تا احتمال کاندیداتوری در انتخابات 98

استان های خراسان با کمبود 6 هزار امام جماعت مواجهند

سرانجام فرماندار خواف معرفی شد

نصب دستگاههای هوا دهی و تخلیه بیش از 3 هزار متر مکعب لجن

بررسی وضعیت، معضلات و مشکلات موسسات فرهنگی وهنری و مطبوعات استان در تربت حیدریه

حمله توئیتری محمود صادقی به کارگزاران/جزئیات جدید از بازداشت حسن عباسی/اماراتی‌ها برای باز شدن حساب‌های ایرانیان اقدام می‌کنند/کرباسچی حرف می زند،بعد می گوید منظورم این نبود، شفاف حرف بزن آقا! / نماینده مجلس: سیف باید محاکمه شود / واکنش یک نماینده به بخشش نجفی از سوی خانواده استاد / زنگنه ادعای نفتی ترامپ را به سُخره گرفت / اظهارات مدیرکل حقوقی وزارت اطلاعات درباره حبس حسن عباسی/ تعارضی بین فعالیت های سردار سلیمانی و ظریف وجود دارد؟ / کاگردانی که سر صحنه دیالوگ می‌نوشت تا داغ و خاشخاشی به دست بازیگر برسد / حقوق نمایندگان مجلس افزایش یافته است؟ / هانیه توسلی در صداوسیما ممنوع التصویر شد / زیباکلام: مردم دیگر برای اصلاح طلب و اصولگرا تره هم خرد نمی‌کنند /

کتابخانه تخصصی صنایع خراسان رضوی فعال شد

کشف بیش از 70 کیلوگرم مواد مخدر ترانزیتی در گلوگاه تربت حیدریه

بافت تاریخی تربت حیدریه شهردار پیدا می کند؟!

جلسه بررسی مشکلات سرمایه گزاران حوزه گردشگری تربت حیدریه برگزار شد

جشنواره ایده های برتر روابط عمومی دانشگاه های علوم پزشکی کشور

واحد تولیدی بنتونیت شرکت فولاد سنگان خواف به بهره برداری رسید

نخستین نقشه اکتشاف مواد معدنی خراسان رضوی رونمایی شد

سومین مشاوره تحصیلی رایگان دانشگاه تربت حیدریه برگزار شد

از خبرنگاران فعال حوزه سلامت شهرستان تربت حیدریه تجلیل بعمل آمد

اختصاص کارت اعتباری خرید کالا به فعالان حوزه حمل و نقل درون شهری

هنر خبرنگار به چالش کشیدن مدیران دستگاه های اجرایی است

تا 2 سال آینده 10هزار فرصت شغلی جدید در تربت حیدریه ایجاد می شود

جلسه بررسی وضعیت موسیقی در تربت حیدریه برگزار شد

ورزش باید به عنوان یک اصل مهم در سبد خانوار قرار گیرد

روند کاهش دمای هوا در خراسان رضوی تداوم دارد

کسب دو مدال توسط کاراته کاهای تربت حیدریه در مسلبقات کشوری

5 کارگاه آموزشی مهارتهای زندگی و ازدواج در تربت حیدریه برگزار شد

بیستمین بسته ویژه خبری نوید تربت اظهارات بیادی در مورد تشکیل «جریان سوم» در انتخابات/پاسخ کنایه آمیز وکیلی به سخنان انتخاباتی باهنر/درخواست از ترامپ برای تحریم آیت‌الله جنتی/روایت وزیر دولت اصلاحات از قولی که کدخدایی به عارف داده بود /

آغاز لیگ فوتبال رده های پایه در تربت حیدریه

حذف چند صفر ناقابل

کشف23 تن رب گوجه فرنگی قاچاق در مه ولات

راهیابی یک نمایش از تربت حیدریه به سیزدهمین جشنواره نمایش های کوتاه ارسباران

معاون فرهنگی قوه قضاییه: سوار زین شدن برای بانوان مکروه است / حکم اخیر دیوان عدالت برای مجاز دانستن صدور گواهینامه موتور برای بانوان به احتمال قوی در تجدیدنظر رد خواهد شد

قتل زن پس از خیانت به شوهر

تاسیس مدارس معارف برای اولین بار در شهرستان / هیچ کلاسی در شهرستان اول مهر بدون معلم نخواهد بود / حوزه علمیه در کنار آموزش و پرورش / فروش تولیدات بومی درمدارس

با نصب دو دستگاه بولوری بزودی بوی نامطبوع تصفیه خانه فاضلاب رفع می شود

جلسه برنامه ریزی گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به کشور برگزار شد

مذاکره تهران با ریاض معادلات خاورمیانه را دگرگون می‌کند؛ حتی آمریکا را نیز متاثر می‌کند / امارات و عربستان با ناامیدی از حمایت ترامپ، به سوی تنش‌زدایی با تهران روی آورده‌اند

ثبت بایگ بعنوان اولین شهرملی صنایع دستی کشور

رونمایی از کتاب نظم شفاهی بازی های کودکان« هُلوک هُلوک» در خراسان جنوبی

مشکل ارتباط تلفنی جاده مشهد - تربت حیدریه بر طرف شود

مهمان ناخوانده فضای مجازی مشکل آفرین است ولی مزایای فراوان دارد

هجوم کارگران ایرانی به شهرهای مختلف عراق / آن‌ها درآمد خود را پس از تبدیل به دلار، به حساب‌های خود در داخل ایران منتقل می‌کنند

مدیران تحمل نقد خبرنگاران را داشته باشند/ خبرنگاران فرصت طلایی برای سازمان‌ها و نهادها هستند

خواف بر سکوی قهرمانی المپیاد خانه های ورزش روستایی خراسان رضوی ایستاد

خراسان رضوی رتبه نخست ثبت ازدواج در کشور را کسب کرد

اهدا 114 سری کمک جهیزیه به نوعروسان نیازمند تربت حیدریه

بر تیر جورتان ز تحمل سپر کنیم؛ تا سختی کمان شما نیز بگذرد / پاسخ‌های وزیر خارجه به پرسش‌های تند و تیز در اینستاگرام

ظریف: باید برای آزاد بودن مخالف، خودمان را فدا کنیم / در جایگاهی نیستیم که به مردم فخر بفروشیم / اگر قرار است پشت مقاومت مردم پنهان شویم، پس ما چه کاره‌ایم؟

کشف بیش از 10 هزار کیلوگرم مواد مخدر در خراسان رضوی

کنایه بعیدی نژاد به سریال "گاندو" و تحریم ظریف/پیامد‌های حذف 4 صفر از پول ملی در سیستم بانکی و بورس/گلایه جدی رضا کیانیان از رشیدپور/شرایط حضور زنان در ورزشگاه آزادی اعلام شد/انتقاد دوباره رحیم‌پور ازغدی از حوزه علمیه / اقتصاد ایران تاوان نیم قرن تورم را با اصلاح پولی می‌پردازد؟ / نمی‌توانیم برویم وسط میدان اطلاعیه بدهیم بیایید کاندیدای اصلاح‌طلبان شوید / فاصله بین مردم و ائمه جمعه را کم کنیم/ اگر مجلس در راس امور است نماینده هم باید درباره همه امور اظهار نظر کند/ پیشنهاد جیسون رضاییان برای مناظره پمپئو و ظریف/ قالیباف: پهپاد را زدیم؛ آمریکا هیچ غلطی نکرد/ واکنش پلیس به کلیپ جنجالی خیابان حضرتی شیراز/ اولین واکنش لاله اسکندری به ویدئوی جنجالی خواهرش / اگر آمریکایی‌ها دست از پا خطا کنند، منطقه بر سر آنها فرود خواهد آمد

آغاز فعالیت حزب اصلاح طلب کانون دانشگاهیان خراسان در تربت حیدریه

معرفی سرهنگ زرقام بعنوان فرمانده جدید تیپ 177 مستقر در تربت حیدریه