عبور 120 هزار خودرو از کمربندی بازگشایی شده رباط سنگ تربت‌حیدریه
يکشنبه 26 شهريور 1402 - 20:29:54
پایگاه خبری نوید تربت: http://www.navidtorbat.ir

نوید تربت- در مدت پنج روزی که از بازگشایی کمربندی رباط سنگ در بخش رخ تربت حیدریه می گذرد بالغ بر 120 هزار خودرو و به عبارت دقیق‌تر به طور میانگین روزی 24 هزار خودرو از این محور عبور کرده اند.

به گزارش نوید تربت، معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار تربت‌حیدریه، در جلسه کارگروه عمرانی با اعلام خبر بازگشایی کمربندی شهر رباط سنگ مرکز جلگه رخ تربت‌حیدریه افزود:10 سال از ساخت و تکمیل کنار گذر شهر رباط سنگ می‌گذرد که به دلیل پاره‌ای نواقص، تاکنون امکان بهره‌برداری از آن مقدور نبود.

وی گفت: بتازگی با رفع نواقص توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و برابر نظر پلیس راه با افزایش ایمنی تردد، امکان بهره‌برداری از این مسیر فراهم شد.

موسوی زمان دقیق بازگشایی را، روزهای پایانی ماه صفر (پنج روز قبل) که عبور و مرور زایران پیاده و خودورها از این مسیر رو به افزایش گذاشته بود، اعلام کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار تربت‌حیدریه شمار زایران پیاده عبوری از این نقطه را 20 هزار نفر اعلام و اظهار کرد: در همین مدت بالغ بر 120 هزار خودرو و به عبارت دقیق‌تر به طور میانگین روزی 24 هزار خودرو از این محور عبور کردند.

موسوی تصریح کرد: این پروژه از جمله مطالبات مردم استان و شهرستان بود و با توجه به حجم تردد سنگین محور در چند روز گذشته و اینکه همواره معضلاتی برای عبور از داخل شهر رباط سنگ داشت و ایمنی آن تامین نمی‌شد،  خوشبختانه با تمهیدات اتخاذ شده مسیر بازگشایی شد.

وی اضافه کرد: شهرداری رباط سنگ طرح شهری محور قدیم (مسیر عبوری داخل شهر) را تهیه، تصویب و بخش‌هایی از آن را اجرا و در ادامه، برنامه اجرایی شهرداری برای استفاده بهینه از فضاها و کاربری‌های حاشیه محور، سبب ایجاد جذابیت و رونق شهری خواهد شد.


http://navidtorbat.ir/fa/News/24584/عبور-120-هزار-خودرو-از-کمربندی-بازگشایی-شده-رباط-سنگ-تربت‌حیدریه
بستن   چاپ